Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
3триместр
9місяць
Етапи розвитку дитини

З цього тижня вагітності відвідувати гінеколога слід щотижня.

36 тиждень вагітності

36 тиждень вагітності, відчуття, аналізи, харчування

Джерело: GettyImages

Зміст

 • Дитина
 • Мама
 • Аналізи
 • Що почитати
 • Догляд
 • Харчування
 • Must Do на 36 тижні вагітності

Дитина

плод на 36 тижні вагітності

Зараз малюк важить приблизно 2300-2500 г, а його зріст дорівнює близько 46 см. Тепер щоденна надбавка у вазі крихітки становитиме близько 14-28 г.

Що я там роблю?


Активно набираю вагу і готуюся до зустрічі з мамою.

Що відбувається з дитиною?

36 акушерський тиждень — це вже 9-й календарний місяць, а значить, час пологів вже не за горами, хоча дитина з’явиться на світ, коли вона сама вирішить.

 • Малюк вже може дихати самостійно, якщо пологи раптово відбудуться на 36-му тижні. Але йому потрібно ще трохи підрости, зміцніти і набрати підшкірний жирок — як мінімум 2 тижні. Якщо вагітність багатоплідна, пологи на 36-му тижні вважаються нормою.
 • Маленьке личко стає все більш гладким, а щічки — рожевими і пухкими.
 • У печінці малятка накопичується все більше заліза, що сприяє кровотворенню в перший рік життя.
 • Дитина продовжує активні тренування — смокче пальчики на ручках, а іноді і на ніжках, заковтує амніотичну рідину, виробляє і виділяє меконій (першородний кал).
 • Серцево-судинна система практично готова забезпечити самостійне життя малюка, правда, отвір між передсердями поки не закритий, оскільки кисень ще надходить не через легені, а з кровотоком через пуповину.
 • На 36-му тижні у дитини тверднуть кістки і ущільнюються хрящі, але череп крихітки залишається, як і раніше, частково м’яким — кістки черепа не зрослися, між ними залишаються ділянки сполучної тканини, що дозволить голівці пройти через відносно вузькі родові шляхи. Це ті самі джерельця, які заростають з часом.
 • До середини 36-го тижня наднирники все активніше виробляють кортизол — гормон, який стимулює вироблення простагладіна, який запускає процес родової діяльності.

Крихітка зараз за розмірами схожа на папайю. Зріст —46 см, вага — 2750 г.

 

тридцять шостий тиждень вагітності

Мама

Можливо, ви помітили, що животик на цьому тижні почав опускатися трохи нижче колишнього рівня. Не турбуйтеся, адже дно матки, яке до сих пір підіймалося вгору, з цього тижня має опускатися все нижче. А разом з тим опускається в верхній відділ родового каналу і голівка дитинки, а значить — пологи вже не за горами!

Навіть якщо вам не видно, що живіт змінив свій стан, ви відчуєте, що дихати стало трохи легше — матка вже не так тисне на діафрагму, менше мучить печія. Але при цьому почастішають позиви до сечовипускання — тепер дитина тисне на сечовий міхур.

Раптом ви ще не встигли познайомитися з лікарем, який буде приймати у вас пологи, значить, не варто більше відкладати свій перший візит до нього.

Якщо до цього часу ви готували груди до годування за допомогою спеціальних масажів, то зараз цього робити більше не варто, оскільки масаж молочних залоз може спровокувати передчасне виділення гормону окситоцину, через що можуть початися передчасні пологи.

Ксенія Соловей
Ксенія Соловей

З моменту зачаття, у зв’язку зі зміною гормонального фону у грудних залозах починаються зміни, спрямовані на підготовку до лактації. Розвивається залозиста тканина, збільшується кількість альвеол і молочних протоків, посилюється кровопостачання. Все це призводить до зростання грудей, появи відчуття важкості в ній і навіть болю. Підвищена чутливість шкіри в області сосків виникає не тільки через збільшення розмірів молочних залоз, а також за рахунок включення механізму збереження вагітності. Вважається, що роздратування сосків сприяє виробленню окситоцину, гормону, відповідального за скорочення матки, тому поява неприємних відчуттів в області грудей оберігає від зайвих дотиків до неї і небажаних стимуляцій. Найчастіше ці явища виникають на ранніх термінах і зникають після 12 тижнів, але у деяких жінок можуть зберігатися і до кінця вагітності, в слабкій формі. Іноді посилення чутливості відбувається у другому триместрі вагітності і, як правило, пов’язане з появою молозіва. Дискомфорт, обумовлений підвищеною чутливістю в області сосків, вилікувати не можливо. Можна лише зменшити інтенсивність. Для цього необхідно приділити увагу підбору нижньої білизни. Вона не повинна обмежувати рухів і містити синтетичний компонент, аби не викликати додаткового роздратування шкіри. Дотримання режиму сну і неспання, повноцінне харчування з обмеженням продуктів, що викликають збудження ЦНС (кава, міцний чай, гостра їжа), фізичні вправи, гігієнічні процедури — все це допоможе впоратися з тимчасовими неприємностями. Додаткову допомогу надасть прийом седативних лікарських препаратів рослинного походження. Весь план дій, спрямованих на поліпшення психоемоційного стану та фізичного самопочуття, повинен бути узгоджений з лікарем. За необхідності слід звернутися до мамолога — для виключення захворювань молочної залози, які можуть проявитися вперше під час вагітності (мастопатія, кісти, новоутворення).

Аналізи

З 36-го тижня вагітності відвідувати гінеколога слід щотижня. Доктор проводитиме вам кардіоманіторінг плода, щоб відстежувати комфортність перебування крихітки в животику. Також, лікар зобов’язаний видати вам обмінну карту, в яку повинні бути вписані всі аналізи і дослідження, що проводяться під час вагітності, після чого цей документ переходить в руки медперсоналу пологового будинку.

Лікар проведе всі стандартні вимірювання — зважить вас, виміряє об’єм живота, висоту дна матки, а також артеріальний тиск і порахує частоту серцебиття малюка.

Корисна література для майбутніх матусь
живіт на 36 тижні вагітності - фото

Burda Media

Догляд

Якщо до цього часу ви готували груди до годування за допомогою спеціальних масажів, то зараз цього робити більше не варто, оскільки масаж молочних залоз може спровокувати передчасне виділення гормону окситоцину, через що можуть початися передчасні пологи. А ось від прогулянок відмовлятися не варто, рух і свіже повітря необхідні не тільки вам, але й малюкові.

Харчування

До кінця вагітності апетит може помітно зменшитися, а часом вам зовсім не хочеться їсти.

Дотримуйтеся режиму — з’їдайте невелику порцію їжі в певний час. При цьому важливо пам’ятати, що зараз набирати вагу вам зовсім ні до чого, тому обирайте здорову їжу, відмовтеся від здоби, промислових солодощів, жирної і гострої їжі.

Це важливо!

Вже до кінця 36-го тижня ви можете помітити розрідження стільця — простіше кажучи, легкий пронос. Це нормальне явище, воно пояснюється тим, що організм готується до пологів і позбавляється від надлишків рідини. Але якщо діарея супроводжується блювотою або підвищенням температури, болями в животі і іншими неприємними симптомами, обов’язково потрібно звернутися до лікаря.

Ганна Бойко
Ганна Бойко
дитячий дієтолог-нутриціолог, член Ассоціації педіатрів, гастроентерологів, нутриціологів України, автор та ведуча онлайн Клуба Здорових Звичок для мам, автор проекту «Ростимо Дітей Здоровими», hannaboyko.com, FB: kidsdietolog

Часто вагітні на останніх термінах стикаються з появою неприємної гіркоти у роті, особливо після того, як зъдять ягід і фруктів. Поява гіркоти під час вагітності може бути в результаті фізіологічних змін в організмі жінки, свідчити про порушення нормального функціонування травної сістеми.

В першому випадку це пов’язано з гормональною перебудовою, а саме з підвищеним виробленням гормону прогестерону, дія якого спрямована на збереження вагітності, розслаблення м’язів матки і захист плоду від самовільного викидня. Вплив гормону поширюється також на гладку мускулатуру органів травлення, клапанного апарату, що призводить до зміни їх роботи. В результаті чого відбувається закид шлункового вмісту у стравохід і відповідно поява неприємного присмаку в роті. Вважається, що присутність гіркоти після їжі — явище тимчасове і проходить, але у деяких жінок може зберігатися всю вагітність. Це стан, хоч і викликає неприємні відчуття у майбутніх мам, але на плід не впливає.

У другому випадку причинами появи цього симптому можуть бути захворювання органів травлення: шлунка, підшлункової залози, печінки, жовчовивідних шляхів, кишківника. Необхідно змінити режим харчування на 5-разовий, їсти невеликими, дрібними порціями, виключити продукти, що викликають появу гіркоти у роті, приділити увагу фізичній активності, прогулянкам на свіжому повітрі. Самостійно починати приймати вітамінні комплекси і біодобавки не потрібно, — краще відвідати гастроентеролога.

Must Do на 36 тижні вагітності

Налаштуйтеся на зустріч з дитиною і знайте — все буде добре. Дивіться добрі фільми, читайте, займайтеся улюбленим хобі, адже дуже скоро вам доведеться зробити деяку перерву в цих заняттях.

Дивіться ВІДЕО:

Джерело: YouTube, автор: Alice Beauty




Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты