Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
Читать на русском
1триместр
1місяць
Етапи розвитку дитини

Перший триместр — найважливіший для здоров’я майбутньої дитини і самий відповідальний і складний для майбутньої мами період. Саме протягом перших 12 тижнів відбувається основна гормональна перебудова і закладка всіх органів.

1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності, календар вагітності, вагітність по тижням, строк вагітності, безпліддя, зачаття

Джерело: GettyImages

Зміст:

Перший тиждень вагітності — це період овуляції (коли яйцеклітина, готова до запліднення, виходить з фолікула яєчника в маткову трубу) і очікування запліднення. Тому на першому тижні вагітності ви ще не знаєте, що вагітні. Але якщо ви не охороняєтеся, то, можливо, в найближчим часом ви станете батьками.

Щоб підвищити шанси на запліднення яйцеклітини і настання вагітності:

 • позбудьтеся від шкідливих звичок;
 • якщо ви приймаєте будь-які медикаменти, обговоріть з лікарем їх вплив на планування та виношування дитини;
 • вітаміни на перших тижнях вагітності приймайте тільки за призначенням лікаря;
 • уникайте стресових ситуацій, більше позитивних емоцій.

Готуйтеся до усвідомленого батьківства:


 • коригуйте з чоловіком плани на майбутнє, обговорюйте методи виховання майбутнього малюка;
 • вивчайте на нашому сайті інформацію з виховання дітей, у зв’язку з вагітністю та пологами;
 • читайте книги про виховання дитини:
 1. Дональд Вудс Віннікотт «Маленькі діти і їх матері»
 2. Анатолій Некрасов «Материнська любов»
 3. Юлія Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як? «
 4. Масару Ібука «Після трьох вже пізно»
 5. Марія Монтессорі «Мій метод»
 6. Трунов Михайло, Леонід Китаєв «Екологія дитинства. Перший рік»
 7. Світлана Ройз «Практичне дитинознавство»
 8. Дольто Франсуаза «На боці дитини»
 9. Вільям і Марта Сірс «Ваша дитина від 0 до 2 років»

Дитина

З першого тижня вагітності яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом. Для вдалого зачаття зрілу яйцеклітину має атакувати велика кількість сперматозоїдів, але проникне всередину лише один — найсильніший.

1 тиждень вагітності - фото
Вага — 0 г

Зріст — 0 см

На кого схожа

Зараз — це тільки яйцеклітина, готова до запліднення.Мама

Протягом першого тижня не спостерігається ніяких очевидних симптомів і ознак вагітності. Нудота вранці, зміна смаку, набухання молочних залоз, перепади настрою, тягнучий біль внизу живота — все ще попереду.

 • Відчуття в цей період — ті ж самі, що жінка відчуває при овуляції: короткочасні болі внизу живота, збільшення слизових виділень з піхви.
 • Якщо ви одержимі ідеєю вагітності і купуєте тест після кожного статевого акту — не поспішайте.
 • Навіть якщо процес вагітності вже запущений, результат тесту буде негативним. А все тому, що рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), гормону, який організм жінки починає виробляти після того, як запліднена яйцеклітина прикріпитися до матки, поки не підвищений. І підвищиться він не раніше, ніж через 3-4 тижні. А значить, робити тест доречно на четвертому тижні вагітності, не раніше.

Овуляція у жінки відбувається за 14 днів до місячних. В результаті розриву фолікула яйцеклітина виходить з яєчника. Через годину, потрапивши в фаллопієві труби, яйцеклітина вже готова до запліднення. Якщо протягом першої доби у вас був статевий акт, то шанси завагітніти високі, як ніколи — 99,9%.

Для визначення дня овуляції найчастіше використовують температурний метод. Він заснований на тому, що за добу до овуляції температура знижується, а під час овуляції підвищується на 0,3 — 0,6 градуса.

Як проводити? Слід вимірювати свою базальну температуру (БТ) і вносити всі дані в графік (див. Малюнок внизу). Хоча деякі джерела спрощують процедуру і пропонують міряти БТ орально або під пахвою, золотим стандартом вважається вимір БТ в прямій кишці в один і той же час відразу після пробудження. Температурний метод вимагає від жінки організованості, адже на температуру впливає багато сторонніх чинників: стрес, алкоголь, недосипання.

графік базальної температури - таблиця

Крім того, повна картина температурних змін тіла, зафіксована у вигляді графіка, також допомагає визначити відсутність овуляції і виявити причину безпліддя.

Перший тиждень вагітності — ознаки та симптоми

Протягом першого тижня не спостерігається ніяких очевидних симптомів і ознак вагітності. Нудота вранці, зміна смаку, набухання молочних залоз, перепади настрою, тягнучий біль внизу живота — все це ще попереду.

Чи можливо дізнатися, що вагітні ще до імплантації яйцеклітини? Так! Якщо ви свідомо готувалися до вагітності і будували графіки базальної температури і помітили, що після овуляції температура не падає протягом 2 тижнів — це певна ознака, що у вас все вийшло

Відчуття на першому тижні вагітності

Відчуття під час першого тижня вагітності — ті ж самі, що жінка відчуває при овуляції:

 • короткочасні болі внизу живота
 • збільшення слизових виділень з піхви
Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

Існує таке поняття, як преграідарна підготовка до вагітності. Це всебічна підготовка організму до майбутньої вагітності. Вона включає консультацію гінеколога, повне гінекологічне обстеження зі складанням необхідних аналізів, УЗД органів малого таза. Також рекомендовані консультації суміжних фахівців (стоматолога, лора, гастроентеролога, ендокринолога та ін.). До вагітності потрібно пролікувати вогнища запалення і хронічні захворювання, вилікувати карієс і інші проблеми з зубами, обстежити щитовидну залозу. Якщо є захворювання вен, наприклад, варикоз — потрібна консультація флеболога і УЗД вен. При наявності хронічних вірусних захворювань (таких як носійство герпесу, ЦМВ, ВПЛ), доктор може порадити пройти профілактичну противірусну терапію для того, аби запобігти їх загостренню під час вагітності, щоб не створювати потенційний ризик в період виношування. За кілька місяців до планованого зачаття важливо змінити режим харчування і відпочинку, почати приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Вітаміни (особливо фолієва кислота) створюють необхідний запас корисних речовин в організмі, що є профілактикою вад розвитку плоду. Також може знадобитися обстеження чоловіка в уролога та інші дослідження, виходячи з індивідуальної ситуації і наявних особливостей здоров’я у парі. Якщо багато проблем виявляються у вас вже на першому тижні, необхідно пройти ретельне обстеження.

Тест на вагітність та ХГЧ

Якщо ви одержимі ідеєю вагітності і купуєте тест після кожного статевого акту, і, звичайно, хвилюєтеся, побачивши одну смужку, — не поспішайте. Навіть якщо процес вагітності вже запущений, тест на вагітність буде негативним. А все тому, що рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), гормону, який організм жінки починає виробляти після того, як запліднена яйцеклітина прикріпиться до матки, поки не підвищений. І підвищиться він не раніше, ніж через 3-4 тижнів. А значить, робити тест доречно на четвертому тижні вагітності — не раніше.

Аналізи

Плануючи вагітність, сплануйте з чоловіком всі аналізи та обстеження.

ДЛЯ ЖІНКИ Під час першого візиту, лікар огляне органи малого тазу, візьме мазок на флору, проведе пап-тест (береться шматочок тканини шийки матки і перевіряється на наявність атипових клітин), мазок на приховані інфекції (уреаплазмоз, мікоплазмоз, хламідіоз).

Також обов’язково потрібно буде здати кров:

 • загальний аналіз (для виключення запалення і хронічних інфекцій в організмі)
 • біохімія (перевірка роботи внутрішніх органів)
 • аналіз на групу і резус-фактор
 • на згортання крові
 • ВІЛ, гепатит В (HbSAg), гепатит С (HCV) і сифіліс (RW)
 • ПЛР.

Якщо у вас в минулому були викидні або ж довгоочікувана вагітність ніяк не наступає, призначають додаткові гормональні і генетичні аналізи. Які потрібні саме вам — вирішує тільки лікар. Серед них:

 • ЛГ (гормон, що впливає на овуляцію)
 • ФСГ (гормон, який сприяє зростанню фолікулів)
 • тестостерон (його підвищений вміст може бути причиною викидня)
 • пролактин (впливає на овуляцію)
 • прогестерон (допомагає виносити вагітність)
 • естрадіол (відповідає за розвиток матки, маткових труб та ендометрія)
 • ДГЕА-сульфат (впливає на роботу яєчників)
 • гормони щитовидної залози (регулюють обмін речовин)

ДЛЯ ЧОЛОВІКА аналізів набагато менше:

 • загальний аналіз крові
 • загальний аналіз сечі
 • аналіз на резус-фактор і групу

Якщо вагітність не наступає більше року, чоловікові потрібно буде здати спермограмму (визначення активності сперматозоїдів), можливо, пройти тест на сумісність.

Якщо з вашим здоров’ям щось не в порядку, то потрібно пройти курс лікування. У першому триместрі потрібно особливо чуйно ставитися до своїх відчуттів. І за наявності перших неприємних симптомів звертатися за допомогою до свого лікаря-гінеколога.

Корисна література для майбутніх матусь

Як визначити строк вагітності

Існує, як мінімум, два методи обчислення строку вагітності — акушерський і ембріональний. Навіть якщо ви певно знаєте, коли відбувся той самий статевий акт, який був запланований і приурочений до овуляції, термін зачаття може дещо відрізнятися, так як сперматозоїди «живуть» в організмі жінки до 6 днів. І зачаття може статися в будь-який з них.

АКУШЕРСЬКИЙ За початок вагітності фахівці в усьому світі беруть до уваги дату першого дня останньої менструації. З огляду на, що овуляція (акушерська, другий тиждень) відбувається в середині циклу, цей термін, як правило, відрізняється від реального на 7-10 днів, залежно від тривалості циклу. У процесі росту плода, за допомогою УЗД, а так само зміни рівня ХГЛ у крові мами, в подальшому, коли підходить час визначення передбачуваної дати пологів, термін уточнюється.

ЕМБРІОНАЛЬНИЙ Метод полягає в тому, що жінка може знати, коли імовірно відбулося зачаття (температурний метод). Але і в цьому випадку може бути розбіжність в декілька днів, оскільки запліднення можливо не тільки в день, коли відбувся статевий акт.

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
акушер-гінеколог, репродуктолог, завідуючий жіночою консультацією в пологовому будинку №3. "Кабінет доктора Бакшеєва", м. Вишневе. Facebook

Якщо у вас багатоплідна вагітність, то навантаження на організм збільшується. Пам’ятайте про це. Будь-яка вагітність веде до сильної перебудови організму і певного стресу для нього, а багатоплідна вагітність — це стрес подвійно або втричі. Підвищене навантаження відчувають серцево-судинна, дихальна, сечо-видільна системи, печінка та інші органи, адже їм доводиться забезпечувати 2 або більше зростаючих організмів поживними речовинами і всім необхідним. Чим більше дітей виношує жінка, тим вища загроза розвитку ускладнень з боку різних органів і систем мами. Можуть загостритися хронічні захворювання, досить часто жінки, що виношують двійню або трійню, страждають від гестозу (пізнього токсикозу вагітних), підвищеного тиску, в останньому триместрі виникає загроза маткової кровотечі і передчасних пологів. Жінкам, які чекають на народження двійні або трійні, потрібно перебувати під пильним наглядом лікаря протягом усієї вагітності.

Як розрахувати дату пологів самостійно

Від останнього дня менструації відніміть 3 місяці і 7 днів. Приклад: остання ваша менструація відзначена датою 16 травня. Від цієї дати необхідно відняти три місяці (вийде 16 лютого) і додати 7 днів. Можлива дата пологів — 23 лютого. До останнього дня менструації додайте 9 місяців і 7 днів. Відрахуйте 280 днів вперед від вашого останнього дня менструації.

Арифметика вагітності В середньому вагітність триває 280 днів — це 10 акушерських місяців тривалістю 28 днів кожен. Цей термін дорівнює 40 тижням, протягом яких з заплідненої яйцеклітини розвивається зрілий плід, здатний до самостійного існування поза маминим животиком. Якщо перевести цей термін у календарні місяці, він як раз складатиме трохи більше 9 місяців. Перекласти акушерський термін в календарний нескладно. Досить тижні поділити на 4,4. Наприклад, термін вашої вагітності становить 12 акушерських тижнів. 12 ділимо на 4,4 отримуємо 2,73. Вітаємо! Ви на третьому календарному місяці вагітності.

1 тиждень вагітності, календар вагітності, вагітність по тижням, строк вагітності, безпліддя, зачаття

Джерело: GettyImages

Про користь і шкоду УЗД на ранніх термінах вагітності

Закордонні лікарі не рекомендують проводити УЗД на ранніх термінах вагітності тільки для визначення її наявності або терміну, за винятком ряду показань. Лікарі пострадянських країн не тільки заохочують ранні УЗД, але і проводять їх кілька разів поспіль у перші тижні вагітності. Таке спекулятивне застосування УЗД несе в собі більш комерційну вигоду, ніж практичне значення аби поставити діагноз. Та й самі жінки перетворили УЗД мало не предмет поклоніння і панацею.

Насправді ж УЗД на ранніх термінах вагітності малоінформативне, тому можна зробити чимало помилково негативних і помилково позитивних висновків. Коли йде процес прикріплення плодового яйця, матці необхідний спокій. Втручання в цей процес вагінальними датчиками тільки заради того, щоб подивитися, чи є вагітність чи ні, може закінчитися порушенням процесу імплантації і перериванням вагітності.

Лікар підтверджує вагітність, побачивши на УЗД-моніторі зображення плодового мішка в порожнині матки майбутньої мами. З цією метою проводиться УЗД за допомогою звичайного датчика, яким лікар водить по нижній частині живота жінки (з 8-10 тижнів). Настільки раннє проведення УЗД дозволяє вчасно виявити можливу позаматкову вагітність.

Харчування на 1 тижні вагітності

Перехід на здорове харчування ще на етапі планування вагітності дає можливість здорового зачаття і свідомого розуміння, що ви не нашкодите майбутній дитині. Неправильне харчування і алкоголь можуть бути причиною викидня. Тому саме час розпрощатися зі своїми шкідливими звичками. Забувайте про паління, вживання спирту, кофеїну в надмірних дозах.

харчування вагітної

Источник: Shutterstock

Намагайтеся переглянути свій раціон. Адже тепер ваше меню має бути корисним і збагаченим вітамінами. Нехай в ньому присутні овочі, фрукти, м’ясні та рибні продукти, злаки. Фаворити — шпинат, петрушка, броколі, зелені сорти яблук. Адже в них міститься велика кількість фолієвої кислоти, яка сприяє правильному розвитку вашої дитини і вбереже її від вроджених дефектів.

ГАРНО, СМАЧНО, АРОМАТНО

Якщо все життя ви сиділи на дієті й відмовлялися прислухатися до того, що нашіптувало вам тіло (а воно ж, як відомо, твердить: «Багета хочу з вершковим маслом» або «О … які печеньки цікаві з’явилися»), то зараз маєте повне право йти на поводу у всіх його непристойних бажань.

Тільки пам’ятайте, будь ласка, про техніку безпеки, коли пристрасті розжаряться і в хід піде вже не тільки багет з маслом, а й сир, і м’ясо, і морепродукти. Зовсім не потрібно «їсти за двох» – замість цього слід забезпечити правильне харчування. Зараз ваша потреба в поживних речовинах підвищується, тому вважається за доцільне прийом мультивітамінів — мультимінерального комплексу і омега-3 для запобігання їх дефіциту і корекції харчового раціону.

Окрім регулярної і здорової дієти, щоденне вживання ПреМама дуо допоможе вам отримати найважливіші мікронутрієнти, необхідні для підтримки здорової вагітності і розвитку вашої дитини.
ПреМама дуо — є добавкою для вагітних, яка містить вітаміни, мінерали та жирні кислоти Омега-3 (ДГК і ЕПК). Вона спеціально розроблена, щоб допомогти вашому організму задовольнити зростаючі потреби харчування під час вагітності та годування грудьми.

Таблетки Премама дуо містять 11 вітамінів і 10 мінералів: фолієву кислоту, вітамін D, залізо, кальцій, вітамін B12, вітамін C, йод, цинк і селен.

 • Не слід використовувати в якості заміни повноцінного раціону харчування.
 • Перед початком вживання рекомендована консультація лікаря.

Пошук в аптеках

Фото живота

Як виглядає живіт на 1 тижні вагітності? Відповідь на це питання — як зазвичай, адже дитина занадто мала, щоб вагітність була помітною.

На цьому етапі зигота, яка утворилася з яйцеклітини і сперматозоїда, починає активно ділитися, але недостатньо активно, щоб це було помітно. Це може бути від 2 до 32 клітин, тому живіт на 1 тижні вагітності — не показник.

Болі в животі

На перших тижнях вагітності однією з оманливих ознак є короткострокова біль внизу живота. Перед менструацією багато жінок відчувають дискомфорт і біль у цій області, тому можуть не звернути уваги.

Болі в животі під час вагітності починають відчуватися в кінці 1 тижня.

другий тиждень вагітності, ознаки та симптоми

Джерело: GettyImages

Інші причини болю в животі

Крім вагітності або наближення менструації, болі виникають з різних причин:

 • дисбактеріоз кишечника, порушення його функцій;
 • остеохондроз і травми або хвороби хребта;
 • наслідки операцій, кесаревого розтину (спайки).

Болить живіт під час вагітності

Якщо вагітність підтверджена, але біль внизу живота вас турбує, можна запідозрити позаматкову вагітність. Вона виникає, коли яйцеклітина ділиться і розвивається не в матці. Однак дискомфорт вона починає викликати тільки до кінця 3 тижня вагітності.

Якщо на 1 тижні вагітності болить живіт, це не завжди вказує на патологію або проблему.

Тест на беременность - фото

Джерело: Fotolia

Вага

На першому тижні немає великих змін в організмі, а плід занадто малий, ми не можемо говорити про зміни у вазі. Можливе лише незначне збільшення ваги і апетиту, як в перші дні нового циклу.

Секс на 1 тижні вагітності

Після звістки про вагітність секс зі стосунків може зникнути, особливо на перших тижнях. Причина в жіночому оргазмі, який може бути небезпечним для плоду. Під час оргазму:

 • починається прилив крові до органів малого таза;
 • скорочуються м’язи піхви і матки.

Все це в сукупності може стати причиною викидня, тому якщо є побоювання, варто неодмінно відвідати лікаря і уточнити.

Але в цілому, при відсутності протипоказань, секс в першому триместрі вагітності не заборонений. Варто врахувати кілька правил:

 1. Чоловікові доведеться стримувати себе в різкості і силі рухів.
 2. Жінці потрібно стримуватися в досягненні оргазму.
 3. Варто звернути увагу на інші види сексу.
 4. Не можна закриватися від другої половинки і зовсім позбавляти уваги.

Варто також розуміти, що на 1 тижні вагітності ніхто не дасть 100% гарантії того, що все вдасться, і з’явиться нове життя.

после роддома

Джерело: [email protected]

Що робити на 1 тижні вагітності

 • Вам слід зараз дуже дбайливо ставитися до власного здоров’я, аби уникнути різних ускладнень під час вагітності і народити на світ здорового малюка.
 • Особливо обережною потрібно бути до кінця тижня, коли яйцеклітина вже запліднена: не піднімайте важке, відмовтеся на час від занадто активних і екстремальних видів спорту.
 • Уникайте місць великого скупчення людей. Вам зараз дуже небажано хворіти, особливо вірусними інфекціями.
 • Оберігайте себе від інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом. На перших місяцях вагітності вони здатні викликати викидень або дати поштовх до неправильного розвитку плода.

Дивіться фантастичне ВІДЕО, як відбувається зачаття дитини:

Джерело: YouTube, автор Технология СветЛ
Поділитись:
Матеріал був вам корисний?
12345 (3 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...

Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Новини партнерів
Наши проекты