Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
3місяць

12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності, УЗД, що відбувається з дитиною на 12 тижні вагітності, як почуває себе мама, харчування на 12 тижні вагітності

Джерело: GettyImages

Коли ви кладете руку на живіт, ваша дитина, швидше за все, тягнеться до неї у відповідь, тому що її рефлекси починають розвиватися — хоча ще занадто рано відчувати рухи крихітки. Він уже може згинати і розгинати пальчики, ворушити руками і ногами. Ви вже знаєте стать дитини? Тепер уже можна вибрати ім’я малюку! Вимовляєте його ніжно вголос, ласкаво розмовляйте з дитям, поклавши руку на животик. Крихітка уже чує вас і запам’ятовує голос!

Дитина

Розвиток плода на 12 тижні вагітності

За якісь 12 тижнів з однієї клітини виходить маленька людина! Це справжнє диво! Ваш малюк вже вміє морщити губки, закривати і відкривати очі, стискати і розтискати ручки в кулачок і навіть повертати голівку. У малюка вже розділилися пальчики рук і ніг. Він також навчився відкривати рот і ковтати навколоплідну рідину. Продовжує розвиватися і нервова система. Крихітка активно ворушиться, тільки ви це відчуєте приблизно через місяць. А зараз вже можна чітко почути биття маленького сердечка за допомогою доплера. Крім того, малюк вже все чує і бачить! Хіба це не чудово?


Розмір плоду на 12 тижні вагітності

Ваш малюк розміром з лимон. Зріст — 61 мм, вага — 13 г.

малюк на 12 тижні - розміри

12 тиждень вагітності

Що я там роблю?

Закриваю руками вушка, коли чую гучні звуки і часто сосу великий пальчик.

Мама

12 тиждень вагітності — передостанній в 1 триместрі. Зараз найкраща для вас підтримка — здоровий спосіб життя: збалансоване харчування, достатня кількість відпочинку, усунення стресу.

Що відбувається в організмі?

На зміну дратівливості і уразливості приходять стриманість і спокій. Ранкова нудота поступово відходить на задній план, і ви відчуваєте себе набагато краще.

Матка починає активно рости вгору і їй стає тісно в тазостегнових кістках, тому ви вже можете помітити легку опуклість над лобковим зчленуванням.

Збільшення у вазі майбутньої мами в нормі повинна складати від 1,8 до 3,6 кг від початку вагітності.

На зміну токсикозу можуть прийти нові не завжди приємні відчуття, а саме:

 • пітливість;
 • спрага;
 • внутрішній жар;
 • прискорене серцебиття.

Це відбувається тому, що збільшується циркуляція крові. Не варто хвилюватися.

 • пігментні плями;
 • темна смужка від пупка донизу.

Це також нормально, тому вживати заходів щодо виведення їх і освітленню шкіри не варто. Всі ці зміни пройдуть відразу після пологів.

Відчуття на 12 тижні вагітності

Обличчя і фігура починають потроху округлятися, груди збільшуються і важчають, соски темнішають.

груди під час вагітності

У цей період вагітності у ви можете почати відчувати печію. Знову ж таки, всьому виною гормони, а саме — прогестерон, який надає розслаблюючої дії на перегородку між шлунком і стравоходом. Як результат — шлунковий сік закидається в стравохід і викликає печіння.

На печію скаржиться від 45 до 80% вагітних, найчастіше цей симптом виникає на межі першого і другого триместру через зростання матки і під впливом зміненого гормонального фону

У разі появи печії потрібно змінити деякі свої звички:

 • спіть на високій подушці — в горизонтальному положенні голова повинна бути завжди піднесеною
 • їжу приймайте частіше, невеликими порціями і не пізніше, ніж за 3 години до сну
 • уникайте нахилів, особливо після їжі.

На дванадцятому тижні вагітності у вас може з’явитися відчуття двоїння в очах. Якщо причина в підвищеному внутрішньооковому тиску, то хвилюватися не варто. Зір стабілізується самостійно. Але цей же симптом може сигналізувати про гіпертонію або діабет, тому повідомте про свої відчуття лікареві.

Аналізи и перше УЗД

Якщо ви не зробили цього на 11 тижні вагітності, то зараз вам слід відвідати гінеколога, який дасть направлення на планове ультразвукове дослідження (УЗД) і ряд стандартних аналізів:

 • Загальний клінічний аналіз крові
 • Загальний аналіз сечі

Якщо це перший візит в жіночу консультацію:

 • Визначення групи крові і резус-фактора
 • Коагулограмма — аналіз на згортання крові
 • БактерІоскопічне обстеження мазків піхви, уретри, цервікального каналу
 • аналіз крові на ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) і сифіліс (RW)
 • При необхідності — аналіз на наявність антитіл до токсоплазмозу і краснухи.

Для мами перше УЗД — можливість нарешті побачити на моніторі своє маленьке диво і почути чарівні звуки серцебиття рідної крихітки. Якщо пощастить, ви навіть дізнаєтеся і стать свого малюка.

Для лікаря перше УЗД дуже важливо з медичної точки зору. Його проводять (на 11-14 тижні) як частину пренатального генетичного скринінгу для визначення кількості плодів, вимірювання комірцевої зони і виявлення тяжких вад розвитку.

Під час УЗД лікар підрахує, скільки ударів робить сердечко крихітки (норма — 130-150 скорочень за хвилину), а ви побачите, як малеча рухає ручками та ніжками, стискає кулачки, повертає голівку, відкриває ротик, ковтає і навіть пробує смоктати свій власний пальчик.

Також на УЗД фіксують розміри плоду і по ним судять про момент зачаття.

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настольное пособие для беременных женщин», засновник та керівникМіжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com, facebook.com/dr.olena.berezovska, instagram.com @dr_olena_berezovska

Амніон — це оболонка (мембрана) всередині плодового яйця, в якій міститься плід. Розглянути плодову оболонку можна до 12 тижнів вагітності, якщо розміри плода 5-7 мм. Завершення формування оболонок відбувається до 12-16 тижнівКорисна література для майбутніх матусь

Це важливо!

Термін в 9-12 тижнів — особливий: якщо плацента ще недостатньо дозріла і не справляється зі своєю гормональної функцією, може виникнути загроза переривання вагітності. На цей час відмовтеся від фізичних навантажень.

 • Періодично виникає біль в низу живота, ниє поперек?
 • Або ви відчуваєте тиск на пряму кишку?
 • З піхви виділяється багато слизу?

Обов’язково скажіть про це своєму гінекологу!

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Обмінна карта — найголовніший документ майбутньої мами. Її починають вести на 12 тижні вагітності, але видається на руки цей важливий документ аж на терміні 28-32 тижні в жіночій консультації або клініці, де ведеться вагітність. Обмінна карта складається з трьох частин. Перша. У ній збирається вся інформація про стан здоров’я майбутньої мами і протягом її вагітності. Туди вносять результати аналізів, УЗД і КТГ, групу крові та резус-фактор, артеріальний тиск і графік збільшення ваги, результати оглядів вузьких фахівців і інші важливі дані. Друга. Її заповнюють у пологовому будинку. Сюди вносять відомості про саму породіллю, особливості перебігу пологів, були вони природними або застосовувалося кесарів розтин, яким було знеболювання, як протікав післяродовий період, дату виписки, а також описують стан жінки і малюка до цього моменту. Третя. Ця частина присвячена новонародженому. Її ви передасте педіатроі, у якого буде спостерігатися дитина. Тут вказують стать, зріст і вагу дитини, оцінку її стану за шкалою Апгар, коли закричав малюк, коли був прикладений до грудей, чи проводилося якесь лікування, чи була вакцинація і таке інше.

Харчування

 1. Намагайтеся обмежувати себе у жирній, гострій, кислій і копченій їжі.
 2. Якщо у вас печія, пийте молоко і спеціальну мінеральну воду без газу, яка знижує кислотність.
 3. Їжте маленькими порціями 5-6 разів протягом дня.
 4. З’їдайте впродовж дня до 100 г сирих насінин або горіхів.

Фото живота

Малюк розміром з невелике яблуко, а його вага становить близько 50 грамів. На 12 тижні вже можна помітити невелике зростання живота, але все залежить від:

 • вашої статури;
 • того, як ви харчуєтеся;
 • як швидко набираєте вагу.

Болі в животі

На 12 тижні вагітності ви можете відчувати болі в різних частинах тіла. Це в межах норми.

Болю в животі на 12 тижні бути не повинно, але дискомфорт — імовірний. До гінеколога необхідно звернутися, якщо є:

 • біль, особливо — наростаючий;
 • висока температура;
 • виділення з кров’ю.
39 неделя беременности, питание, уход, роды, самочувствие мамы

Джерело: GettyImages

Вага

На 12 тижні вагітності ви продовжуєте набирати вагу: 700 г на тиждень — це нормально, але якщо цифра більша або менша, варто звернутися до лікаря. Ні в якому разі не можна набирати ваги понад або менше норми. Це може викликати різні ускладнення під час пологів.

За всю вагітність жінка в нормі може набрати від 12 до 18 кілограмів.

Секс

Чи можна займатися сексом на 12 тижні вагітності? Так, якщо:

 • ви відчуваєте, що це необхідно;
 • немає протипоказань, лікарської заборони.

Догляд

Млявість, бажання спати, слабкість і нудота вранці до цього часу зазвичай вже проходять. Апетит поліпшується. Це свідчить про те, що можна вже зайнятися фізичною активністю. Оптимальними варіантами стануть плавання, аквааеробіка або йога для вагітних. Також корисними будуть в I триместрі, як і в наступних двох, вправи на укріплення м’язів грудей.

обмінна карта, 12 тиждень вагітності, УЗД, що відбувається з дитиною на 12 тижні вагітності, як почуває себе мама, харчування на 12 тижні вагітності

Джерело: GettyImages

Питання, які цікавлять вагітну жінку на 12 тижні вагітності:

Чому я стала такою незграбною?

По-перше, ваш центр ваги змістився, а значить ви менш скоординовані, і відчуття рівноваги вас може підвести.

По-друге, внаслідок активних гормональних змін в організмі, м’язи — більш розслаблені. Зараз ви дуже вразливі. Уникайте високих підборів і будь-якого іншого взуття, яке ставить під загрозу вашу стабільність. Не поспішайте сходити по сходах, вилазити з ванни і акуратно нахиляйтеся в душі. Якщо ви отримали травму, обов’язково повідомте медпрацівників швидкої допомоги, що ви вагітні.

Джерело: YouTube, автор: Albina Efremova
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты