Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="254243"]
Здоровье

Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини

0
Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здор�

Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров’ям малюка — це забезпечить йому безпроблемне та щасливе життя в майбутньому.

 імунітет дитини, дитячий імунітет

Джерело: [email protected]

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протягу або змочених ніг, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет ослаблений.

Причина 1. «Фонові» фактори

Деякі малюки до певного моменту радують батьків міцним здоров’ям, а потім раптом ні з того ні з сього виникає купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем в таких випадках — це «фонові» чинники, тобто супутні хвороби.

Це може бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо- або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених важких захворювань (пневмонія, справжня ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.


 імунітет дитини, дитячий імунітет

Джерело: Burda Media

Причина 2. Безконтрольний прийом ліків

Іммунітет буває вродженим та набутим. І другий превалює у дорослої людини, так як у її організму більше «досвіду в спілкуванні» з різними інфекціями. Формується імунітет тільки через контакт зі збудником, і ніяк інакше.

Тому, якщо при найменшій ознаці застуди або підвищенні температури ви готові давати дитині антибіотик, пам’ятайте: це не найкраща «послуга» для її майбутнього здоров’я.

Причина 3. Недотримання загальних правил профілактики хвороб

Для дитини в це поняття включені не тільки навички особистої гігієни на рівні миття рук та фруктів.

В першу чергу, важливі:

  • режим дня,
  • регулярні прогулянки,
  • здорове харчування,
  • достатня фізична активність.

Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи добу безперервно перед комп’ютером та харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають всі педіатри світу: багато бувати на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти й овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові роблять значний вплив на формування імунної відповіді у малюків — здорове тіло правильно розпізнає зовнішні небезпеки та адекватно захищає від них організм, що зростає.

Мама с дочкой проснулись утром - фото

Джерело: Burda Media

Причина 4. Надмірна стерільность

Жодній мамі не подобається, коли її малюк хворіє. Але, як не дивно це звучить, з дуже здорових дітей виростають хворі дорослі.

Основною складовою міцного імунітету є імунна пам’ять, а її тіло набуває тільки після успішного одужання. Тому кутаючи малюків, уникаючи зимових провітрювань та загартовування, батьки часто самі провокують зниження імунітету.

Причина 5. Штучне вигодовування

Ця причина важлива для дитини в перший рік життя, але і тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які в перші місяці захищають його організм, проте для дітей першого місяця життя і старше цей імунітет працює тільки місцево — у кишечнику. Тобто, грудне молоко захистить малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу та ін.

Діти, що харчуються штучними сумішами, частіше схильні до всіляких захворювань шлунково-кишкового тракту, так як їх імунітет слабше. Але незалежно від типу вигодовування, до застудних захворювань та інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, всі немовлята схильні однаково.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты