Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
1місяць
Етапи розвитку дитини

Хто ж у вас народиться: хлопчик чи дівчинка? Відповідь на це питання цікаво отримати всім майбутнім батькам. Саме на другому тижні закладається стать дитини.

2 тиждень вагітності

другий тиждень вагітності, ознаки та симптоми

Джерело: GettyImages

Хто ж у вас народиться: хлопчик чи дівчинка? Відповідь на це питання цікаво отримати всім майбутнім батькам. Саме на другому тижні закладається стать дитини. Першим тижнем вагітності в акушерстві вважають період овуляції, коли готова яйцеклітина виходить з фолікула яєчника в маткову трубу в очікуванні запліднення. Власне вагітності ще немає, але якщо ви не оберігаєтеся, то, можливо, в найближчий час станете батьками.

Гінеколог прораховує термін вагітності, використовуючи акушерський метод — з першого дня останньої менструації. А це означає, що лікар бере за перший тиждень вагітності саму менструацію — час, коли яйцеклітини дозрівають в фолікулах. Другий акушерський тиждень — це овуляція і зачаття. Жінки більше схильні починати відлік за допомогою ембріонального методу. Коли за перший тиждень береться період овуляції і запліднення, а за другий — період, коли запліднена яйцеклітина рухається матковою трубою до матки і проходить при цьому кілька поділок.

Олександр Кобаса
Олександр Кобаса
Акушер-гінеколог, перинатальний психолог, ведучий спеціалізованих тематичних курсів з підготовки до пологів

Ви дізналися щасливу новину: незабаром у вашій родині буде поповнення. Попереду — 9 місяців очікування. Яким воно стане? Багато в чому це залежить саме від вас! Час очікування малюка — особливий. Саме зараз фокус вашої уваги переноситься на крихітну істоту, яка росте і розвивається у вас всередині. Все гаразд у крихітки, який начебто тут, зовсім близько, і в той же час далеко? Хто це: хлопчик чи дівчинка? Як зробити, щоб його поява у цьому світі стала радісним святом і для вас, і для нього, і для світу? Не припускайте негативних думок, не затьмарюйте очікування зайвими підозрілістю і переживаннями. Дитина все відчуває, і негатив відбивається на її здоров’ї. Пам’ятайте про це!


Дитина

Приблизно через 30 годин після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом, відбувається її перший розподіл, від якого багато в чому залежатиме перебіг вагітності. Клітини, які виникають при розподілі називають бластомерами, а сам ембріон — зиготою. Спочатку поділ відбувається без зростання, але як тільки зигота досягне 16-клітинної будови, починається збільшення в розмірі. На цьому етапі ембріон називають морулой. Саме в такому стані він входить в порожнину матки.

другий тиждень вагітності фото
Вага — 0 г.

Зріст — 0,22 мм.

На кого схожий малюк

На групу крихітних кульок, яких з кожним днем ​​стає все більше.

Що дитинка робить

Запліднена яйцеклітина рухається матковою трубою та постійно ділиться. А як тільки вона на 3 або 4 тижні вагітності прикріпиться до матки, у неї з’явиться плацента і пуповина.

Коли відбувається процес прикріплення плідного яйця, матці необхідний спокій. Тому ідея перевірити: чи є вагітність, за допомогою УЗД — не найкраща. Втручання в цей тонкий процес вагінальними датчиками може закінчитися порушенням процесу імплантації і перериванням вагітності. Таке дослідження доцільно проводити тільки на 8-10 тижні — воно дозволяє вчасно виявити можливу серйозну патологію — позаматкову вагітність.

Мама

На другому тижні вагітності, як і на першім, майбутня мама не підозрює про те, що вона вже вагітна. Виняток — якщо ви активно готувалися до вагітності, використовуючи температурний метод, або у вас в середині циклу був незахищений статевий акт і ви певним чином здогадуєтеся.

Що відбувається в організмі жінки

У вашому організмі повним ходом йде підготовка до імплантації плодового яйця. Ендометрій матки потовщується і насичується корисними поживними речовинами. Якість ендометрію грає велику роль, коли кріпиться плодове яйце. Але чи можна знати, що ви вагітні ще до імплантації — на другому тижні вагітності?

Ознаки та симптоми вагітності на другому тижні

Є випадки, коли жінки ще до затримки менструації мають якісь дивні відчуття. Зазвичай це скарги на загальну слабкість, сонливість, втому, зміну відчуттів запахів і смаків. Але судити тільки за цими ознаками до затримки місячних, що ви вагітні, не варто.

У деяких жінок з’являється хворобливість грудей, відчуття поколювання, груди наливаються і стають більш чутливими. Але згадайте, перед менструацією груди поводяться в принципі так само.

На другому тижні вагітності ви можете помітити, що у вас почастішали позиви до сечовипускання. Якщо у вас немає запалення сечового міхура, то такі часті сечовипускання цілком можуть бути ранньою ознакою вагітності. У матці відбуваються істотні зміни, в тому числі змінюється сприйняття нервових імпульсів, що призводить до таких перших ознак вагітності, як дискомфорт у ділянці сечового міхура, придатків, попереку.

Виділення на другому тижні вагітності

Під час вагітності виділення повинні бути. І чим більше термін, тим більше виділень. У нормі виділення повинні бути прозорими або білими (але не сирковими), без запаху. Поява схожих на сир або виділень жовтого кольору, а також неприємний запах — привід звернутися до лікаря для виключення молочниці, дисбактеріозу і трихомонадної інфекції.

На другому-третьому тижні вагітності у жінки можуть початися кров’янисті виділення, що мажуть. Їх спостерігають 30 % жінок. Пов’язано це з періодом закріплення плідного яйця в матці. Лікарі називають таку ранню ознаку вагітності — імплантаційною кровотечею. Вона триває від одного до декількох днів. Зазвичай не приносить ніякого дискомфорту, багато жінок приймають її за менструацію, дивуючись тому, що вона почалася раніше терміну.

Зверніть увагу! Якщо такі кровотечі приносять дискомфорт, це може бути викидень — так відходить плідне яйце.

Можливі ускладнення перебігу вагітності

До таких на цьому терміні відносять загрозу викидня. Другий тиждень вагітності — вирішальний. Є дані, що в 78 % випадків зачаття ембріони гинуть, і лише 22 % — успішно імплантуються. Чому так відбувається:

ГОРМОНИ У вашому організмі йде активна гормональна перебудова. У той же час організм не завжди готовий прийняти ембріон, як свою частину, часто «нове тіло» сприймається як чужорідне, і організм може спробувати позбутися зародка.

ДЕФЕКТ ПЛОДОВОГО ЯЙЦЯ Якщо перший розподіл відбувся нерівномірно, то плідне яйце лікарі називають дефектним. У нього практично немає шансів прикріпитися до стінки матки, а значить, вагітність не настане.

ЩКІДЛИВІ ЗВИЧКИ Через те, що на 2 тижні вагітності жінка ще не підозрює про свій особливий стан, вона здійснює вчинки, які на цьому терміні призводять до фатального кінця. Вам зараз не можна: піднімати важке, приймати антибіотики, займатися сексом в грубій формі, вживати алкоголь.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Якщо у вас раніше був кесарів розтин, і ви вдруге вагітні, то врахуйте наступні фактори. Жінки з рубцем на матці знаходяться у групі підвищщенного ризику, тому вагітність повинна проходити під ретельним наглядом акушера-гінеколога. Протягом усієї вагітності регулярно проводять пальпаторне дослідження області рубця, УЗД матки і плода, матково-плацентарного кровотоку і рубця (оцінюють спроможність: товщину, структуру, чи немає ознак стоншування). Самій жінці слід дуже уважно ставитися до свого здоров’я. Якщо виникли болі внизу живота, нудота, блювота, запаморочення, слабкість, слід негайно звернутися до лікаря!

Аналізи

Якщо ви усвідомлено готуєтеся до вагітності, то візит до генетика на цьому тижні не завадить, особливо якщо в сімейному анамнезі одного з майбутніх батьків були захворювання генетичного характеру. Лікар оцінить ймовірність виникнення ризиків, призначить аналізи і дасть вам слушні рекомендації.

Якщо ви ще не були у лікаря минулого тижня і не здавали аналізи до зачаття, то корисними будуть:

  1. Загальний аналіз крові
  2. Загальний аналіз сечі
  3. Визначення групи крові і резус-фактора
  4. Аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) і сифіліс (RW)

Можливо, знадобляться й інші обстеження, але їх повинен призначити лікар, причому не рідко за результатами вже готових аналізів. Побутовий тест на вагітність може ввести в оману — рівень ХГЛ ще занадто малий і можливі як псевдопозитивний, так і помилково негативні результати.

Майбутню матусю повинен насторожити наступний симптом, при якому терміново потрібно звернутися до лікаря: сильні болі внизу живота. Тягнучий та посилюваний біль може бути ознакою позаматкової вагітності.Корисна література для майбутніх матусь

Від чого залежить стать майбутньої дитини

На другому тижні ваш малюк ще не має статі, що дає волю фантазії. Чи можна вплинути на стать майбутньої дитини? Це питання хвилює батьків, як ніяке інше. Існує багато гіпотез, що це можливо і саме на початкових термінах вагітності.

Дуже поширена на просторах інтернету гіпотеза, що якщо майбутня мама буде на другому тижні налягати на яйця, молочні продукти, шоколад і макаронні вироби, то у неї народиться дівчинка. А ймовірність народити хлопчика збільшується, якщо жінка буде вживати багато рибних і м’ясних продуктів, солінь, родзинок і слив. Головне в гонитві за мрією не забути, що зараз ваш раціон харчування повинен включати тільки якісні і корисні продукти.

Часто майбутні батьки використовують метод визначення статі майбутньої дитини за групою крові. Детальніше: дивіться малюнок.

стать дитини по крові на 2-му тижні

По правді кажучи, не варто зі стовідсотковою точністю покладатися на ці та інші методи. З їх допомогою навряд чи вдасться спланувати стать дитини, адже вони науково не обґрунтовані. Стать майбутньої дитини визначається батьківським генетичним набором статевих X- або Y-хромосом. У жінки — тільки Х-хромосоми. При поєднанні ХХ — народиться донька, якщо ж з’єднуватися Х- і Y-хромосоми — у вас буде син.

ознаки другого тижня вагітності

Харчування

Дотримуйтеся здорового харчування. Якщо ви сидите на дієті, або з якихось причин відмовляєте собі в якомусь продукті, відкиньте всі принципи. Зараз вам потрібно думати тільки про здоров’я малюка. Брак поживних речовин в харчовому раціоні вагітної жінки, як правило, негативно відбивається на розвитку плоду. Нерідко трапляються випадки внутрішньоутробної затримки росту.

Харчування має бути збалансованим за кількістю калорій, складом і кількістю. Адже можна з’їсти салат з майонезом або запечену рибу з овочами. Як ви розумієте, перша страва не принесе користі ні вам, ні дитині.

ВАГІТНІСТЬ ТА ВЕГЕТАРІАНСТВО Головне правило — зараз потрібно думати тільки про здоров’я малюка. Брак поживних речовин в харчовому раціоні вагітної жінки, як правило, негативно відбивається на розвитку плоду.Харчування має бути збалансованим за кількістю калорій, за складом і кількістю. Що стосується вегетаріантства під час вагітності, справедливості заради варто сказати, що більшість лікарів проти такої системи харчування. Однак серйозною доказової бази того, що вона шкідлива, теж немає. Якщо питання вегетаріанства для жінки є принциповим, найкраще, що можна зробити — знайти лікаря, який буде вести вагітність не засуджуючи, а допомагаючи.

Рекомендації

  • Дбайливо ставтеся до свого тіла, своїх переживань. Не піднімайте важке, уникайте різких рухів, стрибків, пробіжок, силових вправ, гарячого душу, сауни і лазні. Не паліть самі і не дозволяйте цього робити іншим у вашій присутності. Не пийте спиртного, не беріть ніяких ліків, крім вітамінів для майбутніх мам.
  • Тримайтеся подалі від місць, де пахне лаком, фарбою та іншої побутової хімією.
  • Не відмовляйте партнеру в інтимному житті, адже секс — це позитивні емоції. На другому тижні вагітності вибирайте пози неглибокого проникнення, і нехай активним буде ваш чоловік, а ви отримуйте максимум задоволення.
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты