Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="202105"]
Беременность

Ознаки вагітності: яким вірити, а яким – ні?

0
Першою ознакою вагітності прийнято вважати дві рисочки на тесті на вагітність. Саме так більшість жінок підтверджують або спросто

Першою ознакою вагітності прийнято вважати дві рисочки на тесті на вагітність. Саме так більшість жінок підтверджують або спростовують власні сподівання чи побоювання. Та чи можна вважати цю першу підказку достовірною? А якщо ні, то за якими іншими симптомами можна діагностувати вагітність з великою долею ймовірності?

ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Ознаки вагітності на ранніх термінах цікавлять усіх жінок, тому що в період виношування дитини треба вступати зі всією відповідальністю. Чим скоріше майбутня мама хмінить свій спосіб життя, тим здоровішим буде малюк. Це аксіома. А після аксіоми, яка, як звісно, не потребує доказів, настає черга фактів: ознаки вагітності на ранній стадії раз у раз проходять перевірку вченими на достовірність.

Ознаки вагітності відразу після зачаття

Деякі, особливо чутливі, жінки стверджують, що відчували зачаття, що відбулося, чи не наступного ранку. Це відверта неправда. На фізіологічному рівні відчувати щось неможливо. Навіть якщо яйцеклітина запліднена, імплантація ембріону в слизову оболонку матки відбудеться приблизно на сьому добу після зустрічі зі сперматозоїдом і його проникнення через оболонки яйцеклітини. Відчувати ж, як кілька клітин пересуваються маточними трубами, неможливо.


Крім фізіологічних відчуттів, існує, правда, ще й інтуїція: жінка відчуває, що вагітність почалася. Але це майже надприродне знання в якості першої ознаки вагітності наука поки що брати до уваги не має наміру.

ранні ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

Виділення як ознака вагітності

Що відбувається одразу після імплантації ембріона у слизову оболонку матки? Інколи цей процес йде не те щоб агресивно, але досить помітно для жінки. На 7-10 добу після запліднення (тобто після овуляції) у жінки може змінитися характер виділень: вони можуть стать більш щільними, з жовтуватим відтінком. Іноді навіть помітні ниточки крові.

В цей же час можливе появлення перших ознак вагітності. Вони нагадують перші симптоми ГРВІ: жінка може відчувати легке нездужання. Майбутня мама раптом починає швидко втомлюватися на фоні звичного навантаження, її злегка лихоманить. Якщо дитина бажана, думка про те, що легке нездужання – це і є ознака вагітності – приходить у голову найперше. Якщо ж жінка не планувала ставати мамою, цей факт пройде непомітним.

які ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Мати та дитина під надійним захистом разом із ПреМама дуо

Заведіть корисну звичку: щоранку після сніданку приймайте ПреМама Дуо – мультикомплекс, що забезпечить вас і малюка вітамінами та мінералами

ПреМама дуо — це спеціально харчова добавка для вагітних, тих хто планує стати мамою та тих, хто вже годує своїх малюків, яка розроблена з урахуванням рекомендацій Європейської агенції з безпечності харчових продуктів.

ПреМама дуо обирають, тому що вона створена з урахуванням потреб жінки в нутрієнтах на всіх стадіях від планування вагітності до грудного вигодовування.

Інгрідієнти що входять до складу ПреМама дуо мають позитивний влив на здоров’я матері та плоду.

ПреМама дуо одночасно містить таблетки з вітамінами та мікроелементами та капсули з ОМЕГА-3. Рекомендовано приймати одну таблетку і одну капсулу в будь-який час дня, бажано після їжі.

Гормони починають працювати

Відразу після імплантації ембріона в слизову матки в жіночому організмі починають бурхливі гормональні процеси. Підвищена роздратованість, швидка зміна настрою, плаксивість, сонливість – більшість жінок, які не планували дитину, вважають, що це – ПМС.

Зміни лібідо

Ознакою вагітності на ранніх термінах може бути зміна лібідо. Після імплантації ембріона і початку гормональної перебудови організму у майбутньої мами можуть спостерігатися амплітудні коливання сексуального потягу. При цьому зміни лібідо можливі в обидві сторони: в бік збільшення або зменшення. Але навряд чи такі зміни в самопочутті можна вважати достовірною ознакою вагітності на ранніх термінах: стрес, недосипання або навпаки – позитивні події можуть позначитися на лібідо таким же чином.

ознаки вагітності в перші дні

Джерело: Fotolia

На вагітність реагують груди

Зміни в молочних залозах, які можуть виникнути на 10-14 день після запліднення яйцеклітини, також можуть бути ознакою вагітності. Нагрубання грудей, хворобливість – такі симптоми можуть бути ознакою того, що зачаття відбулося. Однак вважати цей стан за достовірний симптом можна лише тим жінкам, які не страждали хворобливістю в грудях незадовго до настання менструації. Якщо за кілька днів до місячних груди завжди наливаються і болять, про які ознаки вагітності може йти мова?

Рівень гормону ХГЛ

Рівень гормону ХГЛ – хоріонічного гонадотропіну людини в крові і сечі жінки вважається одним з найбільш достовірних ознак вагітності. Справа в тому, що відразу ж після зачаття рівень ХГЛ в крові і сечі майбутньої мами починає стрімко зростати і на першій-другий тиждень від зачаття становить 25-300 мед / мл, третій-четвертий – 1500-5000 мед / мл, п’ятий-шостий тиждень – вже 20 000 — 100 000 мед / мл. Контроль за рівнем цього гормону дозволяє з дуже високим ступенем ймовірності діагностувати вагітність на ранніх термінах. Однак погодьтесь: далеко не всі жінки готові здавати кров і сечу на аналіз кожні кілька днів.

коли з'являються перші ознаки вагітності

Джерело: Burda Media

УЗД при вагітності — коли?

УЗД покаже вагітність не раніше, ніж на 5-7 день затримки. Причому це УЗД має бути трансвагінальним, тобто за допомогою датчика, який вводиться в піхву. Потрібно мати на увазі, що це дослідження на ранніх термінах вагітності може бути небезпечним: у разі, якщо у жінки змінився характер виділень – їхній колір став коричневим, в них іноді (або постійно) є кров’яні вкраплення. В цьому випадку УЗ-дослідження може стати причиною зриву вагітності. Тому зважуватися на цей аналіз можна тільки при наявності показань: наприклад, якщо є підстави підозрювати позаматкову вагітність.

ознаки вагітності на перших тижнях

Джерело: Shutterstock

Тест на вагітність

Переважна більшість тестів на вагітність дають відповідь на питання про наявність чи відсутність «цікавого положення» на 2-3 день затримки. Існують, щоправда, надчутливі тести, виробники яких гарантують точну відповідь про наявність або відсутність вагітності ще до затримки. Але практика показує, що обіцянки виробників не завжди відповідають дійсності.

Симптоми, які можуть бути небезпечними

Перераховані вище ознаки вагітності на ранніх термінах допомагають упевнитися в тому, що зачаття відбулося. Але, переконавшись, жінці ні в якому разі не можна втрачати пильність: у першому триместрі малюк ніби роздумує, чи варто йому приходити в цей світ саме у цих батьків. Тому вагітність зараз – дуже тендітна: необережний рух, хвороба та інші негаразди можуть привести до зриву вагітності на ранніх термінах. І в цієї проблеми є свої ознаки, про які потрібно знать. Які ж симптоми можуть стати сигналом для звернення до лікаря?
Виділення. Майбутня мама повинна звертати увагу на характер виділень. На ранніх термінах вагітності рясні виділення – це не привід для переживань, тому що відбувається гормональне перезавантаження організму.
У деяких вагітних можуть бути присутніми масткі або кров’янисті виділення в першому триместрі або протягом усього терміну виношування дитини. Як правило, «вагітні виділення» не є приводом для паніки, але в цьому випадку майбутній мамі краще звернутися до лікаря – задля власного спокою.
Коричневі масткі виділення. Їхньою причиною можуть бути зміни гормонального фону в організмі вагітної. Також вони можуть свідчити про нестачу певних гормонів, що загрожує викиднем. В такому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря, він призначить спеціальну терапію і, можливо, покладе майбутню маму на збереження.

загрозливі ознаки при вагітності

Джерело: Pixabay.com

Сильні водянисті виділення в другій половині вагітності можуть бути сигналом про підтікання навколоплідних вод, тут не обійтися без допомоги медиків, щоб уникнути передчасних пологів і народити здорову дитину вчасно.

Один з найнебезпечніших симптомів – кров’янисті виділення яскраво-червоного кольору. Чим вони інтенсивніші, тим менш сприятлива ситуація. Терміново викликайте лікаря, щоб знизити ризики для життя мами і малюка!

Неприємні відчуття, біль. Несильні періодичні болі при вагітності в залежності від терміну можуть мати фізіологічну основу: зростання матки і плоду, ворушіння малюка, тренувальні перейми.

Тягнучий біль в попереку і животі в першому триместрі, який супроводжується кров’яними виділеннями повинен стати для майбутньої мами серйозним сигналом – необхідно негайно звернутися до лікаря.

Наприкінці третього триместру біль може стати сигналом про початок родової діяльності. Тут необхідно відстежити частоту больових відчуттів і проміжки між ними. Може, вже пора вирушати до пологового будинку?!

токсикоз як ознака вагітності

Джерело: Pixabay.com

Токсикоз. Нудота, блювота, запаморочення – симптоми, які знайомі багатьом майбутнім мамам у першому триместрі вагітності. Якщо напади нудоти трапляються кілька разів на добу – приводу для занепокоєння немає. Але якщо блювоту зупинити складно, зменшується виділення сечі – це може бути ознакою інтоксикації організму, тут без допомоги лікарів не обійтися.

Також небезпечний пізній токсикоз, як для матері, так і для дитини. У таких випадках необхідно перебувати в стаціонарі під наглядом лікарів.

Не займайтеся самолікуванням – за консультацією звертайтеся до лікаря! Бажаємо вам приємної вагітності і легких пологів!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты