Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
3триместр
10місяць
Етапи розвитку дитини

Якщо ця вагітність у вас не перша або ви щаслива володарка двійнят, то тридцять сьомий тиждень може принести з собою і перші провісники пологів.

37 тиждень вагітності

37 тиждень вагітності, сипмтоми, аналізи, відчуття, пологи, пологовий будинок, харчування. 37 неделя беременности, симптомы, роды, роддом, самочувствие, питание, уход

Джерело: GettyImages

Якщо ця вагітність у вас не перша або ви щаслива володарка двійнят, то тридцять сьомий тиждень може принести з собою і перші передвісники пологів.

Зміст

 • Дитина
 • Мама
 • Аналізи
 • Що почитати
 • Догляд
 • Харчування
 • Must Do на 37 тижні вагітності

Дитина

minibanda.ru

Підшкірно-жирова клітковина накопичується зі швидкістю 14 г в день, а деякі шари нейронів головного мозку тільки-но починають розвиватися і продовжать вже після народження малюка.


Риси обличчя крихітки вже повністю сформувалися, а кісткова система ще більш зміцнилася.

На кого схожий?

На маленьку людину.

Що я там роблю?

Чекаю, коли мама буде готова до зустрічі.

Що відбувається з дитиною?

37 акушерський тиждень— це час активної підготовки до пологів — дитина вже досить міцна, але їй потрібно ще пару тижнів, аби остаточно і рішуче вийти у самостійне життя.

 • На маленькому тільці залишається все менше лануго — першородних волосків, які раніше повністю покривали плід. Але не рідко із залишками такого пушку маля народжується — це нормально, і лануго зникне протягом декількох днів.
 • Обличчя повністю сформоване, закріпилися риси, характерні саме для вашого малюка, таким він і з’явиться на світ.
 • Підшкірного жиру цілком достатньо, аби дитина виглядала рожевою і вени не просвічувалися крізь шкіру.
 • Решту тижнів (до пологів) крихітка продовжить набирати вагу і підшкірний жирок.
 • Загалом, вважається, що на 37-му тижні дитина повністю готова до виходу в світ, а це, як правило, і відбувається, якщо дитина не одна. При багатоплідній вагітності найчастіше пологи починаються саме на цьому тижні.
 • У дитини вже визначився якийсь режим сну і неспання, малюк розважається, як може, прислухається до звуків ззовні, реагує на яскраве світло і мамин настрій. Смокче пальчики, тренує легені і шлунково-кишковий тракт.

Зараз ваш крихітка за розмірами схожий на диню. Зріст — 47 см, вага — 2950 г.

37 тиждень вагітності

Мама

Основним вашим завданням на цьому терміні вагітності є повноцінний відпочинок. Намагайтеся якомога частіше розслаблятися і думати тільки про хороше. Слухайте улюблену музику і наспівуйте своєму малюкові пісеньки. Розкажіть йому про те, як сильно його любите і чекаєте зустрічі з ним.

 • Підключайте до спілкування і майбутнього тата, який також повинен бути готовий до появи довгоочікуваного синочка чи донечки.
 • На 37-му тижні більше змін відбувається саме в маминому організмі — відбувається підготовка родових шляхів, в цьому процесі головну роль відіграє гормон релаксин, який виробляється плацентою і яєчниками. Цей гормон зменшує скорочення матки, розм’якшує тканини шийки матки і лонного зчленування, щоб малюк, проходячи по родових шляхах, не травмував маму та не травмувався сам.
 • На цьому терміні вагітності у майбутньої мами можуть посилиться виділення з піхви, а якщо виділення рясні і густі, значить, слизова пробка, яка закривала вхід до матки, починає відходити. Поява цього симптому свідчить про те, що пологи можуть початися в найближчі кілька днів, тому, будьте готові до швидкої зустрічі зі своїм найріднішим крихіткою.
 • Вже на 37-му тижні посиляться і тренувальні перейми (Брекстон-Хігса), які відрізняються від справжніх значно меншою інтенсивністю і нерегулярністю.
 • Хоча живіт у вас, швидше за все, вже опустився, і дихати стало легше, ви все одно відчуваєте втому, вимотують часті позиви до сечовипускання, можливі набряки в ногах, через великий живіт неможливо нахилитися і складно навіть побачити свої ноги.
 • Ці переживання абсолютно природні, так відчувають себе усі вагітні жінки на останньому терміні. Нехай вас зігріє думка про те, що залишилося зовсім небагато часу до зустрічі з вашим малюком.
Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Багато хто з вагітних жінок переймаються: чи-то правильно вони розпізнають сигнали свого організму, може, вже пора їхати до пологового будинку? Шановні майбутні мами (особливо ті, хто народжує вперше), пологи пропустити неможливо, тому що родові і тренувальні перейми мають чіткі відмінності. Спільне в них тільки одне — і ті, і інші є скороченням м’язової тканини. Існують і інші симптоми які супроводжують процес народження дитини (відходження вод, слизової пробки, приєднання потуг) ці процеси не дозволять пологи ні з чим переплутати.

Тренувальні перейми або перейми Брекстона Хікса, названі на честь англійського лікаря, який їх описав вперше в 1872 році, з’являються досить рано. Уже у 20 тижнів вагітності жінка може відчувати нерегулярні безболісні скорочення матки, невеликої тривалості по 30-60 секунд, які проходять самостійно, не викликають занепокоєння і не сприяють розкриттю шийки матки. Вони можуть починатися, як в стані спокою, так і під час руху, при дотиках рук до живота або емоційному збудженні. Як правило, зміна вектора уваги, зміна положення тіла сприяють їх припиненню. Поява тренувальних переймів не вимагає звернення до лікаря. Але якщо до них приєднуються інші симптоми — водянисті або кров’янисті виділення, хворобливість, то краще відвідати лікаря, аби не пропустити грізні ускладнення вагітності. Що стосується пологових переймів, то вони носять регулярний і періодичний характер інтервалами, що поступово зменшуються,  і наростаючою інтенсивністю. Яскрава ознака пологових переймів — періодичність, чіткий інтервал, який легко відстежити. Досить часто перейми носять болісний характер і перед народженням дитини до них приєднуються потуги (мимовільні скорочення м’язів передньої черевної стінки). В результаті родових переймів відбувається розкриття шийки матки і вигнання дитини з пологових шляхів.

Аналізи

З минулого тижня вагітності ви відвідуєте гінеколога щотижня. Разом з тим (до візиту) вам потрібно буде здавати загальний аналіз крові і сечі, щоб контролювати можливі зміни і вчасно на них реагувати.

 • Без особливої ​​необхідності УЗД на 37-тижні вагітності не роблять.
 • Лікар виміряє тиск, розмір живота, висоту дна матки, перевірить частоту серцебиття дитини.
Корисна література для майбутніх матусь
37 тиждень вагітності, сипмтоми, аналізи, відчуття, пологи, пологовий будинок, харчування. 37 неделя беременности, симптомы, роды, роддом, самочувствие, питание, уход

Джерело: GettyImages

Догляд

Продовжуйте прогулянки на свіжому повітрі, але намагайтеся гуляти не поодинці.

Відмовтеся від високих підборів — центр ваги зараз значно змінився, і навантаження на суглоби ніг так само надмірна.

Харчування

Ви можете помітити, що апетит дещо зменшився — це природна реакція жіночого організму, який готується до пологів. За решту тижнів ви можете помітно схуднути, проте нехай це вас не лякає.

Намагайтеся їсти по годинах, харчування бажано дробове — часто і невеликими порціями.

Вживайте більше продуктів, що містять клітковину, кальцій і залізо.

Це важливо!

На цьому тижні висота дна матки становить 37 см. Різке збільшення цього значення може свідчити про багатоводдя, а зниження — про опускання плоду.

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, ведучий спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Недовірливі майбутні матусі заявляють, що, з одного боку, хочуть бачити чоловіка на пологах, але, з іншого боку, — сумніваються. Адже видовище не для людей зі слабкими нервами. Сумніви породжують ряд запитань. Наскільки активно взагалі в наших пологових будинках дозволяють чоловікові брати участь в пологах? Дозволяють просто потримати дружину за руку, стоячи осторонь або, як в кіно, дозволяють мало не «зловити» на руки малюка, коли він народжується, перерізати пуповину? Чи не заважають лікарям сторонні? Повірте, головне у питанні «Чи варто спільно народжувати дитину» — це бажання вашого чоловіка. Тільки тоді він буде вам помічником під час пологів і підвищить свою мотивацію у вихованні дитини. Можливість присутності чоловіка або іншого члена сім’ї під час пологів закріплена у законі «Про основи охорони здоров’я громадян в Україні», причому участь у сумісних пологах абсолютно безкоштовна. Однак це можливо лише при наявності певних умов: окремих родових блоків / боксів в пологовому будинку і відсутність інфекційних захворювань у партнера. Чоловікові необхідно обстежитися і заздалегідь написати заяву на ім’я головного лікаря, потім прийти до нього на прийом з аналізами і отримати дозвіл для присутності на пологах. Як правило, дозвіл / віза головного лікаря ставиться на «обмінну карту» або на заяву чоловіка. Те, яку участь надає чоловік під час пологів, залежить від багатьох чинників: його підготовки, емоційного стану, перебігу пологів, домовленості з лікарями про ступінь його участі і т.д. Багато чоловіків, особливо ті, хто ходив разом з дружиною на курси для майбутніх батьків і серйозно готувався до дня пологів, надають чималу допомогу: роблять породіллі розслабляючий масаж, допомагають під час переймів, морально підтримують дружину, тримають малюка відразу після його появи на світ. А ось ті «сторонні», які не знають, як себе поводити, губляться від страху, не переносять фізіологічних подробиць пологів, дійсно можуть заважати породіллі і самим собі. Медперсонал у будь-якому випадку чітко виконуватиме свої обов’язки. Ну а чоловік, у разі чого, завжди може вийти з пологового блока.

Must Do на 37 тижні вагітності

Зберіть все, що вам знадобитися у пологовому будинку, з’ясуйте, як відбуваються пологи і вирішіть, чи буде чоловік присутнім у родовій палаті.

Дивіться ВІДЕО:

Джерело: YouTube, автор: AnnaGap
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты