Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274392"]
Воспитание

5 помилок батьків, які перешкоджають вихованню лідерства у дітей

Old date:
Current date: 2022.12.07
New date: 2022.10.05
0
Якщо ваші стосунки з дитиною тримаються на матеріальних нагородах, то дитина не буде мати ні любові до вас, ні подальшої мотивації.

Якщо ваші стосунки з дитиною тримаються на матеріальних нагородах, то дитина не буде мати ні любові до вас, ні подальшої мотивації.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Батьки з різними підходами до виховання часом несвідомо позбавляють дітей світлого майбутнього, програмуючи невпевненість, нерішучість.

У цій статті розглянемо п’ять типових помилок батьків.

Незнання чого варто очікувати від дитини

Батьки мають показувати приклад того життя, якого бажають дітям, допомагати їм бути відповідальними, надійними і сильними.


Спробуйте прослідкувати за своєю поведінкою, коли приймаєте рішення у повсякденних ситуаціях. Зазвичай, діти помічають такі нюанси. Якщо ви безкорисливо виконуєте волонтерську роботу або ж змінюєте своє коло спілкування на краще, то ваші діти і самі почнуть так робити.

Замовчування своїх помилок

Зазвичай діти хочуть здобути свою самостійність. Батьки повинні дозволяти їм це, але не направляти, бо дитина сама має зробити правильний вибір. Щоб допомогти, розкажіть про свій досвід, про помилки, які ви допускали в їх віці. Але бажано уникати негативних уроків, пов’язаних з курінням, алкоголем тощо.

Для того, щоб дитина усвідомлювала наслідки своїх рішень, розкажіть, як ви почували себе, коли мали подібний досвід, чого навчилися в результаті. Батьки мають не просто впливати на дітей, а і бути кращим прикладом поведінки.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Надання допомоги весь час

Дорослі дуже часто втручаються і беруть на себе труднощі дітей, позбавляючи їх необхідності долати свої проблеми. Справжнє ж лідерство передбачає вміння справлятися зі складнощами без сторонньої допомоги. Ігноруючи цей принцип, у дитини формується неправильне світосприйняття. В реальному світі не варто розраховувати, що хтось завжди буде виручати і залагоджувати наслідки неправильних вчинків.

Плутання понять інтелект, обдарованість та впливовість зі зрілістю

Варто пам’ятати, що інтелект не є показником зрілості дитини. Тому просто розумна дитина не готова вступати в світ. Обдарованість присутня в одному з аспектів життя, але може не проявлятися в усіх інших. Немає конкретного віку, коли дитині потрібно дати певну свободу. Однак, якщо ви бачите, що однолітки більш самостійні за вашу дитину, то, скоріш за все, ви відтягуєте час її самостійності.

Блокування можливості ризикувати

Батьки роблять все, щоб оберегти своїх дітей від будь-яких небезпек. Звичайно, це одне з основних завдань батьківства. Але іноді це призводить до ізолювання дитини від здорового ризику, що має негативні наслідки. Якщо батьки усувають ризик з життя дитини, то майбутній лідер буде або надмірно зарозумілий, або з низькою самооцінкою.

Як змінити свій підхід виховання на краще?

  • Дозволяйте дітям помилятися і зазнавати невдач
  • Подумайте про речі, які вам самим слід було б знати про доросле життя у дитячі роки, і обговоріть їх разом
  • Підкреслюйте і застосовуйте сильні сторони дитини
  • Попереджайте дитину, що в житті неможливо здійснити все задумане
  • Довіряйте дітям дорослі завдання (оплати рахунків, укладання угод)
  • Святкуйте разом успіхи на шляху до самостійності


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
виховання
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты