Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
2місяць
Етапи розвитку дитини

Вагітність розвивається і при бажанні вже можна стати на облік в жіночій консультації. На 6 тижні матка вже збільшена настільки, що лікар вже може визначити наявність ембріона навіть без УЗД — при звичайному гінекологічному огляді.

6 тиждень вагітності

6 тиждень вагітності, відчуття, УЗД, симптоми, аналізи

Джерело: GettyImages

Вагітність розвивається і при бажанні вже можна стати на облік до жіночої консультації. На 6 тижні матка вже збільшена настільки, що лікар вже може визначити наявність ембріона навіть без УЗД – лише за умови звичайного гінекологічного огляду.

Зміст:

Дитина

Якби вам зараз показали малюка, ви звернули б увагу на його голівку і … на хвостик. Не хвилюйтеся, хвостик з часом зникне. А зараз крихітка схожий на маленьку рибку довжиною 4-5 мм. На цьому тижні у малюка починають формуватися оптичні бульбашки — майбутні оченята, а також вушка, ротик, носик і півкулі головного мозку. До кінця цього важливого ​​тижня вагітності майже всі життєво важливі органи крихітки вже сформовані і тільки продовжують удосконалюватися.


плод на 6-му тижні вагітності

фото на 6-му тижні вагітності

Що я там роблю

Плаваю в навколоплідному міхурі.

Що відбувається з дитиною

6-тий акушерський тиждень — це приблизно четвертий фактичний, а значить, розвивається майбутня дитина всього лише 4 тижні, які акушери називають ембріональним терміном вагітності.

 • До 6-того тижня вже практично відбулося повне закриття нервової трубки — основи нервової системи дитини, сформований спинний мозок, з’явилися зачатки правої і лівої півкулі головного мозку.
 • Побачити ембріон поки складно, навіть за допомогою особливо чутливих датчиків УЗД, але виглядає він як мініатюрна копія вушної раковини, з потовщенням з одного боку і міні хвостиком з іншого.
 • До кінця 6-тижня вагітності у ембріона вже є розгалужена система нервових сплетінь, яка проходить через зростаючі кінцівки — майбутні ручки і ніжки, на яких до початку наступного тижня вже з’являться пальчики.
 • Маленьке сердечко, яке почало скорочуватися вже до кінця 5-го тижня, тепер б’ється частіше — до 130 ударів за хвилину.
 • На голівці з’являються зачатки очей — оптичні бульбашки, які стануть основою сітківки очей.
 • Продовжують активно завиватися сформовані раніше внутрішні органи: печінка, шлунок, підшлункова залоза, кишківник, легені.
 • На 6-тому акушерському тижні, або 4-й ембріональному, у дитини формується тимус, або вилочкова залоза, — один з основних органів імунної системи, призначення якого, навчати Т-лейкоцити реагувати на шкідливі клітини.
 • На шостому тижні йде активний розвиток плаценти, яка буде протягом всієї вагітності відповідати за вироблення потрібних гормонів, захист від зовнішнього впливу і харчування дитини.
 • А ось стать майбутньої дитини поки визначити неможливо — по-перше, ембріон ще дуже малий, а по-друге — первинні статеві органи ще не сформувалися.
6 тиждень вагітності від зачаття - відчуття

Fotolia

Мама

Якщо ви дуже нетерплячі й хвилюєтеся, вже можна вирушати в жіночу консультацію та ставати на облік, хоча термін ще занадто маленький, і сучасні акушери вважають за краще відкласти УЗД ще на пару тижнів. Проте, якщо є така необхідність — незрозумілі симптоми, негативний досвід колишніх вагітностей, підозра на позаматкову вагітність, трансвагінальне УЗД чітко покаже, чи все в порядку.

Також, під час першого візиту до лікаря ви отримаєте поради щодо правильного харчування і дізнаєтеся про всі обмеження під час вагітності. У разі необхідності вам також можуть призначити спеціальний полівітамінний комплекс для вагітних.

Головне — не соромтеся задавайте питання і неодмінно розкажіть лікарю про всі симптоми, які змушують вас відчувати дискомфорт.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Фолієва кислота — це штучно синтезований водорозчинний вітамін В9, який доктор повинен прописати вагітній жінці. Починайте приймати фолієву кислоту вже на ранніх термінах вагітності. Для організму вітамін дуже важливий, оскільки бере участь у виробництві генетичного матеріалу (ДНК, РНК) і амінокислот; в роботі мозку, нервової та серцево-судинної систем; в кровотворенні, імунітеті, процесах загоєння ран.

Під час вагітності фолієва кислота відіграє величезну роль в зростанні і розвитку плоду, особливо, в першому триместрі, коли відбувається закладка судин плаценти, тканин і органів майбутньої дитини.

Дефіціт вітаміну В9 при вагітності може призвести до формування дефектів нервової трубки , яка закладається в терміні 2,5-4 тижні, і проявитися в подальшому вадами розвитку плода — гідроцефалія, аненцефалія, мозковими грижами, заячою губою, вовчою пастю.

Окрім цього низький вміст В9 в організмі вагітної жінки, сприяє розвитку гестозу, відшарування плаценти, невиношуванню вагітності, внутрішньоутробній загибелі плоду.

Фоліевую кислоту призначають з перших днів вагітності. Добова доза становить від 600 до 800 мкг; з 13 тижнів і до пологів — 800 мкг. При необхідності дозування може бути збільшене лікарем.

Комплексні препарати, які містять вітамін В9, мають ряд протипоказань і побічних ефектів, тому призначаються тільки після безпосередньої бесіди лікаря з пацієнткою.

Аналізи

У поліклініці лікар виміряє таз і артеріальний тиск, візьме аналіз виділень з піхви і дасть направлення на аналіз сечі і крові. Всі ці дані і аналізи дадуть лікареві розгорнуту інформацію про стан вашого з малюком здоров’я.

Як правило, в нашій країні при постановці на облік вагітної жінки, її направляють на такі аналізи:

 • загальний аналіз сечі,
 • загальний аналіз крові,
 • аналіз на визначення групи крові і резус-фактора,
 • аналіз на сифіліс і ВІЛ,
 • аналіз на діагностику вірусного гепатиту В і С,
 • аналіз крові на TORCH-инфекції (токсоплазмоз, мікоплазмоз, цитомегаловірус і вірус герпесу),
 • аналіз крові на цукор,
 • аналіз крові на згортання (коагулограма),
 • мазок з піхви для мікроскопічного дослідження.
Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Якщо ви ще не робили УЗД, вам його призначать для візуалізації знаходження плідного яйця в порожнині матки і його серцебиття. Вагітність на ранніх термінах підтверджується наявністю трьох важливих структурних одиниць:

 • плідного яйця;
 • жовткового міхура;
 • фетального (або ембріонального) полюса.

Додаткові ознаки маткової вагітності:

 • виявлення подвійного децідуального міхура
 • симптом подвійної бульбашки (УЗД-терміни, які можна не запам’ятовувати людям без медичної освіти, але на які важливо орієнтуватися при проведенні УЗД на ранніх термінах).

Якщо якісь результати викличуть у вашого гінеколога побоювання, доведеться пройти додаткові обстеження.

Корисна література для майбутніх матусь
шо відчуває мама на шостому тижні

Shutterstock

Харчування

Прояви раннього токсикозу на цьому терміні можуть посилитися і щоб полегшити свій стан, приділяйте більше уваги харчуванню. Отже, намагайтеся обмежувати себе: не слід вживати занадто жирну та кислу їжу. Також, відмовтеся від всіляких приправ і прянощів. Допоможуть полегшити напади нудоти білкові продукти і їжа, збагачена вітаміном В6. Тому, включіть до свого раціону твердий сир, рибні та молочні продукти, шпинат, банани. Намагайтеся їсти часто, але невеликими порціями, щоб не бути голодною, і в той же час — не переїдати.

 1. Що стосується полівітамінних комплексів, які призначають практично всі лікарі майбутнім мамам, то останні дослідження вчених з цього приводу показали — полівітаміни практично ніяк не впливають на перебіг вагітності, при повноцінному, різноманітному і якісному харчуванні. Виняток становить фолієва кислота, яку рекомендують приймати ще до зачаття і обов’язково в перші три місяці вагітності — це запобігатиме дефектам розвитку нервової трубки ембріона (більш ніж на 90 %) та інші патологіям.
 2. Як і раніше, варто їсти більше продуктів, багатих вітаміном В9, — листових овочів, брокколі, бобових, м’яса і молочних продуктів.
 3. Зараз у вас вже можуть змінитися смаки — різко захочеться чогось, до чого раніше ви були байдужі, або улюблена їжа стане раптом неприємною. На 6-му тижні, під пресингом гормональної перебудови, на перший план виходять давні ділянки мозку, які відповідають за інтуїцію, інстинкти, самозбереження. Саме вони посилають сигнали — забезпечити організм відсутніми речовинами.
 4. Прислухайтеся до своїх бажань, але дотримуйтесь розумних меж, замінюйте потенційно небезпечні продукти безпечною альтернативою.

Догляд

У вас можуть збільшитися молочні залози, стати більш чутливими соски, а околососкові ареоли потемнішати — це звичайні симптоми на 6 тижні вагітності, які не вимагають додаткової консультації у лікаря. А ось підібрати новий бюстгальтер — саме час! Краще вибирати спортивний, без кісточок.

Гаряча ванна, а тим більше лазня — це тепер не для вас, краще обмежитися теплим душем.

Це важливо!

 • Якщо напади токсикозу раптово і різко припинилися — це тривожний сигнал, який може свідчити про те, що вагітність більше не розвивається. В такому випадку слід негайно звернутися до лікаря.
 • На 6 тижні вагітності вас може турбувати біль в попереку. Найчастіше це нормальне явище, але варто звернути увагу, якщо біль стає різким і триває довгий час.
 • Тягнучий або переймоподібний біль внизу живота також може бути ознакою проблем. Тому, якщо живіт болить постійно, а матка в тонусі, як можна швидше повідомте свого лікаря.

Must Do на шостому тижні вагітності

Знайдіть надійних і грамотних фахівців із супроводу пологів. Розпитайте у знайомих і подруг, пошукайте відгуки на форумах для мам в Інтернеті. Не можете визначитися з лікарем, тому не стаєте на облік? Сходіть до жіночої консультації, яка знаходиться неподалік від вашого будинку — погодьтеся, аналізи треба буде здавати часто та й у вашому стані їздити на край міста під кінець терміну вагітності буде зовсім незручно. Думайте про майбутнє. Поспілкуйтеся з лікарем з жіночої консультації неподалік вашого будинку, а раптом він вам сподобається?

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, ведучий спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Більшість стресів відбувається через нестачу інформації про пологи. Невідомість лякає і змушує дивитися на пологи як на важке випробування, а не як на радісну подію. У нашому суспільстві є культ пологових страшилок. Майбутній мамі передають розповіді про страшні пологові будинки, безграмотних лікарів і важкі патології … Ставте блоки на таку інформацію. Шукайте оточення, яке буде ділитися з вами іншими історіями пологів — щасливими, радісними, позитивними. Найпростіше зробити це на курсах підготовки до м’яких пологів. Там розкажуть про фізіологію процесу, навчать не боятися власного тіла і встановлювати контакт з медперсоналом у жіночій консультації і пологовому будинку.

Як би там не було, час поки є, але починати працювати в напрямку пошуку лікарів, які будуть супроводжувати вагітність та пологи, вже пора.

Як виглядає малюк на 6 тижні вагітності, дивіться ВІДЕО:

Источник: YouTube, автор: 40weeksUA
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты