Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="276052"]
Здоровье семьи

Вітамін сонця: в МОЗ розповіли, чтому вітамін D такий важливий

0
У широких колах вітамін D більше відомий як вітамін сонця, але це не означає, що людина отримує його тільки із сонячними променями.

У широких колах вітамін D більше відомий як вітамін сонця, але це не означає, що людина отримує його тільки із сонячними променями.

Вітамін сонця: в МОЗ розповіли, чтому вітамін D такий важливий

Джерело: freppik

Він також міститься у деяких продуктах харчування або може додаватися до них як харчова добавка, тож коли людство колись колонізує якусь планету зі щільнішою за земну атмосферою, то проблем із вітаміном D у колоністів не буде 🙂.

Дефіцит вітаміну D може призводити до сумних наслідків. У дітей може розвинутися рахіт, а у дорослих – вади сну, психічні порушення, зниження адаптаційних властивостей організму та остеопороз.

Якщо говорити про харчові продукти, то вітамін D міститься не у багатьох із них. Він є у м’ясі жирної риби (такої як форель, лосось, тунець і скумбрія) та у риб’ячому жирі. У невеликій кількості вітамін D міститься у яєчних жовтках, печінці, грибах та сирах. Зазвичай регулярного вживання цих продуктів і перебування на сонці 10–15 хв достатньо для того, щоби здорова людина отримала необхідну кількість вітаміну.


Добова норма для різного віку різниться. Для немовлят до 12 місяців – 10 мкг, далі — підвищується до 15 мкг. Стільки ж потрібно вагітним і жінкам, які годують грудьми. Людям старшого віку, від 70 років, потрібно 20 мкг. А в осінньо-зимовий період, коли кількість сонця знижується, дорослим варто додавати профілактичну дозу вітаміну D до свого раціону — 10 мкг на добу.

Вітамін сонця: в МОЗ розповіли, чтому вітамін D такий важливий

Радимо всім без виключення стежити за харчуванням та регулярно виходити на ☀, щоб уникнути неприємних наслідків.

Люди з груп ризику, яким бажано регулярно проходити тестування на рівень вітаміну D в крові:

  • 👉 люди з ожирінням (з високим індексом маси тіла)
  • 👉 люди з незбалансованим та нераціональним харчуванням
  • 👉 люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та неврологічними розладами
  • 👉 люди літнього віку, особливо, якщо вони не виходять із дому.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты