Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="273938"]
Воспитание

Малюк, я тебе не ображу: як бути безпечним дорослим поруч із чужою дитиною

0
Дітей старанно вчать не брати нічого у чужих дорослих, не заходити в під'їзд та в ліфт з незнайомими людьми, особливо з чоловіками, н

Дітей старанно вчать не брати нічого у чужих дорослих, не заходити в під’їзд та в ліфт з незнайомими людьми, особливо з чоловіками, нікуди ні з ким не йти. 

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Але дорослих також варто навчити правильно поводитися із незнайомими дітьми.

Отже, правила безпечної поведінки з дітьми для дорослих.

Правила безпеки. 4 основних «не»

Не заходьте з чужими дітьми до ліфту і навіть до під’їзду

Найкращий спосіб показати дитині, що ви не загроза, — це не слова «не бійся мене, я тобі нічого не зроблю, у мене теж є діти», а відійти вбік.


Коли дитина одна підійшла до під’їзду, не заходьте в під’їзд разом з нею або відразу за дитиною, відійдіть від ліфта на достатню відстань, щоб дитина поїхала сама. Відійдіть, якщо бачите, що дитина боїться.

Не варто заходити до ліфта з дитиною і потім там її «виховувати». Це некрасиво і неналежно.

Не пригощайте чужих дітей

Навіть якщо дуже хочеться. Навіть якщо ви хочете заспокоїти дитину, що плаче. Навіть із найдобріших намірів. Просто не робіть цього. По-перше, пропонуючи солодощі або фрукти, ви ставите дитину в незручне положення. По-друге, дитина може виявитися алергіком, і ваші ласощі для неї виявляться отрутою.

Не приставайте до чужих дітей із розмовами

Якщо дитина сама починає з вами розмову, говоріть про те, про що говорить дитина, не ставте питань, а просто слухайте і підтакуйте.

Дітей знайомлять з поняттям особистої інформації та приватності, але дуже часто для них важко сказати фразу «я не хочу про це говорити», особливо у випадку, коли дорослий наполегливо розпитує.

Особливе прохання до чоловіків: не дивіться на чужих дівчат

Просто ні.

Переглядатися з дітьми буває приємно та потішно. Але, по-перше, є різниця між зовсім малюком і дівчинкою, що вже підросла. По-друге, вистачить один раз переглянутися, якщо дитина сама на вас подивилася. І не ініціюйте це самі. Вас можуть неправильно зрозуміти! І, по-третє, не привчайте дівчат, що їх можна розглядати чужим чоловікам. І взагалі, розглядати інших людей — це порушення їхніх особистих кордонів.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Повага до особистих кордонів дітей

Що є порушенням особистих кордонів дитини?

Зауваження щодо зовнішності, дотик до дитини, нав’язливі розмови, пильні погляди, залякування дитини, якщо вона плаче або кричить.

Що робити, якщо дитина плаче, кричить, а батьки, на вашу думку, не справляються?

Запитати батьків, чи їм потрібна допомога.

А якщо дитина хуліганить та заважає надто гучним голосом?

В даному випадку, варто звернутися до батьків. Не виховуйте, а просто позначте свої кордони і ввічливо попросіть, щоб дитина не заважала вам. У жодному разі не заявляйте претензії щодо виховання і поведінки дитини.

А якщо дитині потрібна допомога?

Варто знати, як краще реагувати, якщо ви припускаєте, що дитина, можливо, загубилася, або, ще гірше, її викрадають, або ви бачите, що інші діти знущаються з дитини, або дитину б’є або принижує дорослий.

Дитина, можливо, загубилася

Запитайте у дитини чи не загубилася вона і чи не потрібна їй допомога. Скажіть, що можете зателефонувати її батькам або викликати поліцію. Якщо батьки не приходять, телефонуйте 112 (номер рятувальної служби).

Краще не торкатися дитини навіть якщо вона плаче. Можна сказати: «Я буду поруч, поки прийдуть твої батьки». І нікуди не ведіть дитину.

Дитину, можливо, викрадають

Що робити в такому випадку?

По-перше, намагаємося затримати дорослого з дитиною, що кричить, на руках питанням, наприклад: «Що тут відбувається?», «Зупиніться», «Стійте».          По-друге, звертаємось до дитини з питаннями: «Це твоя мама? Це твій тато?» Далі необхідно привернути увагу інших людей. При необхідності звернутися до поліції.

Дитину кривдять (б’ють, принижують) інші діти

В даному випадку треба втручатися. При необхідності викликати швидку допомогу або поліцію, запропонувати потерпілій дитині зателефонувати батькам.

Дорослі мають пам’ятати, що вони прищеплюють дітям культуру безпеки і саме вони є її найвагомішою частиною. Втручаючись у жорсткі дитячі сварки, тим самим показуємо постраждалій дитині, що захист є, а агресорам, що так не можна і що ці дії є видимими. Видимість знижує градус насильства.

Дитину б’ють, ображають при вас батьки

Це, мабуть, одна із складних ситуацій.

Коли дорослий кричить, лається на дитину, то швидше за все, перед вами перевтомлені мама чи батько, які не знають, що робити, і вони зірвалися. Найкращим варіантом буде підійти і сказати дорослому: «Можливо вам потрібна допомога». Так ми покажемо і мамі, що вигоріла, і дитині, яка ні в чому не винна, що допомога можлива.

А коли дитину штурхають, б’ють, грубо тягнуть, варто вже говорити прямо: «Припиніть бити дитину!» Ви також можете сказати, що викликаєте поліцію. Ще раз: видимість насильства завжди знижує його. Дитині ваше втручання покаже, що те, що з нею відбувається, як мінімум, неправильно.

Ми вчимо дітей правилам безпечної поведінки з незнайомцями. Давайте ж бути для дітей безпечними незнайомцями.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты