Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="273639"]
Здоровье

10 ранніх ознак аутизму у дитини: як не пропустити

0
Як зрозуміти, що у вашої дитини аутизм? Зверніть увагу на поведінку малюка! Якщо в нього є деякі ознаки, описані в цьому матеріалі, ц�

Як зрозуміти, що у вашої дитини аутизм? Зверніть увагу на поведінку малюка! Якщо в нього є деякі ознаки, описані в цьому матеріалі, це сигнал звернутися до фахівця!

аутизм у детей

Джерело instagram@adriancmurray

Аутизм — такий стан психіки, коли людина занурена у свій власний світ більше, ніж у навколишній. Такий стан залишається з людиною на все життя і впливає на її спосіб життя, здатність спілкуватися та взаємодіяти з навколишнім світом.

У кожної дитини з таким діагнозом аутизм проявляється по-різному: одна може бути більше пристосована до суспільства, іноді проходячи спеціальну терапію, інша виявляється абсолютно замкненою і не може взаємодіяти з людьми зовсім.


За статистикою, хлопчики страждають на аутизм майже у 2 рази частіше, ніж дівчатка. Але допомогти своїй дитині буде легше, якщо ви помітите проблему на ранньому етапі.

Ознаки аутизму у немовлят

Не реагує на людей та навколишні звуки

Маленькі дітки завжди цікавляться людьми, реагують на оточення, посміхаються. Вони прислухаються до голосів, реагують на міміку та жести, вдивляються в обличчя людей.

Діти-аутисти часто не реагують на слова, коли до них звертаються дорослі та не підтримують зоровий контакт.

Не реагує на власне ім’я

Як правило, в один рік дитина вже розуміє, що на своє ім’я потрібно реагувати. Якщо ж у цьому віці реакції на ім’я ще немає, це привід звернутися до лікаря.

Немає інтересу до оточення

Діти-аутисти не дивляться в очі людям, мало активні (не ляскають у долоні, не жестикулюють), як правило, поводяться дуже спокійно, іноді навіть занадто флегматично і не потребують схвалення та реакції на них від оточення.

Якщо ваша дитина не дуже потребує уваги оточення і ви помітили вищеописані ознаки, поговоріть про це з педіатром.

Загальмована реакція

Безумовно, розвиток мови — річ індивідуальна і говорити кожна дитина починає у різному віці. Але до 1,5-2 років малюк точно вже повинен лепетати й видавати якісь звуки, намагатися наслідувати батьків. Якщо цього не відбувається, поговоріть із фахівцем.

аутизм у детей - что это такое

Джерело: instagram@adriancmurray

Аутизм у дітей 2-4 років

З двох років дитина стає більш соціальною, вона хоче спілкуватися з однолітками, подобатися оточенню і виявляє цікавість до багатьох речей. Саме в цьому віці розпізнати аутизм можна практично безпомилково. За якими ознаками?

Ігри на самоті

У 2-4 роки навіть дуже спокійні діти виявляють інтерес до інших малюків, дають їм свої іграшки, сваряться, взаємодіють. Якщо ваша дитина уникає інших дітей, завжди воліє сидіти окремо від інших і грає сама, не розуміючи, як грати з ровесниками, то це одна з головних ознак аутизму в цьому.м возрасте.

Не повторює за батьками

Малята спостерігають за батьками та люблять копіювати їхню поведінку. Крім того, вони досить рано схоплюють основні соціальні жести, які ми повторюємо щодня (наприклад, махати на прощання) і повторюють їх.

Діти аутисти не дуже цікавляться такими спостереженнями й не реагують на жести та міміку оточення.

Не любить дотиків

Крихітки з аутичним розладом дуже вразливі та не люблять змін навколо них, навіть у людській поведінці. Вони не люблять, коли до них торкаються інші, а іноді навіть рідні, часто вириваються з обіймів і не люблять бути у дорослих на руках.

Якщо така дитина засмучена, вона може сама себе заспокоювати, перекачуючись у різні боки та обійнявши себе руками за плечі.

аутизм у дитини ознаки та симптоми

Джерело: instagram@jhoannarola

 Привід насторожитись!

Батьки повинні звернутися до фахівців, якщо вони побачили хоча б одну із зазначених нижче ознак у своєї дитини:

 • не любить, коли до неї торкаються, гладять по голові;
 • не дивиться в очі, або дивиться наче крізь вас;
 • не гулить у 12 місяців;
 • не вказує пальцем на предмети в 12 місяців;
 • багаторазово цитує уривки з книг, реклам, фільмів – і це основний вияв промови;
 • грає незвичайними предметами: стрічками, волоссям, паличками, викладає їх у ряд;
 • раптова втрата навичок говоріння або соціального спілкування в будь-якому віці, можливо після перенесеного захворювання;
  гіперактивна/неуважна;
 • не реагує та не відгукується на своє ім’я, хоча слух є.
ознаки аутизму у дітей

Джерело: instagram@adriancmurray

Допоможе фахівець

Помітили якусь із цих ознак у своєї дитини? Обов’язково зверніться до фахівців у такому порядку: педіатр – невропатолог – логопед – психіатр. Тільки останній лікар (і лише він!) може поставити діагноз вашій дитині.

Майте на увазі: ці ознаки не обов’язково означають, що у вашої дитини РДА. Існує безліч діагнозів, які за симптомами перегукуються між собою. Однак це у будь-якому разі привід насторожитися та звернутися до фахівців.

Аутизм — невиліковне захворювання. Але сьогодні розроблено безліч різних методик, спрямованих на вироблення у дитини певної незалежності, самостійності та навичок соціальної адаптації, у важких випадках дітей навчають основ невербального спілкування.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
аутизм
Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты