Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275733"]
Здоровье семьи

Смог на вулиці: як уберегти дитину. 10 правил від лікаря Комаровського

0
Коли якість повітря не відповідає нормі, смог, дим від спалюваного листя, чадний газ, важливо правильно організувати життя дитини, �

Коли якість повітря не відповідає нормі, смог, дим від спалюваного листя, чадний газ, важливо правильно організувати життя дитини, щоб уникнути проблем.

смог

Джерело: instagram @olenka76

Останніми днями багато киян скаржиться на неприємний запах і пирхоту в горлі, а в новинах повідомляють про підвищений вміст чадного газу в Києві. До того ж знову горять торфовища, а багато хто продовжує спалювати опале листя попри заборону. Лікар Комаровський сформулював 10 правил, яких слід дотримуватись дітям та дорослим у таких складних умовах.

 1. Всіляко скорочуйте час перебування поза приміщенням. Якщо справи або робота все-таки вигнали вас з дому, уникайте фізичних навантажень, дихайте носом, намагайтесяя не робити глибоких вдихів. По можливості закривайте волосся головним убором.
 2. Відкладіть ранкові пробіжки до кращих часів.
 3. Як тільки портапите до дому, одразу переодягніться і прийміть душ.
 4. У приміщенні все закрити. Усе – вікна, двері, кватирки, балкон. Кондиціонер увімкнути. Якщо є побутовий очисник повітря, теж включити. Якщо у вашому регіоні дим за вікном з’являється регулярно – включити до плану обов’язкових покупок очищувач повітря.
 5. Підтримуйте у приміщенні відносну вологість повітря 40-70%. Пам’ятайте: у сухому повітрі ви постійно вдихаєте пилові частки, а у повітрі нормальної вологості вони осідають на підлогу.
 6. Багато пити (через «не хочу»). Регулярно капати ніс сольовим розчином. Найпростіше розвести 1 чайну ложку солі в 1 літрі кип’яченої води та отриманим розчином постійно зволожувати доступні слизові оболонки: капати в ніс, протирати очі, полоскати рот.
 7. Уникайте будь-яких дій, здатних додатково зіпсувати повітря – не треба жарити рибу, розпалювати камін, запалювати ароматичні свічки. З цієї ж причини по можливості віддайте перевагу електричній пліті. Відкладіть на потім прибирання пилтягом. Не паліть у приміщенні.
 8. Якщо у вас або дитини є хронічні хвороби легень, бронхіальна астма, наприклад, обговоріть з лікарем можливе коригування дози ліків.
 9. Не намагайтеся самостійно боротися з наслідками вдихання диму (кашель, чхання, кон’юнктивіт) за допомогою пігулок. Багато кашляєте — обов’язково зверніться до лікаря.
 10. Маска, здатна реально захистити, вартує величезних грошей і купити її дуже складно. Більшість паперових та тканинних масок, а також будівельні респіратори можуть зупинити лише великі пилові частинки, але знешкодити дим вони не в змозі. Їхнє застосування — це психотерапія. Проте марлева маска, змочена водою, є реальним способом зволоження слизових оболонок, і її застосування поза приміщенням цілком доцільно.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAРедактор

Метки:
смог
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты