Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
Читать на русском
3триместр
8місяць
Етапи розвитку дитини

Малюк на 31-му тижні вже настільки підріс, що вільно перекидатися в порожнині матки як раніше йому складно, але зате він уже досить сильний, щоб відчутно впертися ніжками вам в підребер’я.

31 тиждень вагітності

31 тиждень вагітності, відчуття, симптоми, аналізи, харчування мами

Джерело: GettyImages

Зміст:

Дитина

Малюк на 31-му тижні вже настільки підріс, що вільно перекидатися в порожнині матки, як раніше, йому складно, проте він вже досить сильний, щоб відчутно упертися ніжками вам під ребра. Зачекайте та потерпіть — залишилося недовго.

В альвеолярних мішечках малюка з’явився шар епітеліальних клітин, які виділяють сурфактант — спеціальну речовину, що дозволяє дитині після народження самостійно дихати.

У малюка розправляються зморшкуваті складочки, і його личко стає гладеньким. Тепер ваш крихітка зовсім схожий на рожевощокого новонародженого! Його внутрішні органи вже повністю розвинені, але на цьому терміні їм ще важко функціонувати поза маминим животиком.

Головний мозок продовжує активно рости.

Зараз ваш малюк за розмірами схожий на помело. Зріст — 40 см, вага — 1600 г.

дитина на 31 тижні вагітності - на кого схожа

31 тиждень вагітності

Що я там роблю?

Я відчуваю всі мамині емоції: розумію, коли їй добре, а коли погано.

Що відбувається з дитиною?

31-й акушерський тиждень —приблизно 29 тижнів фактичних, а це означає, що малюкові у вас в животику без одного тижня 8 місяців.

Незважаючи на те, що всі органи крихітки функціонують, народжуватися йому ще рано, потрібно набрати вагу і вдосконалити систему дихання. Але якщо так трапиться, що пологи розпочнуться на цьому тижні, за допомогою лікарів і сучасної медицини малюк впорається.

 • Дитина вже добре навчилася закривати і відкривати очі, вона бачить і розрізняє світло й темряву. Якщо посвітити на мамин живіт ліхтариком, крихітка відреагує рухами або поворотом убік світла.
 • У дитини вже з’являється свій режим сну і неспання, який цілком може не збігатися з вашим. Під час сну очі у крихітки прикриті повіками, а коли він прокидається, оченята відкриті.
 • З’являється рогівниковий рефлекс — якщо що-небудь торкається зіниці, малюк рефлекторно примружує око.
 • На 31-му тижні дитина вже розрізняє смаки і запахи і у неї з’являються власні вподобання.
 • Активно триває розвиток головного мозку, на 31-му тижні утворюється більше зв’язків між нервовими клітинами (нейронами), а навколо нейронних пучків з’являються захисні оболонки.
 • Підшлункова залоза до 31-го тижня вже повністю сформована і функціонує, виробляючи необхідну кількість інсуліну.
 • Одне з найважливіших досягнень на 31-тижні — вироблення сурфактанта клітинами внутрішнього шару альвеол. Ця поверхнево активна речовина вистилає альвеоли у вигляді плівки, котра необхідна для можливості розширення легенів при вдиху і оберігає їх від спадання при видиху. Недостатня кількість сурфактанту — одна з основних проблем малюків, народжених раніше терміну.
 • Нігтики на маленьких пальчиках вже практично доходять до кінця подушечок, з’являються характерні риси обличчя, а волоссячко фарбується.
ворушіння на 31 тижні

Burda Media

Мама

Принципових змін з мамою на 31-му тижні не відбувається, просто стає все важче носити животик, який вже значно виріс.

Існує ризик набрати зайвої ваги, тому варто контролювати свій раціон — не влаштовувати дієти чи розвантажувальні дні, це зрозуміло, але є трохи менше здоби, жирної їжі, шоколаду, цукерок і тістечок.

Допоможе утримати вагу в межах норми дробове харчування — їжте невеликими порціями 5-6 разів на день. Так буде легше справлятися з їжею шлунку і кишківнику, навантаження на які в третьому триместрі збільшується, і позбутися від печії — частої супутниці вагітності.

На 31-му тижні груди помітно збільшуються — це результат вироблення гормону релаксину, який так само готує організм до пологів, викликає ослаблення з’єднань кісток малого тазу.

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, ведучий спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Сучасні жінки відвідують тренінги, курси та школи з підготовки до материнства, на яких дають багато потрібної і цікавої інформації. Важливо пропускати всю інформацію крізь своє серце. Залишайте собі те, що знайшло в ньому відгук, воно обов’язково спрацює і зорієнтує вас в потрібній ситуації. Не намагайтеся зрозуміти усі істини відразу. Комплекс відмінниці заважає насолоджуватися справжнім і жити із задоволенням. Нехай у вашій душі всіма кольорами веселки переливається енергія любові. Вона допоможе протіканню гармонійної вагітності, пологам та першим крокам у ролі мами. А коли ви притиснете перший раз до своїх грудей свою дитину, скажіть ій 3 чарівних слова: «Я тебе люблю» — вони пробуджують чарівників всередині нас, і робіть це кожен день усе життя.

Аналізи

З цього моменту вам потрібно ходити в жіночу консультацію частіше: мінімум 1 раз в 2 тижні. Відповідно частіше потрібно буде здавати необхідні аналізи.

Якщо ваш термін відвідування лікаря на цьому тижні, то, як і раніше, доктор вас зважить, виміряє об’єм живота, тиск і висоту розташування дна матки. Послухає частоту серцебиття малюка. Швидше за все, вам буде призначений черговий загальний аналіз крові.

Корисна література для майбутніх матусь
31 тиждень вагітності, відчуття, симптоми, аналізи, харчування мами

Джерело: GettyImages

Харчування

У цей період жінка може набрати зайвої ваги. Крім того, незбалансоване харчування загрожує вам запорами. Тому тримайте себе в руках. Намагайтеся, щоб основні прийоми їжі містили всі необхідні вітаміни і мінерали.

 • Для перекусу обирайте тільки овочі-фрукти або кісломолочку.
 • Обов’язково введіть в свій раціон рибу, яка збагачує клітини головного мозку дитини необхідними жирними кислотами омега-3. Фаворити — лосось, сайра, хамса, сардина. Готуйте їжу на рослинній олії, а в перервах між їжею вживайте гарбузове насіння або горішки.
 • Не забувайте про воду — якщо вас турбують набряки, порадьтеся з лікарем, але не обмежуйте себе в рідині без особливої ​​необхідності.
 • Для профілактики запорів і, як наслідок, геморою, додайте до раціону продукти з високим вмістом калію — крім відомих всім бананів, калію дуже багато в куразі, авокадо, шпинаті і горіхах.

Догляд

Для зміцнення м’язів тазового дна майбутнім мамам слід робити вправи Кегеля — вони допоможуть запобігти розривам і полегшать процес появи малюка на світ. Виконувати ці вправи варто щодня аж до самих пологів.

Ось одна з них: утримуйте м’язи проміжності в напрузі 5 секунд (скажіть фразу «двадцять чотири» 5 разів), а потім розслабте. Зробіть паузу на 5-10 секунд і повторіть вправу. Повторюйте до 10 разів. Якщо складно відразу утримувати 5 секунд або повторювати 10 разів, збільшуйте час і кількість поступово. Ніякого дискомфорту ні в процесі вправи, ні після неї бути не повинно. Вправи Кегеля вдалі тим, що їх можна виконувати непомітно для оточуючих в будь-якому місці і будь-якому положенні — сидячи, стоячи, лежачи. Рекомендується робити не більше 5 підходів на день, але оптимальним вважається 2-3 рази.

вагітність на 31 тижні

Fotolia

Це важливо!

На 31 тижні вагітності матуся вже чітко відчуває ворушіння малюка, проте їх інтенсивність з цього тижня знижується. Не хвилюйтеся, просто малюк виріс і йому вже тісно в матці, він не може так само вільно, як раніше, проявляти свою активність. Але мамі потрібно стежити, щоб кількість ворушінь була не меншою, ніж 10 за день.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Водіння автомобіля під час вагітності не має шкідливого впливу на перебіг вагітності і розвиток дитини. Але в будь-якому випадку, час знаходження за кермом слід обмежити хоча б до 1,5 годин. Це обумовлено тим, що час вагітності збільшується навантаження на організм жінки, змінюється психоемоційний фон (можливі перепади настрою, підвищена дратівливість, загальмованість, неадекватні реакції). Якщо ви відчуваєте, що емоційний стан змінився і його складно контролювати, поїздки за кермом краще припинити, оскільки це може призвести до виникнення проблем у дорозі. Спеціального комплексу вправ для вагітних під час керування автомобілем не існує. За умов виникнення дискомфорту у ногах і втоми під час поїздки, зупиніться, припаркуйтеся в призначеному місці, вийдіть з машини, розімніть. Це дасть можливість трохи відпочити, зняти напругу. У домашніх умовах, після дороги, допоможуть: розслаблюючі ванночки для ніг з морською сіллю, самомасаж гомілок і стоп у вигляді легкого розтирання, надання ногам піднесеного положення. У вільний час намагайтеся відвідувати басейн, займатися йогою для вагітних жінок, оскільки ці види спорту допомагають відновити душевну рівновагу і поліпшити самопочуття.

Must Do на 31 тижні вагітності

Дізнайтеся, які документи та речі потрібно брати з собою до пологового будинку. Заздалегідь уточніть умови госпіталізації і термін планової мийки пологового будинку, щоб не виникло несподіваних проблем. У деяких пологових будинках, наприклад, якщо ви збираєтеся народжувати з чоловіком, йому потрібно надати певний набір довідок. Зберіть сумку. Нехай вона буде напоготові.

Дивіться ВІДЕО:

Джерело: YouTube, автор Пюдмила Дронова
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (2 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини партнерів
Наши проекты