Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
2місяць
Етапи розвитку дитини

Тільки уявіть собі, що крихітний чоловічок вже здатний реагувати скороченням і сіпанням м’язів, а його личко зараз набуває майбутні риси.

8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності

Джерело: GettyImages

Тільки уявіть собі, що крихітна людина вже здатна реагувати скороченням і сіпанням м’язів, а її личко зараз набуває майбутніх рис.

Дитина

Крихітка зараз за розміром, наче виноградинка: зріст — 20 мм, вага — 3 г.

 • На крихітному личку з’явилася верхня губа і починає утворюватися форма носика, вушні раковини і зачатки повік. Малюк вже може згинати ручки в ліктях і зап’ястях, з’являються зачатки пальчиків і геніталій.
 • Вже зараз можна визначити за показниками крові резус приналежність дитини.
 • Нирки почали функціонувати, а в шлунку — вироблятися шлунковий сік.
 • Майже завершилося формування серця.
 • Відбувається формування яєчок у хлопчика і яєчників у дівчинки, хоча візуально визначити стать малюка поки що не вийде.

плод на 8-му тижні вагітності


что происходит на восьмой неделе

Що я там роблю?

Протягом доби встигаю і поспати, і рухатися. Добре. що пуповина вже досить довга.

Що відбувається з дитиною?

8-й акушерський тиждень — це приблизно 6-й фактичний, а значить вашому малюкові вже 5 тижнів від зачаття, які акушери називають ембріональним терміном вагітності.

Ви вагітні вже два місяці, а ваш малюк поступово перетворюється в маленьку людину.

Зачатки практично всіх життєво важливих органів вже закладені, і тепер будуть стрімко розвиватися.

 • На обличчі вашого майбутнього малюка на 8-му тижні намітиться верхня повіка, яка в майбутньому буде захищати окове яблуко. Оченята розташовані поки занадто широко, але це поступово змінитися.
 • Формується вушна раковина, продовжує формуватися внутрішнє вухо— складна система, яка буде розвиватися ще не один рік після народження дитини.
 • З’явився не тільки носик, але він набуває звичну для нас форму — виділяються крила носа, кінчик і ніздрі, правда, поки вони не функціонують і повністю перекриті слизом.
 • Під носиком малюка намічається верхня губа. На ручках і ніжках вже помітні крихітні зачатки пальчиків, суглоби стають більш рухливими, і ембріон все більше ними ворушить, згинаючи і розгинаючи кінцівки.
 • Шлунок та кишківник практично сформовані і вже перебувають на призначених місцях, починає вироблятися перший шлунковий сік.
 • На язиці з’являються смакові сосочки.
 • Маленькі нирки вже поступово виділяють сечу, яка утворюється після заковтування плодом амніотичної рідини.
 • Серце стало чотирикамерним, як годиться ссавцям, і щосили перекачує кров.
 • Удосконалюється нервова система, малюк не тільки стискає кулачки, але в нього також з’явилися пальчики. Крихітка активно рухається, і це видно при УЗД.
 • А ось відчути ворушіння поки не вийде — ембріон ще дуже малий.
 • У дівчаток починається формування яєчників і заповнення їх статевими клітинами (яйцеклітинами), у хлопчиків з’являються зачатки яєчок. Але розпізнати стать майбутньої дитини поки не вдасться, геніталії ще занадто малі — доведеться ще трохи потерпіти.
8 тиждень вагітності

Джерело: GettyImages

Мама

Життя налагоджується: до кінця другого місяця організм поступово адаптується, і ви будете ставитися до всього набагато спокійніше. З іншого боку, певною мірою перешкоджає швидка стомлюваність, загальна слабкість і сонливість.

Груди продовжують активно рости і готуватися до лактації під впливом гормону прогестерону, якого з кожним тижнем стає все більше. Намагайтеся більше відпочивати, перебувати на свіжому повітрі і регулярно провітрюйте приміщення.

А головне — налаштуйтеся на позитив, частіше дозволяйте собі мріяти про зустріч зі своїм малюком і він обов’язково відчує ваш гарний настрій!

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Обстеження перед постановкою на облік у зв’язку з вагітністю включає в себе наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові (лейкоцитарна форм., ШОЕ)
 • Загальний аналі сечі
 • Гінекологіческій мазок ПЦР на ІПСШ (хламідії, гонококи)
 • Госпітальний комплекс: (Гепатит В HbsAg, Гепатит С anti-HCV загальні, ВІЛ — 1/2 (СНІД),
 • Антитіла до Treponema pallidum
 • Гемостазіограмма (Коагулограмма) — Протромбін (МНО), Фібриноген, АЧТЧ (активований частковий тромбопластиновий час), Антитромбін III, Д-Дрімер,
 • Група крові, Rh-фактор, Келл TORCH-інфекції: Cytomegalovirus Ig G, Cytomegalovirus Ig M, Herpes simplex virus 1 IgG, Herpes simplex virus 1 Ig M, Herpes simplex virus 2 IgG, Herpes simplex virus 2 IgM, Rubella IgG, Rubella IgM, Toxoplasma gondii IgG, Toxoplasma gondii IgM
 • Гормональние дослідження ТТГ (тиреотропин)
 • Біохімія крові — альбумін, креатинін, сечовина, загальний білок, глюкоза крові, білірубін загальний, АЛТ (аланінамінотрансфераза), АСТ (аспартатамінотрансфераза), ЛДГ (лактатадегідрогеназа загальна), Фосфатаза лужна, Калій / Натрій / Хлор, Залізо сивороточное.
 • Інші аналізи здаються додатково за індивідуальними показаннями.
 • Також необхідна консультація офтальмолога (огляд очного дна), оториноларинголога, стоматолога і терапевта (з проведенням ЕКГ).

Чоловіку також потрібно зробити флюорографію і здати ряд аналізів: кров на гепатит В HbsAg, гепатит С anti-HCV загальні, ВІЛ — 1/2 ( СНІД), антитіла до Treponema pallidum, група крові, Rh-фактор. Це все необхідно, аби виключити резус-конфлікт і виявити приховані інфекції, які можуть передатися до як жінці, так і дитині. Під час вагітності імунітет жінки знижується, і вона стає більш схильна до різних інфекцій.

Аналізи

Якщо ви вже встали на облік до жіночої консультації, продовжуйте виконувати рекомендації, але будьте пильні — якщо відчуєте, що список аналізів і процедур занадто довгий, проконсультуйтеся ще з одним лікарем.

Це важливо!

На жаль, у нашій країні не рідкість надлишкові та зайві призначення. Так, наприклад, здавати аналіз крові татові майбутнього малюка для визначення резус-фактора, необхідно тільки в разі, якщо у вас резус негативний! У цій ситуації контроль за наявністю антитіл в крові майбутньої мами доведеться контролювати і здавати аналіз крові частіше. Це допоможе вжити своєчасних заходів і не допустити резус-конфлікту.

Проте, список дійсно необхідних аналізів, особливо при першому візиті до лікаря, немаленький. Мета всіх цих початкових досліджень — з’ясувати стан здоров’я майбутньої мами і протягом вагітності спостерігати за змінами у динаміці.

Насторожити може недостатня динаміка рівня ХГЛ у крові, а так само, якщо у вас з’явилися виділення, що мажуть та супроводжуються тягнучим болем внизу живота. Варто розповісти про це лікареві. Швидше за все, буде проведено УЗД, щоб виключити ймовірність позаматкової вагітності.

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

УЗД при підозрі на позаматкову вагітність призначається з метою підтвердити або спростувати відсутність плідного яйця в порожнині матки. При цьому в області придатків можна побачити ознаки додаткового новоутворення. Ще один симптом, який може показати УЗД — це скупчення рідини у дугласовому просторі.Корисна література для майбутніх матусь

відчуття на восьмому тижні вагітності

Burda Media

Харчування

До кінця другого місяця вагітності у вас можуть початися неприємні симптоми з боку травної системи — печія, здуття живота, метеоризм, запор. Причина — гормональна перебудова, а якщо точніше — прогестерон, який гальмує перистальтику кишечника і уповільнює процес травлення.

Щоб уникнути неприємностей і не допустити прояву геморою, передивіться свій раціон.

 • Якщо турбує печія і метеоризм, намагайтеся їсти поменше продуктів, які містять важку клітковину — бобові, капуста, а також виключіть з раціону гострі і копчені страви.
 • Їжте менше здоби, тістечок з масляним кремом і чорного хлібу. Це не означає, що ці продукти потрібно виключити категорично — просто не зловживайте.
 • Якщо ранкова нудота продовжує заважати жити, пийте імбирний чай, натуральні соки (в тому випадку, якщо вони не викликають печію).
 • Не забувайте про важливий принцип — вранці, перед тим як встати з ліжка, пожуйте шматочок яблука, моркву, сухарик, — все що завгодно, щоб запустити травну систему.
 • Кожен день потрібно з’їдати мінімум одне яблуко, від запору добре допомагає буряк, чорнослив, родзинки. У цих продуктах є необхідні для кишківника харчові волокна і калій, що стимулює перистальтику.
 • У раціоні майбутньої мами обов’язково повинні бути повноцінні білки (м’ясо, риба, кисломолочні продукти).
 • Для того щоб підтримувати гемоглобін крові на необхідному рівні, їжте продукти тваринного походження і ті, що багаті вітаміном С, який необхідний для кращого засвоєння заліза.

 

Фото живота

На 8 тижні вагітності живіт ще розгледіти не можна: матка не розширена досить сильно, а ваш малюк занадто маленький.

Триває вплив прогестерону, гормону вагітності, на роботу кишечнику:

 • моторика погіршена;
 • частішають закрепи;
 • відзначається здуття.

Саме через це на 8 вагітності може з’явитися животик.

Джерело: [email protected]_clinic

Болі в животі

У нормі — невеликий дискомфорт в животі, важкість у спині, але болю бути не повинно. Радимо відвідати гінеколога як у випадку з виникненням болів, так і якщо ви просто відчуваєте дискомфорт.

Виділення

На 8 тижні вагітності можуть бути виділення. У нормі — не рясна, світлі, не мають запаху. Приводом для занепокоєння можуть стати:

 • жовтуваті;
 • зеленуваті;
 • червоні;
 • коричневі;
 • сирнисті;
 • неприємно пахнуть.

В такому випадку обов’язково зверніться за допомогою до лікаря.

26 тиждень вагітності, симптоми, почуття мами, харчування, аналізи

Джерело: GettyImages

Вага

Починаються перші значні зміни ваги. На 8 тижні жінки зазвичай відзначають, що поступово збільшуються груди, боки і стегна, але не активно. Можна набрати не більше 700 г за тиждень.

Секс

В першу чергу радимо звернутися за порадою до гінеколога. При відсутності протипоказань і заборон лікаря інтимні стосунки дозволені.

Догляд

Відмовтеся від високих каблуків. Вони зараз шкідливі не тільки для вен і суглобів, а й сприяють неприродному положенню  хребта. Малюкові це не подобається!

В кінці другого місяця можна поступово повернутися до фізичної активності.

Основні правила:

 • Не рекомендується виконувати вправи на прес. Але косі м’язи живота тренувати можна.
 • Можна тренувати м’язи стегон. Але глибокі присідання заборонені.
 • Корисними будуть вправи на м’язи грудей.
 • І, звичайно, не забувайте кілька разів на день виконувати вправу Кегеля Це важливо!

Джерело: Fotolia

Якщо до вагітності ваша матка була розміром з мандаринку, то зараз вона збільшилася до розмірів грейпфрута, тому, час від часу ви можете відчувати дискомфорт внизу живота, який викликаний скороченням м’язів.

Не варто хвилюватися, якщо подібні симптоми дають про себе знати лише зрідка. Інша справа, якщо виник тягнучий біль у попереку, або біль внизу живота турбує вас досить часто. В такому випадку слід негайно звернутися до свого лікаря. Зараз посилено виробляються естроген і прогестерон. Будьте готові до труднощів зі стулом, відсутності апетиту, газоутворення, печії.

Можуть стати несподіванкою часті позиви до сечовипускання. Це — нормальна ознака вагітності, якщо вони проходять без хворобливих відчуттів. В іншому випадку — терміново в лікарню.

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, ведучий спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Чудово, якщо ви з мамою в гарних стосунках: вона порадіє вашій новині, дасть корисні поради та підтримає. Але, на жаль, у багатьох зв’язок з мамою далекий від ідеалу. Якщо є можливість, намагайтеся виправити ситуацію. Важливо дізнатися, як народжували ваші мама, бабуся і прабабуся. І якщо у жінок вашого роду був повторюваний негативний досвід, з ним неодмінно потрібно працювати, щоб сімейний сценарій не повторився у ваших пологах. Пробачити, опрацювати образи, прийняти те, що було, змістити фокус з «Я — жертва» на «Я можу змінити своє ставлення до минулого». І тоді ви підійдете до моменту пологів з вашим власним сценарієм — красивим, логічним і нетравматічним.

Must Do на восьмому тижні вагітності

Завітайте з подружкою до магазину для вагітних. Приміряйте наряди, підійміть собі настрій шопінгом! А потім можна відправитися до кав’ярні, замовити чай з м’ятою і поговорити.

8 тиждень вагітності — особистий досвід, дивіться ВІДЕО:


Джерело: YouTube, автор P-online
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты