Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275767"]
Здоровье

У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D

0
З дефіцитом вітаміну D дуже тісно пов'язане таке захворювання, як рахіт. І зовсім недавно всім без винятку немовлятам в осінньо-зимо

З дефіцитом вітаміну D дуже тісно пов’язане таке захворювання, як рахіт. І зовсім недавно всім без винятку немовлятам в осінньо-зимовий період призначали вітамін D – для профілактики.

У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D

Джерело: Shutterstock

Проте сучасна медицина переконливо доводить: дефіцит вітаміну D загрожує не всім дітям. На 200 тисяч здорових дітей зустрічається лише один малюк, який страждає на рахіт. Тому приймання вітаміну D педіатри рекомендують не всім дітям.

Приймання вітаміну D лікар може призначити дитині, якщо вона знаходиться на штучному вигодовуванні. Але тільки в тому випадку, якщо у малюка спостерігаються симптоми дефіциту вітаміну D та/або це підтверджується дослідженнями.

Вітамін D частіше спостерігається у дітей зі смаглявим кольором шкіри. Річ у тому, що колір шкіри залежить від кількості меланіну у шкірі дитини. Чим більше меланіну, тим малюк смаглявіший. І тим нижче здатність шкіри виробляти вітамін D власними силами. І навпаки: чим світліша шкіра малюка, тим нижча небезпека виникнення в його організмі дефіциту вітаміну D. Рудому малюку з блідою шкірою досить побути 5 хвилин навіть у тіні й про загрозу рахіту можна забути. Приблизно така ж дія на шкіру малюка і при зимових прогулянках: навіть скупого зимового сонця достатньо, щоб у світлій шкірі дитини утворилася достатня кількість вітаміну D.


У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D

Джерело: Shutterstock

НЕВІРНІ СИМПТОМИ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D

Дбайливі бабусі, порившись у глибинах своєї пам’яті, часто витягують на поверхню давно застарілі симптоми дефіциту вітаміну D в організмі дитини. Це можуть бути:

 • підвищена пітливість;
 • «залисина» на потилиці немовляти;
 • поганий апетит, плаксивість;
 • криві ніжки чи ручки.

Всі ці симптоми справді можуть супроводжувати дефіцит вітаміну D. Але спостерігаючи це у своєї дитини, у жодному разі не можна самостійно ставити діагноз і тим більше призначати приймання вітаміну D! Надлишок цього вітаміну може бути небезпечнішим, ніж його дефіцит! І хороший лікар, перш ніж призначити вітамін D, обов’язково порадить вам додати до свого раціону морепродукти, давати дитині яєчний жовток, печінку. І лише після лабораторних досліджень може призначити вітамінну терапію.

У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D

Джерело: instagram @aponomareva_photographer

РЕАЛЬНІ СИМПТОМИ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D

Істинний дефіцит вітаміну D в організмі у дитини може супроводжуватися такими симптомами:

 • кістки черепа у дитини стають м’якими та тонкими;
 • лобові та тім’яні горбики черепа збільшуються у розмірах;
 • значно знижується м’язовий тонус;
 • на ребрах утворюються ущільнення;
 • у дитини дуже пізно прорізуються зубки і дуже сповільнене зростання.

Увага! Діагноз «рахіт» може поставити тільки лікар після рентгенологічного дослідження та за результатами спеціальних аналізів на вміст в організмі малюка вітаміну D, кальцію, фосфору та деяких гормонів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты