Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="190051"]
Здоровье

Дитина обгоріла на сонці: що робити не можна

0
Дитяча шкіра більш чутлива до впливу сонячних променів, а значить, обгоріти малюк може дуже швидко. Батькам важливо знати, як допом�

Дитяча шкіра більш чутлива до впливу сонячних променів, а значить, обгоріти малюк може дуже швидко. Батькам важливо знати, як допомогти малюкові і не менш важливо — що робити не можна, щоб не погіршити стан дитини.

 алергія на сонце, опіки, сонцезахисні засоби, що робити не можна, якщо стався сонячний опік, опік, сонцезахисні засоби

Джерело: [email protected]

Безумовно, найкраще не допустити сонячного опіку у дитини, дотримуватися нескладних правил, це в принципі зовсім не складно: не виходьте на сонце з дитиною з 12 до 16-17 години, користуйтеся сонцезахисним кремом, пам’ятайте, що обгоріти можна навіть в тіні дерев і за умов похмурої погоди. Але якщо все ж неприємність сталася, і дитина обгоріла, запам’ятайте, що робити не можна.

Охолоджувати тільки з розумом!

Однією з найважливіших дій при лікуванні будь-якого термічного опіку, в тому числі сонячного є якомога швидке охолодження уражених  ділянок тіла. При цьому важливо не перестаратися — категорично не можна прикладати до почервонілого тіла лід або заморожені предмети: акумулятори холоду, які використовують в сумках-холодильниках, крижану воду і т.п. За умов різкого перепаду температур може статися спазм периферичних кровоносних судин, і таким чином внутрішня температура буде підвищуватися. Не кажучи про те, що малюка дуже легко застудити таким лікуванням.

Використовуйте прохолодну воду, можна змочити рушник і прикласти прохолодний компрес до обпаленої ділянки, змінюючи його по мірі нагрівання. Використовувати душ кімнатної температури або теплу ванну (25-28 градусів), температуру води можна поступово знижувати до 22-23.


алергія на сонце, опіки, сонцезахисні засоби, що робити не можна, якщо стався сонячний опік, опік, сонцезахисні засоби

Джерело: Freepik

Не змащуйте опіки кефіром і огірком

Такі популярні народні методи як кисломолочні продукти (кефір, сметана), огірки та інші овочі в перші хвилини можуть дати таке жадане полегшення, але лише тому, що вони охолоджують і зволожують пересушену обпалену шкіру. Однак, як тільки ці маски-псевдопомічники починають підсихати, з’являється відчуття стягнутості шкіри, а протизапального ефекту ні сметана, ні сік огірка не мають. Крім того, жир, що міститься в молочних продуктах, блокує потові залози. Набагато ефективніше і безпечніше зволожувати і охолоджувати шкіру, якщо дитина обгоріла на сонці, звичайної прохолодною водою.

Досить ефективний засіб — охолоджена міцна чайна заварка, дубильні речовини, що містяться в чаї, допоможуть зменшити запалення шкіри.

Не можна змащувати опік жиром

Ніколи не користуйтеся при опіках олією, навіть цілющою олією обліпихи, не натирайте дитину вазеліном і іншими жиромісткими речовинами. Будь-який жир закупорює пори, зупиняє процес тепловіддачі, а значить, тільки погіршить стан обгорілого малюка. Після такого лікування ймовірність пухирців підвищується навіть при незначних опіках.

алергія на сонце, опіки, сонцезахисні засоби, що робити не можна, якщо стався сонячний опік, опік, сонцезахисні засоби

Джерело: Freepik

Проколювати пухирі і відривати шкіру, що відокремилась

Якщо стався опік другого ступеня або ви неправильно лікували дитину, в неї можуть з’явитися пухирці, всередині яких прозора рідина — вона виконує захисну функцію і розкривати такі пухирці в домашніх умовах дуже ризиковано — легко занести інфекцію в ранку, що утворилася. Не варто також зривати відмираючі фрагменти шкіри. Наберіться терпіння, нехай шкіра «облізе» сама.

Не можна збивати температуру дитині аспірином або анальгіном

Коли у малюка підвищилася температура (а це цілком можливо, якщо стався сонячний опік), болять обпалені місця, дайте йому знеболюючі та жарознижувальні препарати на основі ібупрофену або парацетамолу (ефект практично однаковий). Аспірин і анальгін небезпечні для дітей, адже вони можуть викликати додаткові проблеми.

І ще дуже важливо — не виходьте з дитиною на пляж кілька днів після того, як трапилася неприємність, але і пізніше намагайтеся прикривати тонким світлим одягом обгорілі ділянки тіла.

алергія на сонце, опіки, сонцезахисні засоби, що робити не можна, якщо стався сонячний опік, опік, сонцезахисні засоби

Источник: instagram @for_little_star

Фактори ризику сонячних опіків

Чим молодша дитина, тим менше в її шкірі меланіну, що захищає від сонячних променів. Світлошкірі діти, особливо рудоволосі, схильні до опіків більше, ніж смагляві брюнети. Дуже швидко дитина може обгоріти після купання — краплі води працюють як мікро лінзи, а сонцезахисний крем змивається водою.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты