Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
3триместр
10місяць
Етапи розвитку дитини

З цього тижня ви очікуєте народження малюка з дня на день, а він в свою чергу вже повністю готовий з’явиться на світ здоровим і міцним новонародженим.

40 тиждень вагітності

40 тиждень вагітності

Джерело: Shutterstock

З цього тижня ви очікуєте народження малюка з дня на день, а він у свою чергу вже повністю готовий з’явиться на світ здоровим і міцним новонародженим.

Зміст

Дитина

40 тиждень вагітності

 • На 40-му тижні дитина досягла тієї ваги, з якою народиться. Малюкові вже зовсім тісно у вашому животику і ось-ось він повинен прийняти рішення й з’явиться на цей світ.
 • Не забувайте, що ваша маленька людина вже все чує і бачить, тому, намагайтеся домовитися з нею про пологи на цьому тижні.

Чекати ж залишилося зовсім трохи!


Що я там роблю? Запускаю в маминому мозку «родову домінанту».

Що відбувається з дитиною? Малюк продовжує рости, додає у вазі, формується більший жировий прошарок, але крихітка так само міг би розвиватися і поза маминим організмом.

 • Оскільки дитина відчуває дискомфорт через тісноту і неможливість нормально рухатися, в його крихітному організмі активно виробляються гормони стресу — адреналін і норадреналін.
 • У відповідь на дитячі гормони, у мами підвищується вироблення окситоцину і вазопресину, які провокують скорочення матки, посилюється її кровопостачання, збільшується швидкість циркуляції крові і її обсяг. Таким складним шляхом запускається процес, і починається родова діяльність.

Зараз ваш крихітка за розмірами схожий на гарбуз. Зріст — 52-54 см, вага — 3500 г.

40 тиждень вагітності

Мама

 • Приблизно за 2 тижні до пологів з шийки матки відходить слизова пробка, трохи забарвлена ​​кров’ю. Не лякайтеся, все йде за планом!
 • Інший сигнал про наближення терміну — цятки на бюстгальтері, які залишають крапельки молозива.

Ви вже настільки втомилися бути вагітною, що з кожною годиною з нетерпінням чекаєте появи головних провісників пологів.

Зовсім скоро ви відчуєте ниючий біль внизу живота, який буде повторюватися через нерівні проміжки часу, почнуть підтікати навколоплідні води — це і будуть головні провісники пологів.

Потім, ниючий біль внизу живота стане все більш відчутним. Він триватиме 10-15 секунд і раптово припиниться.

Зосередьтеся не на болю, а на моментах полегшення між переймами. А якщо ви почнете відчувати такий біль через рівні проміжки часу в 10-15 хвилин, значить настав час відправлятися до пологового будинку.

Вітаємо, у вас почалася родова діяльність!

Відразу ж після того, як ви приїдете до пологового будинку, лікар дещо вас запитає:

 • про тривалість та інтервали між переймами,
 • чи відійшли у вас навколоплідні води і якщо так, то якого кольору вони були, і ще ряд інших уточнюючих запитань .
 • Намагайтеся зберігати спокій і дати точні відповіді на всі ці важливі питання.

І пам’ятайте, що все буде добре, і зовсім скоро ви зможете насолоджуватися першими митями свого материнства.

Якщо ви плануєте партнерські пологи, разом з партнером вивчіть все, що можливо про пологи —періоди пологів, можливі відчуття і передбачувані варіанти перебігу. Не виключено, що в процесі потуг доведеться приймати важливі рішення, і варто продумати заздалегідь, а ще краще —промовить вголос, чи згодні ви на можливе медичне втручання.

Повною доношеною вагітністю вважається термін у 40 тижнів і 6 днів — цей тиждень можете абсолютно спокійно готуватися до зустрічі з дитиною. Але варто також враховувати, що передбачувана дата пологів, яка обчислюється на початку вагітності і уточнюється з її перебігом, досить умовна, тому розраховувати на неї варто з поправкою.

Відповідно до сучасної класифікації, переношеною вагітність вважається тільки після терміну 42 тижні!

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Згідно класичних акушерських канонів тривалість перших пологів становить 18-20 годин. Повторні пологи завжди проходять швидше: протягом 12-14 годин. Але у сучасних пологах, як показує практика, перший період пологів значно скоротився через зміну способу життя жінки і появи безлічі акушерських технологій. Це і епідуральна анестезія, і акушерські гелі, які зменшують тертя між головкою дитини і родовими шляхами, і застосування препаратів для поліпшення і розм’якшення шийки матки під час пологів. Тому вважається, що середня тривалість сучасних пологів становить від 6 до 12 годин. Занадто швидкі пологи (2-4 години), як і дуже затяжні пологи (24-36 годин) не дуже добре позначаються на здоров’ї дитини, але не виключають можливості народження здорових дітей. Тому лікарі розглядають не середню тривалість пологів, а конкретну клінічну ситуацію, яка характеризує стан дитини під час пологів. Як би там не було, старе акушерська прислів’я не втрачає своєї актуальності: «Сонце не повинно вставати двічі над жінкою, що народжує».

40 тиждень вагітності

Burda Media

Аналізи

На 40-му тижні вагітності ніякі аналізи та обстеження не потрібні, за винятком непередбачених ситуацій. Проте, якщо ви захочете відвідати свого лікаря, він обов’язково виміряє ваш кров’яний тиск, вагу, обсяг живота, прослухає частоту серцебиття малюка.

УЗД на 40-му тижні не показане, хіба що ситуація непроста, і лікар захоче переконатися, що все йде нормально.

Корисна література для майбутніх матусь

Догляд

Приблизно за 2 тижні до пологів з шийки матки відходить слизова пробка, трохи забарвлена ​​кров’ю. Не лякайтеся, все йде за планом! Інший сигнал про наближення терміну — цятки на бюстгальтері, які залишають крапельки молозива.

 • Секс на останніх тижнях вагітності може сприяти початкові пологів — це факт. Оргазм стимулює початок переймів, а простагландини, що містяться в спермі, пом’якшать шийку матки.
 • Продовжуйте прогулянки на свіжому повітрі, але намагайтеся гуляти не поодинці.
 • Відмовтеся від високих підборів — центр ваги зараз значно змінився, і навантаження на суглоби ніг так само надмірна. Крім того, під впливом гормонів, які готують ваш організм до пологів, суглоби дещо розм’якшуються і ризик травматизму зараз підвищений, як ніколи.
40 тиждень вагітності, харчування, вагітність за тижнями, пологи, передвісники пологів, пологовий будинок

Джерело: GettyImages

Харчування

Правила харчування залишаються такими ж — не варто переїдати, але й голодувати неприпустимо. Навіть якщо апетиту нема, що часто буває на останніх тижнях вагітності, їжте те, що любите, невеликими порціями, але часто.

Сучасна медицина не вважає, що перед пологами варто відмовлятися від якогось виду продуктів— наприклад, яєць, м’яса або молочного.

Це важливо!

Відправляйтеся до пологовий будинку, якщо:

 1. Перейми стали регулярними з частотою 10 -15 хвилин
 2. Незалежно від частоти переймів, якщо у вас відійшли навколоплідні води
 3. Підвищився кров’яний тиск
 4. Фрагменти крові в вагінальних виділеннях
 5. Якщо ворушіння малюка стишилися або, навпаки, стали надто активними.
 6. У нормі на останніх тижнях ви можете відчувати близько 10 явних поштовхів протягом 12 годин.
Ксенія Соловей
Ксенія Соловей

Зараз спостерігаються достить часто випадки алергії, і майбутні мами турбуються, чи мамина алергія буде протипоказанням до годування дитини грудьми? Чи не зашкодить малюкові молоко у період цвітіння трав і дерев, якщо мама народжує навесні, і в неї алергія на ці рослини та трави? Чи не збільшить молоко ризик виникнення алергії і у дитини? Хвороб, при яких матері слід повністю відмовитися від грудного вигодовування, не так багато. У переважній більшості годування грудьми цілком сумісне з лікуванням. Алергія, зокрема поліноз, відноситься саме до таких захворювань. Тому вам варто відразу після пологів годувати грудьми, це буде не тільки безпечно для вашої дитини, але і корисно. Зверніться до лікаря, який підтримує грудне вигодовування, за консультацією, щоб він зміг підібрати вам лікування, сумісне з годуванням грудьми. Краще, якщо це будуть препарати, які капають в очі або ніс: в цьому випадку всмоктування в загальний кровотік буде мінімальним. Але існують і таблетки, які за рекомендацією лікаря також можна використовувати. Крім цього, рекомендую вам (а можливо, і вашому лікареві) у разі необхідності використання будь-яких препаратів звертатися на сайт www.e-lactancia.org. Цей ресурс створений для того, щоб можна було перевірити ліки на сумісність з годуванням грудьми. Нерідко в офіційній інструкції до лікарського засобу є протипоказання на застосування його під час лактації. Ця заборона іноді пояснюється тим, що виробникові невигідно додатково займатися дослідженнями сумісності препарату з грудним вигодовуванням. Підрахувавши кількість людей, які можуть застосовувати їх препарати, і вкладень на дослідження, вони відмовляються від «невиправданих» трат. Сайт www.e-lactancia.org педіатричного відділення госпіталю «Альта Марія» (Іспанія) спеціалізується на даній тематиці. Ресурс надає інформацію про сумісність з лактацією більше 1500 найменувань препаратів, а також щодо можливості грудного вигодовування при захворюваннях матері і дитини (наприклад, при гепатиті В, герпетичній інфекції). Для зручності користувача медикаменти об’єднані у фармакологічні групи, вказані їх основні фармакокінетичні дані: пік концентрації препарату в молоці, біодоступність, період напіввиведення. Увесь матеріал написано англійською, але поглиблених знань мови для роботи з ним не потрібно.

Must Do на 40 тижні вагітності

Вивчайте, як проходять пологи і їх можливі сценарії.

Дивіться ВІДЕО:

Джерело: YouTube, автор: Mary Fish
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты