Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
3триместр
10місяць
Етапи розвитку дитини

Кроха вже повністю готовий з’явиться на світло, але поки ще продовжує набирати вагу в материнській утробі.

Мама

Приблизно за два тижні до пологів з шийки матки відходить слизова пробка, трохи забарвлена кров’ю. Не лякайтеся, все йде за планом! Інший сигнал про наближення терміну — цятки на бюстгальтері, які залишають крапельки молозива.

39 тиждень вагітності

39 тиждень вагітності, аналізи, вагітність по тижнях, пологи, незабаром пологи, хто народжується на 39 тижні вагітності

Джерело: Burda Media

Крихітка вже повністю готовий з’явиться на світ, але поки ще продовжує набирати вагу в материнській утробі.

Зміст

 • Дитина
 • Мама
 • Аналізи
 • Що почитатати
 • Догляд
 • Харчування
 • Must Do на 39 тижні вагітності

Дитина

39 тиждень вагітності

Малюк тепер здатний самостійно перетравлювати їжу, оскільки ворсинки кишківника повністю сформовані і трішки вже починає функціонувати ферментативна система, яка відповідає за розщеплення їжі.


Плацента продовжує продукувати антитіла, які передаються дитині і будуть захищати її в перші місяці життя від різних інфекцій і вірусів.

На кого схожий?

На маленьку людину.

Що я там роблю?

Прислухаюсь до голосів ззовні і дивлюся на світ.

Що відбувається з дитиною?

Маленька людина повністю готова до народження, але поки вона дихає киснем, що надходить через пуповину, продовжує міцніти і набирати вагу.

 • Малюк вже прийняв те положення, в якому він буде проходити повз родові шляхи. Правильним вважається передлежання голівкою донизу, в іншому випадку, не виключено, що лікар запропонує зробити кесарів розтин.
 • Шлунок дитини вже повністю дозрів, у ньому йде вироблення ферментів, які знадобляться з перших днів появи на світ малюка для засвоєння ним перших крапель молозива.
 • У тонкому кишківнику сформовані ворсинки, необхідні для повноцінного всмоктування їжі. Але поки вони занадто ніжні і будуть розвиватися протягом першого року життя дитини.
 • Легені готові до першого вдиху повітря, але поки малюк тренує всі свої внутрішні органи, захоплюючи і випускаючи навколоплідні води.

Зараз ваш крихітка за розмірами схожий на кавун. Зріст — 48-52 см, вага — 3250 г.

39 тиждень вагітності

Мама

Приблизно за 2 тижні до пологів з шийки матки відходить слизова пробка, трохи забарвлена кров’ю. Не лякайтеся, все йде за планом! Інший сигнал про наближення терміну — цятки на бюстгальтері, які залишають крапельки молозива!

 • Зараз прибавка у вазі майбутньої мами в нормі повинна складати 12-15 кг від початку вагітності. Не варто засмучуватися, якщо ви набрали трохи більше норми. Зайві кілограми обов’язково підуть незадовго після пологів разом із зайвою рідиною.
 • До цього терміну вагітності ваш животик міг значно опуститися вниз, що говорить про недалеке наближенні довгоочікуваного дня пологів.
 • Відвідавши лікаря, ви дізнаєтеся, на скільки сантиметрів вже розкрилася шийка матки. Але якщо розкриття поки немає, значить малюк ще буде знаходиться в животику весь цей тиждень.
 • Під час чергової, а можливо і останньої перед пологами консультації, лікар також повинен зробити кардіомоніторинг плода, щоб переконатися у тому, що малюк почуває себе комфортно всередині животика і до нього надходить достатньо кисню через пуповину.
 • На 39-му тижні вагітності під впливом гормонів, які виробляє плацента і яєчники, відбувається розм’якшення м’язів матки і зчленування піхви, шийка матки стає більш еластичною і коротшає.
 • Ви можете помітити, що не тільки перестали набирати вагу, але навпаки, дещо схудли — це нормально і свідчить про те, що до пологів залишилося небагато.

Багатьох майбутніх матусь, хвилює питання про те, чи можна уникнути болю під час пологів. Дійсно, больові відчуття можна значно зменшити за допомогою різних методів. І найпоширенішим насьогодні вважається метод знеболення за допомогою епідуральної анестезії. Знеболюючий засіб між оболонкою спинного мозку і хребцями повинен вводити анестезіолог, якщо лікар не знайде протипоказань цього методу саме для вас.

Якщо ж ви категорично проти медикаментозних способів знеболювання, значить — намагайтеся повністю зосередиться на правильному диханні, і тоді, больові відчуття значно зменшаться.

А головне, не думайте про те, що вам буде боляче, адже з кожним наступним переймом ви наближаєтеся до зустрічі зі своїм маленьким дивом.

Аналізи

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska
 • УЗД на 39-му тижні вже не показано, хіба що ситуація непроста, і лікар хоче переконатися, що все йде нормально.
 • Загальний аналіз сечі, який необхідний при кожному візиті до лікаря, покаже, чи немає порушень в роботі нирок.
 • Загальний аналіз крові призначають за необхідністю — якщо є якісь сумніви у лікаря, або ви відчуваєте слабкість, сонливість, нездужання, нехарактерне для вашого терміну вагітності. Відмовлятися від цього аналізу не варто, а за його результатами можуть бути призначені додаткові обстеження.

Чим більший термін вагітності і ближче до пологів, тим більше в крові рівень ряду факторів згортання крові. Рівні деяких з факторів підвищуються на 20-200 % в порівнянні з нормою у невагітних жінок. Але гиперкоагуляция — нормальний фізіологічний стан крові при вагітності. Показники більшості факторів коагуляції повертаються в норму не раніше  як 8 тижнів після пологів.

 • Якщо у вас діагностований гестаційний діабет, знадобитися так само здати кров з вени на цукор, щоб контролювати рівень глюкози в крові, особливо в динаміці.
 • Як і раніше вас зважать, виміряють тиск, висоту дна матки, обсяг живота, а також перевірять частоту биття дитячого сердечка.
 • На 39-му тижні вже може розпочатися розкриття шийки матки, тому лікар подивиться вас на кріслі.
39 тиждень вагітності, аналізи, вагітність по тижнях, пологи, незабаром пологи, хто народжується на 39 тижні вагітності

Джерело: GettyImages

Корисна література для майбутніх матусь

Догляд

Приблизно за 2 тижні до пологів з шийки матки відходить слизова пробка, трохи забарвлена ​​кров’ю. Не лякайтеся, все йде за планом!

Інший сигнал про наближення терміну — цятки на бюстгальтері, які залишають крапельки молозива.

 • Секс на останніх тижнях вагітності не заборонений, але тільки якщо все йде нормально, а ви з чоловіком обережні.
 • Деякі лікарі рекомендують використовувати презерватив, оскільки вбачають підвищення ризику інфекції.
 • Продовжуйте прогулянки на свіжому повітрі, але намагайтеся гуляти не поодинці.
 • Відмовтеся від високих підборів, центр ваги зараз значно змінився, і навантаження на суглоби ніг так само надмірне. Крім того, під впливом гормонів, які готують ваш організм до пологів, суглоби дещо розм’якшуються, зараз, як ніколи, підвищений ризик травматизму.

Харчування

Сучасна медицина не вважає, що перед пологами варто відмовлятися від якогось виду продуктів — наприклад, м’яса або молочного. Однак, при виборі продуктів не забувайте включати здоровий глузд, який говорить — все повинно бути в міру.

Це важливо!

Кров’янисті виділення на пізніх термінах вагітності — ознака можливої ​​відшарування плаценти. Відправляйтеся до пологового будинку: незалежно від того, чи почалися регулярні перейми, якщо відійшли навколоплідні води.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Не варто лякатися епідуральної анестезії, якщо ви не можете терпіти болю. Епідуральна анестезія (ЕПА), на відміну від інших методів знеболення в пологах (гіпноз, системні засоби для медикаментозного сну), підходить більшості жінок, які народжують. Мінусом ЕПА є інвазивність методу, тобто наявність медичного втручання. А це може призвести до певних ускладнень. З боку мами ускладненням ЕПА може бути постпункційний головний біль, який виникає у зв’язку з травмою спинального простору і витоком спинномозкової рідини. Наслідком цього, в свою чергу, є зниження спинномозкового тиску та виникнення ускладнень з боку дитини. Якщо у мами звично низький тиск (90/60), а під впливом ЕПА він може стати ще нижчим, у малюка може виникнути гіпоксія. При цьому частота серцебиття у крихітки буде нормальною. Щоб мінімізувати ускладнення епідуральної анестезії, необхідно вжити наступних заходів:

 • в 36-39 тижнів відвідати анестезіолога і обговорити з ним питання можливості застосування ЕПА в якості анестезії під час пологів;
 • обираючи витратні матеріали для ЕПА, віддавайте перевагу наборам європейської якості. Знайте, що для епідуральної анестезії існують спеціальні препарати, дозволені для введення в епідуральний простір. Обговоріть це питання зі своїм анестезіологом в 36-39 тижнів вагітності;
 • повідомте лікаря про наявність у вас до вагітності мігрені, головних болів, травм хребта, професійних спортивних травм. Ці обставини можуть вплинути на вибір методу анестезії під час пологів;
 • за умови низького тиску до вагітності і під час вагітності для профілактики падіння тиску перед ЕПА необхідно поставити крапельницю з фізіологічним розчином для збільшення об’єму циркулюючої рідини.

Must Do на 39 тижні вагітності

Думайте про хороше, читайте, дивіться добрі комедії — позитивний настрій — не панацея (це зрозуміло), але, вірте, він допоможе впоратися з переживаннями і побоюваннями.
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты