Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
2місяць
Етапи розвитку дитини

Ваша матка увеличилась до размера апельсина. И хотя беременность еще почти не заметна, скорее всего, у вас уже появилась неосознанная привычка поглаживать свой животик. И правильно! Кроха чувствует вашу энергетику.

7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Fotolia

Ваша матка збільшилася до розміру апельсина. І хоча вагітність ще майже не помітна, швидше за все, у вас вже з’явилася неусвідомлена звичка погладжувати свій животик. І правильно! Крихітка відчуває вашу енергетику.

Дитина

На цьому тижні серце ембріона розділитися на праву і ліву камери, почне формуватися маленьке личко. Також, формуються зачатки щелепів і зубів, утворюються міжпальцеві проміжки.

У плода з’явитися пряма кишка і продовжать розвиватися легені, в яких утворюються зачатки бронхів. Головна подія цього тижня — це перші ворушіння дитини. Але ви зможете їх відчути тільки в другому триместрі вагітності.


плод на 7-му тижні вагітності

7 тиждень вагітності

Що я там роблю?

Ворушу ручками і ніжками і навіть намагаюся повертати голову.

Що відбувається з дитиною?

7-й акушерський тиждень — це приблизно 5-й фактичний, а значить вашому малюкові вже 5 тижнів від зачаття, які акушери називають ембріональним терміном вагітності.

 • Ручки і ніжки ембріона подовжуються, з’являються зачатки суглобів, що з’єднують передпліччя, плече і китицю. Але поки вони все ще схожі на маленькі плавнички.
 • Помітно збільшується голівка дитини, оскільки зростає головний мозок і вже розділяється на дві півкулі. На маленькому личку вже є очі, рот і носик, на УЗД іноді можна розглянути навіть крихітні ніздрі.
 • З’являються верхня і нижня щелепи, починається закладка зубів.
 • Серце так само збільшується, стає двокамерним і поки виступає з тіла плода.
 • На 7-му тижні з’являється мозковий шар, кора надниркових залоз, де буде відбуватися вироблення гормонів стресу — адреналіну і норадреналіну.
 • Вважається, що в цей період мамі особливо важливо уникати стресів. Після 7- тижня ембріон вже може сприймати емоції і відчувати стрес.
 • Триває формування легенів і бронхів. Працює ендокринна система — вилочкова залоза починає активно виробляти Т-лімфоцити.
 • Розвивається травна система — на 7-мому акушерському тижні починає формуватися тонкий кишечник, стравохід, трахея і передня стінка живота.
 • Печінка вже практично сформована і починає працювати.


плод на 7-му тижні вагітності

Burda Media

Мама

Гормональна перебудова в організмі триває. Швидше за все, у вас наростають сплески емоцій. Якщо ви стали дратуватися з найдрібнішого приводу, плакати без видимих ​​на те причин або у вас з’явилися незрозумілі тривоги і страхи, значить, у всьому слід звинувачувати гормони, які провокують непередбачені спалахи у настрої.

Багато жінок, дізнавшись про вагітність, задаються питанням, а чи можна займатися сексом? Можна і потрібно! Тільки нехай ваші інтимні стосунки будуть спокійнішими. Уникайте незручних поз.

Ксенія Соловей
Ксенія Соловей

З моменту зачаття, у зв’язку зі зміною гормонального фону у грудних залозах починаються зміни, спрямовані на підготовку до лактації. Розвивається залозиста тканина, збільшується кількість альвеол і молочних протоків, посилюється кровопостачання. Все це призводить до зростання грудей, появі відчуття важкості в них і навіть больових відчуттів.

Підвищена чутливість шкіри у сосках виникає не тільки через збільшення розмірів молочних залоз, а також за рахунок включення механізму збереження вагітності. Вважається, що роздратування сосків сприяє виробленню окситоцину, гормону відповідального за скорочення матки, тому поява неприємних відчуттів в області грудей оберігає від зайвих дотиків до неї і небажаних стимуляцій. Найчастіше ці явища виникають на ранніх термінах і зникають після 7 тижнів, але у деяких жінок можуть зберігатися і до кінця вагітності, в слабкій формі.

Іноді посилення чутливості відбувається в другому триместрі вагітності і, як правило, пов’язане з появою молозива. Діскомфорт, обумовлений підвищеною чутливістю в області сосків, вилікувати не можна. Можна лише зменшити інтенсивність. Для цього необхідно приділити увагу підбору нижньої білизни.

Нижня білизна не повинна обмежувати рухів і містити синтетичного компонента, щоб не викликати додаткового роздратування шкіри. Дотримання режиму сну і неспання, повноцінне харчування, з обмеженням продуктів, що викликають збудження ЦНС (кава, міцний чай, гостра їжа), фізичні вправи, гігієнічні процедури — все це допоможе впоратися з тимчасовими неприємностями.

Додаткову допомогу надасть прийом седативних лікарських препаратів рослинного походження. Весь план дій, спрямованих на поліпшення психоемоційного стану та фізичного самопочуття, повинен бути узгоджений зі спостерігаючим вас лікарем. За необхідності слід звернутися до мамолога, для виключення захворювань молочної залози, які можуть проявитися вперше під час вагітності (мастопатія, кісти, новоутворення).

Що відбувається в організмі жінки?

На 7-му тижні плацента продовжує зростати, вона стає товщою, пуповина міцно пов’язує ембріон зі стінкою матки.

 • Можуть з’явитися незначні світлі виділення з піхви — це пов’язано з тим, що під впливом гормонів посилюється приплив крові до епітелію матки. Такі виділення на 7-му тижні вагітності вважаються нормальними.
 • Утворюється слизова пробка, яка перекриває шийку матки і захищає плід від можливих інфекцій ззовні. Ця пробка буде захищати малюка до самих пологів.
 • За рахунок гормональної перебудови відбувається перерозподіл жирової тканини, і фігура набуває більш округлих обрисів, хоча живіт ще не помітний оточуючим, але зміни у фігурі досвідченим оком видно. Груди поступово збільшуються, може з’явитися відчуття поколювання (як тоді, в юності, коли грудь тільки росла), ареоли (пігментовані ділянки шкіри навколо сосків) темнішають.
7 тиждень вагітності

Burda Media

Аналізи

На 7-му тижні ембріон вже цілком помітний, і УЗД точно покаже його наявність, а не тільки жовтковий міхур.

Якщо ви ще встали на облік, то на 7-му тижні вже цілком придатний для цього час. Стандартними діями під час кожного візиту до лікаря є:

 1. Загальний аналіз крові
 2. Загальний аналіз сечі
 3. Визначення групи крові і резус-фактора
 4. Аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) і сифіліс (RW)
 5. Аналіз на антитіла до токсоплазмозу і краснухи — але якщо вам відомий ваш статус, то аналізи на антитіла проводити не потрібно.
 6. Швидше за все, крім необхідних аналізів лікар направить вас до вузьких спеціалістів — стоматолога, окуліста, ендокринолога, хоча, якщо до вагітності проблем не спостерігалося, такі візити носять профілактичний характер.

Так, наприклад, лікувати зуби в першому триместрі, особливо до 12-го тижня, вкрай не рекомендують, тим більше, якщо необхідний наркоз. А ось окуліста відвідати не завадить — він огляне окове дно і визначить показання до природних пологів або до кесаревого розтину.

Виділяють три фази вагітності (які можна і потрібно контролювати по УЗД-картині) — етапи розвитку плідного яйця, ембріона і плоду:

 1. Фаза зачаття, або концепції — перші 3–5 тижнів. Починається з моменту зачаття — приблизно через 2 тижні з першого дня останніх місячних — і появи плідного яйця, яке не завжди вдається виявити за допомогою УЗД у цей період.

 2. Ембріональна фаза — 6-10 тижнів, коли вже можна виявити ембріон.

 3. Фетальна фаза — від 10–12 тижнів, коли ембріон стає плодом і завершується процес закладки і початкового розвитку всіх органів і систем органів.

Олена Березовська.


Корисна література для майбутніх матусь

Харчування

Ранкова нудота на 7-8 тижні, як правило, досягає свого піку. Це вважається варіантом норми на ранньому терміні вагітності, так само, як і повна відсутність токсикозу. Так, бувають і такі щасливиці, яких нудота не турбує.

Щоб полегшити стан будьте особливо уважні до свого харчування і способу життя:

 1. Намагайтеся харчуватися дрібно — часто і потроху, так їжа засвоюється краще, і нудота не так турбує.
 2. Знімає нудоту імбир — можна додавати в чай ​​або просто пожувати шматочок.
 3. Пийте більше чистої води, не забувайте про свіжі фрукти — яблука бажано їсти кожен день. Це важливо не тільки при нудоті, але допоможе уникнути запору і як наслідок — геморою.

На 7 тижні у дитини може з’явитися чутливість до продуктів, яка позначиться як алергія після народження.

 • Тому намагайтеся не вживати алергенних продуктів, таких як, наприклад, цитрусові, шоколад, полуниця, особливо якщо у вас є на них реакція.
 • Дуже важливо зараз стежити за тим, щоб харчування було повноцінним і збалансованим — нестача вітаміну Д може загальмувати розвиток плода, а нестача йоду позначитися на формуванні головного мозку.
 • Все ще не можете їсти деякі продукти? Довіртеся своєму організмові. У нього напевно є свої причини, за якими він проводить таку «фільтрацію».
 • Харчуйтеся збалансовано. У майбутніх мам нерідко розвиваються запори: клітковина і достатня кількість чистої води допоможуть впоратися з цією неприємністю.
 • Ніякого смаженого і копченого, а ось солоне в I триместрі їсти можна, тим більше що так хочеться!
7 тидень вагітності

Джерело: Pixabay

Фото живота

Живіт на 7 тижні вагітності навряд чи дозволить похвалитися радістю на фото. Ваш малюк не більше сливи, тому єдине, що ви можете помітити — це те, що стало складно застібати штани.

Животик на 7 тижні може з’явитися через здуття та часті закрепи: на цьому етапі зростає рівень гормону прогестерону в організмі, а він впливає на роботу кишечника.

беременность, шевеление плода, когда ребенок начинает шевелиться в животе, здоровая беременность, тонус матки при беременности, когда ребенок перевернется, пуповина, неприятные ощущения во время беременности, анализы при беременности

Джерело: GettyImages

Болі в животі

На 7 тижні вагітності можуть з’являтися болі в животі, зазвичай — незначні і нетривалі, вони швидко слабшають і не заважають займатись своїми справами. В такому випадку, кажуть гінекологи, приводу для занепокоєння немає.

Коли не варто турбуватися:

 • Імплантація плода. Це нормальний процес, який може тривати до 20 тижнів. Він супроводжується короткими болями, кров’янистими незначними виділеннями.
 • Збільшення матки. Можуть бути короткі напади болю, простріли. Вони локалізуються в області матки.

Коли болі в животі при вагітності — це серйозно:

 • Біль гострий, поширюється на весь живіт, і може супроводжуватися кров’яними виділеннями. Це може бути сигналом порушеної позаматкової вагітності, терміново відвідайте лікаря!
 • Біль інтенсивний і тривалий, не слабшає.
 • Переймоподібний біль раз в 10 хвилин.
 • Біль супроводжується слабкістю, непритомністю.
беременность, первая беременность, отзывы

Джерело: Burda Media

Будьте уважні: якщо один з болів супроводжується кровотечею, варто негайно звернутися до лікаря, так як є загроза викидня.

У першому триместрі вагітності можливий мимовільний викидень, і статистика дуже невтішна — він трапляється у кожної п’ятої.

Вага

Істотної зміни ваги на 7 тижні вагітності очікувати не варто, якщо ви дотримуєтесь правильного режиму харчування і добре спите. Можна набрати хіба що 1 кілограм.

Секс на 7 тижні вагітності

Враховуйте інформацію про те, що перший триместр вагітності — дуже важливий і складний період, а також — озброюйтесь інформацією від лікаря. Якщо немає заборони, то секс на 7 тижні вагітності дозволений. Головне — це обережність.

Джерело: Shutterstock

Догляд

Намагайтеся більше відпочивати. Не сидіть довго без руху. На роботі обов’язково робіть розминку, а краще, якщо є така можливість, виходьте якнайчастіше на свіже повітря й подихайте на повні груди.

Якщо ви помітили, що ваше волосся стало сухим, поміняйте свій звичайний шампунь на спеціалізований, а також після миття голови намастіть кінчики спеціальним бальзамом чи олією.

Зверніть увагу на груди — вони вже почали збільшуватися. Пора починати використовувати спеціальні креми, які зміцнюють вашу ніжну шкіру і не дадуть їй розтягуватися. Це допоможе уникнути розтяжок після пологів, коли прибуде молоко.

Це важливо! На сьомому тижні загроза викидня все ще дуже висока, майбутній мамі потрібно уважно спостерігати за своїм тілом. У вас з’явився тягнучий біль у боках — так реагують зв’язки матки на напруження та розтягування. Якщо біль помірний, і не доставляє вам явного дискомфорту, турбуватися не варто.

Рясні виділення — білі — також норма для даного періоду, проте повідомити лікаря про них потрібно.

Неприпустимі:

 • переймоподібний біль внизу живота;
 • кров’янисті виділення;
 • довгий ниючий біль.

Must Do на сьомому тижні вагітності

Зазнайомтеся з «колегами із щастя». Якщо ви живете в Києві, то завести нові знайомства з жінками, які перебувають у такому ж становищі, що і ви зараз, простіше простого — на зустрічах
# Мамаклуб, які «Мой ребенок» проводить раз в квартал. Крім того, тут ви завжди зможете поспілкуватися з фахівцями, задати їм всі запитання, протестувати продукцію для дітей і для вагітних, отримати подарунки, дисконтні сертифікати, а головне — позитивні емоції! Шукайте інформацію про нову зустріч на нашій сторінці в ФБ.
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (3 оценок, среднее: 3,67 из 5)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты