Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
2триместр
4місяць
Етапи розвитку дитини

В однієї чудової миті ви відчуєте легкі руху свого малюка. Запишіть точну дату початку поштовхів, в подальшому це допоможе лікарю точніше визначити день появи малюка на світ.

16 тиждень вагітності

Дитина

ДИТИНА

Розвиток плода на 16 тижні вагітності

Дитина вже може робити невеликі рухи очима «пліч-о-пліч» і сприймати світло (хоча її повіки все ще закриті). Малюк щогодини спорожняється в навколоплідні води, адже його сечовий міхур і нирки вже повністю працюють.


  • Також, активно розвивається шлунок і жовчний міхур і в кишківнику маленької людини утворюється меконій — першородний кал темно-зеленого кольору.
  • Під час неспання дитина зазвичай кривляється, мружиться, зводить брівки, відкриває і закриває рот.
  • Пуповина вже повністю сформувалася з одною веною і двома артеріями.
  • Але найголовніше, дитина на 16 тижні вже добре чує. Дослідження показали, малюки, які чують пісню, перебуваючи в утробі матері, дізнаються цю мелодію після народження. Так само й з голосами. Розмовляйте з малюком частіше, і ваш голос стане йому рідним.

Ваш малюк зараз нагадує за розміром авокадо. Зріст — 116 мм, вага — 80 г.

разміри плода на 16 тижні вагітності

16 тиждень вагітності

Що я там роблю?

Подаю мамі знаки: штовхаюся!

Мама

Що відбувається в організмі майбутньої мами?

На цьому тижні ви можете відчути перші ворушіння дитинки. Однак ці тріпотіння бувають ледве відчутні і нагадують легке лоскотання або зіткнення з крильцями маленького метелика. Перші ворушіння повторюються по зростаючій. Спочатку раз в день, частіше за все в вечірній час, потім — 2 рази на добу. І чим більше термін вагітності, тим частіше ви будете відчувати вітання свого маленького дивасика.

Не варто хвилюватися, якщо ви поки не відчули ці рухи. Багато матусів відчувають їх трохи пізніше — на 18-20 тижнях вагітності.

Потерпіть, адже зовсім скоро карапуз буде відчутно проявляти активність. А зараз він продовжує посилено рухатися, рости і набиратися сил.

Відчуття і симптоми на 16 тижні

Деякі майбутні мами виявлять, що їх волосся і нігті ростуть швидше. Зараз ваше волосся може бути більш густим і блискучим, а ваша шкіра більш сяючою, ніж до вагітності.

Біль у спині. Ваш біль в спині є побічним ефектом дії гормонів вагітності. Щоб полегшити біль у спині, виділіть деякий час для вправ з низьким рівнем впливу. Наприклад, сядьте і встаньте прямо, розтягуючи вгору своє тіло

Великі груди. Ваші груди, ймовірно, вже збільшилися на кілька розмірів, а значить, повністю підготовлені ​​до годування грудьми до кінця другого триместру.

Запор. Це трапляється, коли матка починає тиснути на ваш кишківник. Їжте багаті клітковиною продукти і пийте багато води, щоб все налагодилося.

Сухі, чутливі очі. Ще раз винні гормони! Проти зуду вам можуть допомогти спеціальні очні краплі «Штучна сльоза», але обов’язково проконсультуйтеся перед покупкою з окулістом.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

На кожному огляді лікар, який вас спостерігає, вимірює рівень артеріального тиску. Це дуже важливий показник під час вагітності. Будь-який артеріальний тиск і його зміна до 16 тижнів вагітності є факторами, не пов’язаними з вагітністю. Наприклад, якщо у вас дуже високий тиск до 16 тижнів вагітності, це стан буде розцінено як артеріальна гіпертензія (різновид гіпертонічної хвороби). Але якщо тиск починає різко підніматися після 16 тижнів вагітності, то це вже так званий гестоз, або пізній токсикоз вагітності, — стан, що є ускладненням вагітності.

Дуже важливо знати, з яким тиском ви «заходите» до вагітності. При «незвичайному» тиску дуже важливо отримати консультацію терапевта з метою підтвердити або спростувати так звану вегетосудинну дистонію за гіпотонічним, гіпертонічним, змішаним, кардіальним типами.

Якщо тиск до вагітності був 90/60 і під час вагітності не змінився, загрози для дитини немає. Ваш малюк буде отримувати стільки поживних речовин і кисню, скільки потрібно для його життя у вашому животику. Але вам і вашому лікареві потрібно стежити за змінами артеріального тиску в наступні 20 тижнів, особливо важливо відстежити підвищення нижнього тиску. Для вас підвищення нижніх цифр з 60 до, наприклад, 80 може бути симптомом, на який слід звернути увагу гінеколога. Безумовно, це стосується і верхнього тиску, який може стрибнути з 90 до 120-125, це є серйозним фактором для дій лікаря. Крім того, важливо знати про існування 3-х взаємопов’язаних факторів: підвищення тиску і різного тиску на правій і лівій руках, набряків під час вагітності, наявності білка в аналізі сечі. Ці чинники є важливими симптомами пізнього гестозу або прееклампсії вагітності.

Джерело: [email protected]

Аналізи

При відвідуванні жіночої консультації ви здасте стандартний набір аналізів:

  • Загальний клінічний аналіз крові
  • Загальний аналіз сечі
  • При наявності гестаційного діабету — аналіз на толерантність до глюкози

Якщо на цьому терміні буде проводитися УЗД, лікар зможе вирахувати більш-менш точну дату пологів. Минулого тижня ви здали потрійний тест, при відхиленнях в показниках необхідно звернутися до генетика.

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Починаючи з другого триместру (після 14-16 тижнів), всі показники вимірювань певних частин плода, а також різні індекси, які вираховують на підставі цих показників, вносяться в графіки, що мають вихідні перцентильні криві (95%, 50%, 5%), які були отримані за допомогою статистичної обробки даних численних вимірів плодів в минулому для визначення нормальних показників зростання і розвитку даного плода. Створення індивідуальних графіків важливих показників УЗД дозволяє бачити розвиток дитини в динаміці і оцінювати його правильно.

Корисна література для майбутніх матусь

Харчування

На цьому терміні ваша вага може збільшитися на 3-6 кг. Токсикоз давно позаду, і ви стали їсти все, що хочете? Обережніше. Зайву вагу, набрану у другому триместрі дуже важко скинути навіть після пологів. Якщо у вас апетит «за двох», постарайтеся щоб перекусами були не бутерброди і печиво, а фрукти/овочі або кисломолочні продукти. Крім того, зайва кількість тіста може призвести до запорів.

29 тиждень вагітності, симптоми, відчуття, харчування, УЗД, аналізи

Джерело: GettyImages

Вправи для вагітної

Виконуйте спеціальний комплекс вправ на розслаблення і розтяжку м’язів, який також позбавить вас від болю у спині. Зверніть увагу, що під час вагітності не можна робити вправи на глибоке розтягування. Значно підвищується рівень гормону релаксину, його дія спрямована на збільшення еластичності зв’язок і хрящів, для полегшення процесу пологів і проходження дитини по родових шляхах. Загальний рівень гнучкості під час вагітності підвищується, але одночасно збільшується навантаження на суглоби і кістки. Недостатньо треновані зв’язки можуть виявитися не готовими до нових умов. Тому серед майбутніх мам більш часті випадки травм суглобів, вивихів і розтягувань. Розминаємося Перед початком занять декілька хвилин спокійно походіть кімнатою і зробіть 2-3 дихальних вправи.

Тягнемося вгору Стоячи прямо, зробіть вдих. Потягніться за верхівкою вгору, витягуючи весь хребет. Під час видиху повільно округлятимете спину, потягніться плечима досередини, а руками до колін, ковзаючи ними вниз по стегнах. Опустіть голову, притисніть підборіддя до грудей. Зробіть максимальний нахил вперед, продовжуючи тягнутися руками вниз. Грудний відділ хребта при цьому вигинається, тягніться лопатками вгору. На наступному вдиху, повільно випрямляючи, розігніть спину. Витягаючись поступово, хребтинка за хребтинкою, поверніть голову і шию в початкове положення. Стоячи прямо, зробіть кілька спокійних вдихів і видихів. Повторіть вправу 3-4 рази.

«Собачка» Встаньте на карачки з упором на лікті і коліна. Опустіть плечі так, щоб таз виявився набагато вище. Покладіть голову на кисті рук, можна скористатися подушкою, при цьому руки можна витягнути вперед або уздовж тіла. Поверніть голову на бік або упирайтеся чолом. Таз і стегна повинні бути на одній лінії, перпендикулярній підлозі. Повністю розслабте верхню частину тіла. Слідкуйте за спиною: прогинів і вигинів не повинно бути. Зберігайте рівне дихання. Тривалість вправи — 1-2 хвилини.

«Кішечка» Встаньте на карачки з упором на долоні і коліна. Опустіть голову і розслабте шию. На вдиху максимально прогніться в поперековому і грудному відділі хребта. Голову підніміть, потилицею потягніться назад. Плечі не стискайте, навпаки, широко розправте їх. Живіт направляйте весь час до підлоги. На видиху займіть вихідне положення. Округлюйте спину, максимально витягаючись догори. Повторіть 3-4 рази.

Покращуємо кровообіг Сидячи на підлозі, притуліться спиною до стіни, ноги зігнуті в колінах, стегна розкриті. Руки вільно лежать на стегнах. Намагайтеся з’єднати підошви стоп. При цьому не потрібно торкатися стегнами підлоги. Для зручності навіть можна підкласти під кожне коліно подушку. Вправу краще виконувати з закритими очима, повністю розслабивши м’язи обличчя, шиї та плечей. На вдиху потягніться за верхівкою вгору, витягаючи хребет і злегка прогинаючись у попереку. Затримайте дихання на пару секунд. На видиху розслабте всі м’язи, можна злегка округлити спину і зсутуливши плечі. Ця поза збільшує рухливість суглобів, витягує м’язи спини і покращує кровообіг в області тазу.

Тренуємо м’язи Сядьте на коліна, обличчям до стіни. Стегна розставте широко, спираючись на гомілки. Коліна при цьому спрямовані в сторони, а стопи одна до одної. Таз опущений, сідниці притиснуті до п’ят. Підніміть руки вгору і долонями упріться в стіну. Відстань між долонями — 5-30 см. Зробіть плавний, розтягнутий вдих. Потягніться за верхівкою вгору. На видиху злегка прогніться в попереку і грудному відділі хребта. Намагайтеся передпліччя притискати до стіни, а долонями ковзайте ще трохи вище. Грудна клітка при цьому все більше «провалюється» вниз. Видих робіть повільно, плавно випускаючи повітря. Затримайтеся в цій позі 1-2 хвилини. Відчуйте, як розслабляються і розтягуються м’язи шиї, плечей і попереку. Ця вправа зменшує біль в області попереку, сприяє відновленню дихання, нормалізує серцебиття, тренує м’язи грудей.

Розслабляємо шию Сидячи на підлозі, підкладіть під сідниці невелику подушку. Ноги зігніть в колінах, гомілки схрестіть. Руки вільно лежать на стегнах. Для зручності під коліна покладіть подушки. Розслабте м’язи в області тазу, а також м’язи плечового поясу і рук. Повільно, без ривків, зробіть кілька кругових рухів головою праворуч, а потім ліворуч. Тільки не запрокидуйте голову сильно. Спину тримайте прямо, але не напружуйте. Зробіть 5-6 поворотів в кожну сторону.

Скручування Сидячи на підлозі, максимально розведіть ноги, по можливості до кінця випрямляючи їх в колінах. Долонями упріться в стегна. Не сутультесь. Зробіть вдих. На видиху поверніть корпус вправо і подивіться за праве плече. Утримуйте витягування хребта. Допомагайте собі руками, злегка натискаючи на стегна. Затримайтеся в цій позі кілька секунд. Поверніться в центр, розслабляючи спину. Повторіть поворот ліворуч.

Релакс Лягте на бік на тверду рівну поверхню, зверніться калачиком. Притисніть стегна якомога ближче до живота, зігніть ноги в колінах, притисніть до грудей підборіддя. Праву руку тримайте під головою. Лівою обхопіть гомілку, розслабте спину і шию. У такому стані намагайтеся полежати до 7 хвилин, після чого — лягайте на іншу сторону.

Після цих вправ у вас: зменшується тиск плоду на хребет, а також знижується ризик защемлення нервових закінчень в хребцях; поліпшується кровообіг — здійснюється профілактика набряків і варикозного розширення вен; зменшуються больові відчуття в області шиї і тазу, поліпшується постава і зміцнюються м’язи грудей і плечей.

Ксенія Соловей
Ксенія Соловей

Вагітні матусі здебільшого недовірливі і задаються питанням, мовляв, у них невеликі груди, і вони не зможуть вигодувати крихітку. Невеликий розмір молочних залоз ніяк не впливає на кількість виробленого матір’ю молока.

У маленьких або великих молочних залозах є всі необхідні структури для виробництва і виведення молока назовні: альвеоли, канальці, часточки, частки і протоки. Все це оточене жиром, у великій молочній залозі його більше (тому й розмір більше), а в маленькій — менше. Тому всі жінки, незалежно від розміру молочних залоз, здатні ефективно виробляти і виділяти молоко, так як функціонально їх молочні залози не відрізняються одна від одної і працюють однаково. Вироблення молока насправді залежить від гормону пролактину, який виробляється в гіпофізі (в головному мозку). І чим більше його буде утворюватися, тим більше молока мама буде виробляти. Цікавий факт: чим частіше протягом дня і вночі мама годує свою дитину грудьми, тим більше пролактину вона виробляє. А це означає, що неважливо, маленькі груди у мами або великі. Важливо годувати дитину часто! Нехай ваше годування грудьми після пологів відбувається успішно!

вагітність, 30 тиждень вагітності, що відбувається з мамою і дитиною на 30 тижні вагітностя, УЗД, аналізи, беременность, харчування на 30 тижні вагітності, 30 неделя беременности, что происходит с мамой и ребенком на 30 неделе беременности, УЗИ, анализы на 30 неделе беременности

Джерело: GettyImages

Це важливо!

На цьому терміні вагітності деяких майбутніх матусь можуть турбувати постійна закладеність або кровотечі з носа. Це явище викликано збільшенням притоку крові до слизових оболонок носа, які стають більш тонкими і чутливими. Тому, намагайтеся якнайчастіше зволожувати слизову носа за допомогою сольових розчинів, які продаються в аптеках і повністю безпечні під час вагітності. А також, регулярно провітрювати приміщення, оскільки, перебуваючи в сухому середовищі, ризик носової кровотечі зростає. Ні в якому разі не використовуйте судинозвужувальні краплі та інші медичні препарати без призначення лікаря, оскільки вони можуть нашкодити і навіть погіршити ситуацію. Адже риніт вагітних — явище досить поширене і не є небезпечним, тому вам хвилюватися нема чого. Однак, якщо з носа постійні кровотечі, попередьте про це лікаря.

Must Do на 16 тижні вагітності

Придбайте додому підлогові терези (ваги), аби контролювати свою вагу.
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты