[artlabel id="141977"]
Татьяна Мельниченко

Купаемся и плаваем с грудничком: советы опытной мамы

Old date:
Current date: 2017.10.17
New date: 2017.05.12
0
Поделиться:
Все родители мечтают вырастить здорового и счастливого ребенка, с крепким иммунитетом и адекватной самооценкой. Отличный способ

Все родители мечтают вырастить здорового и счастливого ребенка, с крепким иммунитетом и адекватной самооценкой. Отличный способ для воплощения этих желаний — плаванье крохи в детском бассейне. Ведь малыш проводит все 9 месяцев в воде — и это для него родная стихия, поэтому начинать занятия стоит с рождения. Преимуществ множество, о них и о своем личном опыте подробно в свежем блоге расскажет активная мама, журналист в декрете, Татьяна Мельниченко. 

«Олесику, пірнаєм, ап!» Тепер ці магічні слова наповнені для нашого хлопчика глибоким змістом в прямому розумінні: будуть занурювати. Зараз йому 6 місяців і ми намагаємося раз на тиждень відвідувати басейн.

♥♥♥

Перші домашні купання почали, щойно повернулися з пологового. Пуповинка у нас відсохла в перший же день і пупчик гарно загоювався. Але милися ми у маленькій ванночці і десь місяць кип’ятили воду — усе як нам радили. Чоловіка я просила приїхати на певну годину додому заради купання, бо мені здавалося, що сама не впораюся. Було доволі складно і нагріти за день відповідну кількість води, і щоб на момент процедур вона ще була теплою. Це вже пізніше я зрозуміла, що купати можна було і з перших тижнів у звичайній воді та великій ванній і нічого страшного в цьому немає. Це навіть цікавіше для вас та малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Я родился: обустраиваем комнату для новорожденного

До 3 місяців у разі потрапляння води, дитина рефлекторно затамовує подих. Пізніше цей рефлекс згасає. Моя подруга навіть розповідала, що їхній малюк у такому віці вислизнув з рук і сам занурився у воду без відповідної команди і сприйняв це все так, наче так і мало бути хоч батьки і розпереживалися.

Безумовно, при перших зануреннях бувають сльози, але найчастіше це через реакцію батьків. Дитина буквально зчитує їхній психологічний стан. Якщо їм страшно — страшно і їй, якщо на їхньому обличчі переляк — малюк може ридати.

♥♥♥

Наші купання ми перетворювали на веселі розваги. Зазвичай діти не дуже люблять плавати саме на спині, бо не можуть контролювати ситуацію: не бачать, що відбувається довкола і наскільки глибока вода. Але татко так веселив малючка під час плавання на спині, що той повністю розслаблявся і забував про все. Татко йому усміхався, цілував у щічки і постійно підтримував зоровий контакт. Так формувалася довіра та відчуття безпеки. Тому купання на спині перетворилися на наші улюблені.

Я брала на себе переважно купання на животі — тут Олесикові доводилося працювати ногами і руками. Це він любив менше, але теж дуже старався. Безумовно, часто мені доводиться робити це все самотужки, але спільні купання це також своєрідна терапія для батьків, яка ще більше зближує. Тому, по-можливості, краще робити це разом.

Активні водні процедури допомогли дитинці швидко позбутися коліків та газиків. Але вечірні водні заняття ми перетворювали на певний ритуал. Усе робили в певний час (діти швидко звикають до певного режиму). А купанням передували повітряні ванни та зарядка. Якими мають бути ці вправи залежно від віку та як правильно купати і занурювати малючка нам показала Тамара Жаловська. Вона є експертом з раннього розвитку дитини, а також багато років готує вагітних до пологів.

♥♥♥

Занурювати дитину без підготовки не раджу, краще хай це вам спершу покаже фахівець. Хоча в інтернеті достатньо відео на цю тему. У моєму випадку перше занурення без фахівця поруч виключно за інтернет-рекомендаціями закінчилися нічними переживаннями: ой, він якось не так спить, не так дихає, певне ми зробили щось не так. Хоча насправді все пройшло правильно. Але спокійніше, коли свої перші кроки ви робите під спостереженням фахівця. Саме він порадить вам вхопити малючка за руки і підняти їх угору, якщо той наковтався води і перевірить, чи правильно ви все робите.

Після команди «пірнаємо» слід дмухнути на носика дитинці, щоб вона затамувала подих, пересвідчитися, що вона це зробила і аж тоді опускати під воду. І найголовніше при цьому не злякатися самим, бо дитина відчує ваші переживання.

Більше про це можна дізнатися з книжки «Плавати раніше, ніж ходити» автор Фірсов З.П.

Можна купатися і без пірнань удома. Але навіть лікар Комаровський радить вчитися це робити ще у ванній, бо по-перше це за його словами добре прочищає носика, по-друге у дитини виробляється відповідний рефлекс на випадок несподіваного занурення. Ми зазвичай пірнаємо безпосередньо в басейні, вдома дуже рідко.

У басейн ми прийшли з 3 місяців. Для мене після пологів це був перший такий масштабний вихід з дому, можливість розслабитися, поплавати разом з дитиною. Температура води у басейнах для немовлят традиційно 32-34 градуси, вище ніж у звичайних. Удома ми починали купання із 37 градусів і поступово знижували температуру.

Татьяна Мельниченко

Татьяна Мельниченко

Що потрібно в басейн: традиційний стандартний набір для батьків включно з купальником, змінним взуттям і шапочкою. Дитині бажано купити спеціальні плавки, вони мають сіточку яка не пропустить випорожнення, якщо малюк надумає справитися у басейні ( хоч з нами такого і не було). Як альтернатива — одноразові трусики для басейну але ми ними не користувалися. Змінний одяг, рушник і памперси.
В басейні наші пірнання також супроводжувала Тамара Жаловська, вона демонструвала різні техніки: спершу малючків привчають до води просто поливаючи з лійочки, потім дають змогу пропірнути крізь спеціальний круг.

Діти які займаються кілька місяців уже вміють пропірнути уздовж усього басейну, тримаючись за руки батьків. Хто не хоче — просто плаває у своє задоволення. Ми сподіваємося, що плавання не лише загартує малючка, а й підготує його до майбутніх подорожей на море.

Ну а в наступному блозі я поділюся своїм досвідом спільного сну із дитиною та розкажу про його плюси і мінуси.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Отправляемся в плаванье: большая ванна или маленькая ванночка?
Комфорт и спокойствие крохи: 7 правил для смены подгузников

Автор:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Войти с помощью: 
Загрузка...
Вход
Вход или регистрация через социальные сети:
Регистрация