Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
Читать на русском
2триместр
5місяць
Етапи розвитку дитини

Кроха вже значно підріс і зміцнів. Але тільки уявіть собі, що до моменту народження його вага збільшиться ще в 15 разів!

19 тиждень вагітності

19 тиждень вагітності

Shutterstock/Fotodom Ukraine

Дитина

Тіло вашого малюка вкрилося першородним мастилом. Воно жирне, біле і складається з лануго (пухнасті волосся), масла із залоз вашої дитини і мертвих клітин її шкіри. Це воскоподібне мастило захищає чутливу шкіру дитини від дії навколишньої навколоплідної рідини (згадайте, як виглядає ваша шкіра, якщо ви перележали у ванній) і її самої (адже крихітка може сам себе поранити). А в майбутньому мастило допоможе легше вийти родовими шляхами.

Розвиток плода на 19 тижні вагітності Крихітка вже значно підріс і зміцнів. Ви тільки уявіть собі, що до моменту народження його вага збільшиться ще в 15 разів!

  • Починають активно розвиватися 5 головних сенсорних почуттів — слух, зір, нюх, дотик і смак.
  • Закладаються зачатки постійних зубів, розвивається нервова система, а хребет стає більш потовщеним.
  • Починають розвиватися бронхи.

Зараз дитинка за розмірами нагадує картоплинку. Зріст — 15 см, вага — 200 г.

плод на 19 тижні

19 тиждень вагітності

 

Що я там роблю?

Я пробую навколоплідні води, якщо заковтую занадто багато, у мене починається гикавка.

 

Мама

19 тиждень — переламний період. Ваша фігура стала зовсім іншою, крихітка постійно ворушиться, а ви емоційно звикли до думки, що вагітні і повністю усвідомили, що всередині вас — повноцінна маленька людина, що повністю залежить від вас.

Що відбувається в організмі майбутньої мами?

На цьому етапі найчастіше вагітна жінка відчуває себе досить добре. Але не перевантажуйтесь на роботі. Стомлюватися на цьому терміні вкрай небажано, тому майбутній мамі необхідно прислухатися до свого стану і, якщо організм вимагає відпочинку, потрібно дозволити собі розслабитися.

Відчуття і симптоми на 19 тижні

Підвищений апетит. З кожним днем ​​вам все важче триматися подалі від холодильника? Купуйте тільки здорову їжу — більше овочів, фруктів, кисломолочних продуктів.

Запор. Якщо ви нерегулярно ходите до туалету, у вас часті запори, перегляньте своє харчування і список препаратів, що приймаєте. Наприклад велика кількість заліза може саме так позначатися.

Слабкість або запаморочення. Ваша матка зростає й тисне на кровоносні судини, зменшуючи при цьому приплив крові до мозку. Незважаючи на те, що запаморочення — поширений симптом при вагітності, не ігноруйте його, повідомте про нього лікареві.

Біль у спині. У міру зростання матки ваш центр ваги зміщується вперед, надаючи додаткового тиску на нижню частину спини. Не піднімайте зараз важкого.

Розтяжки. Близько 90 % жінок отримують розтяжки під час вагітності, тому ви в цій проблемі не самотні. Масло какао допоможе полегшити сухість і свербіж.

Тягнучий біль внизу живота. Важкість в нижній частині живота або короткочасний тягнучий біль з однієї або обох сторін — особливо в кінці активного дня — ознака розтягнення зв’язок, які підтримують вашу матку. Вони розтягуються, щоб тримати її, адже вага матки збільшується з ростом дитини. Нема про що турбуватися! Але повідомте лікаря, якщо біль триває довгий час, навіть коли ви відпочиваєте.

19 тиждень вагітності, аналізи, харчування, УЗД. скринінг

Джерело: GettyImages

Аналізи

19 тиждень вагітності — час перевірити рівень гемоглобіну і вміст цукру в крові, а також здати сечу на білок. Сучасна медицина використовує чотири лабораторних параметри, за якими ставлять анемію:

  • кількість еритроцитів
  • концентрація гемоглобіну
  • MCV — середній корпускулярний обсяг (або середня величина обсягу еритроцитів)
  • RDW — ширина розподілу еритроцитів.
Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Всі інші показники крові можна обчислити на підставі цих чотирьох, з урахуванням віку і статі людини. За якимсь одним показником наявність анемії або інших порушень крові не ставлять. В акушерстві такий підхід у постановці діагнозу «анемія вагітних» почали застосовувати нещодавно. Сучасна медицина використовує чотири лабораторних параметри, за якими ставлять анемію: кількість еритроцитів, концентрація гемоглобіну, MCV — середній корпускулярний обсяг (або середня величина обсягу еритроцитів) і RDW — ширина розподілу еритроцитів. Всі інші показники крові можна обчислити на підставі цих чотирьох, з урахуванням віку і статі людини. По одному якомусь показнику наявність анемії або інших порушень крові не ставлять. В акушерстві такий підхід в постановці діагнозу «анемія вагітних» почали застосовувати недавно.

На цьому тижні можна записатися на огляд до лікаря-стоматолога. Лікар оцінить стан ваших зубів і, можливо, проведе гігієнічну чистку порожнини рота.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Під час УЗД лікар повинен проінформувати матусю про те, що відбувається з малюком. Це може бути обвиття і істинний вузол на пуповині. Чим це небезпечно для дитини, і чи може вузол затягнутися під час вагітності? Доведеться народжувати природним шляхом або ж призначать кесаревтй розтин. У будь-якому випадку налаштуйтеся на позитивний результат пологів. Пам’ятайте, що малюк в животику все відчуває. Істінний вузол пуповини — явище досить рідкісне, зустрічається приблизно 0,5% від числа всіх пологів. Як правило, вузол утворюється на ранніх термінах вагітності, коли плід має невеликі розміри і вільно «плаває» в амніотичної рідини і ручками перебирає пуповину. Істинний вузол може поєднуватися з іншими патологіями пуповини, такими як: худа пуповина, гіперрозвинена або довга пуповина (більше 70 см) або з обвиттям пуповини навколо шиї або кінцівки плода. Інколи на УЗД створюється враження вузла, в той час як петлі просто щільно прилягають один до друга. Під час вагітності істинний вузол можна діагностувати тільки на підставі допплерометрії, тобто вимірювання кровотоку в судинах пуповини. Є спеціальний тест, коли вимірюють швидкість і напрямок кровотоку в фазу діастоли. При зворотному струмі крові діагностується істинний вузол пуповини. В цілому, на перебіг вагітності та стан малюка це може не відбиватися, але ризик фетоплацентарної недостатності і гіпоксії плода істотно вищий. Тому необхідні більш ретельні допплерометричне УЗД і КТГ-моніторинг під час вагітності та в пологах. Плановий кесарів розтин знижує ризик гострої внутрішньоутробної гіпоксії плода під час пологів, оскільки малюкові не доводиться проходити через природні родові шляхи і немає ризику стискання пуповини в місці вузла. Затягнутися сильніше під час вагітності вузол не може. По-перше, тому що пуповина має дуже щільну структуру. По-друге, для цього буде потрібне значне зусилля, яке плід не здатний виконати.

Корисна література для майбутніх матусь

Харчування

Для того, щоб зміцнити стінки судин, слід заповнити свій раціон овочами та зеленню.

  • Також намагайтеся їсти продукти, в яких міститься багато вітаміну С, який не тільки зміцнює імунну систему, а й робить вени більш еластичними.
  • Додайте до свого меню болгарський перець, білокачанну капусту, ківі, лимони, смородину, гречану крупу.
  • Збільшення об’єму крові, амніотичної рідини і розтягування шкіри — все це вимагає більше води. Пийте не менше 2 л свіжої, чистої води щодня на додаток до інших напоїв.

Догляд

Варикозне розширення вен — досить поширене явище під час вагітності, яке може виникнути на цьому терміні. Якщо ви зіштовхнулися з такою проблемою, не варто відразу ж засмучуватися, адже є способи, які допоможуть запобігти розвитку варикозу. Наприклад, контрастний душ також допомагає впоратися з варикозом: включайте поперемінно теплу і холодну воду і підставляйте під неї ноги. Якщо ж варикоз прогресує — зверніться до свого лікаря, який, можливо, призначить вам спеціальне лікування або підбере безпечну мазь.

Це важливо! Коли майбутня мама лежить на спині, збільшена матка тисне на порожню вену, порушується кровообіг, дитині не вистачає кисню. Тому зараз найкраща поза для відпочинку — на боці.

Питання, яке цікавить вагітну жінку на 19 тижні вагітності

Чи може секс на цьому терміні завдати шкоди дитині? Ні. Секс вважається безпечним на всіх стадіях вагітності, якщо ваша вагітність нормальна і протікає без ускладнень. Інша справа — ваше сексуальне бажання. Воно зараз не завжди є через втому, занепокоєння з приводу пологів і безлічі змін в організмі.

Must Do на 19 тижні вагітності

Якщо ви хотіли записатися на курси для вагітних — саме час це зробити. Інформація, яку ви отримаєте під час цих занять, буде дуже корисною як під час пологів, так і в період лактації. Фахівці ознайомлять вас з усіма особливостями перебігу пологів, навчать дихальної гімнастики в період переймів, яка значно полегшує хворобливі відчуття. Ви отримаєте слушні поради щодо майбутнього грудного вигодовування і перші уроки догляду за новонародженим. Якщо ви вирішили народжувати разом з чоловіком, значить, було б чудово разом відвідувати ці курси.

Дивіться ВІДЕО, як розвивається дитина на 19 тижні вагітності:

Джерело: YouTube, автор: Медицинский Справочник
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини партнерів
Наши проекты