Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277913"]
Здоровье семьи

Піклуємося про здоров’я граючи: як надихати дитину виконувати необхідні настанови лікаря

0
Страх перед медичними процедурами, щоб це не було, приймання пігулок та мікстур, укол, візит до поліклініки чи стоматології, власти�

Страх перед медичними процедурами, щоб це не було, приймання пігулок та мікстур, укол, візит до поліклініки чи стоматології, властивий багатьом дітям. Часто батьки стикаються з тим, що у неї стається справжня істерика. Деякі малюки відмовляються капати носик, робити інгаляцію. Чи можна зробити так, щоб дитина охоче виконувала настанови лікаря? Потрібно обрати правильний підхід, що ґрунтується на любові, терпінні, знанні психології та… батьківській магії.

Чому діти бояться та не люблять лікуватися: пояснення фахівців

На думку дитячих психологів, страх перед лікуванням, зокрема, перед уколами, забором крові, оглядом горла за допомогою спеціальних інструментів, цілком нормальний. Дитина інтуїтивно боїться, що їй зроблять боляче та намагається захиститися. Можливо, колись малюк уже стикався з болючими процедурами та запам’ятав ситуацію в найдрібніших деталях. Або вживав гірку пігулку чи неприємну на смак мікстуру та в думках повертається до того присмаку.


Фахівці зауважують, що часто дітям передаються страхи та погляди дорослих. Наприклад, якщо батьки обговорювали лікування абстрактного родича або ділилися один з одним власним досвідом, дитина може це запам’ятати. Тому в жодному разі не варто вживати фрази на кшталт «відведу тебе до лікаря, хай зробить тобі, неслухняному укол», «дам тобі замість цукерки гірку мікстуру, бо не хочеш прибирати іграшки». Таким виховним прийомам у родині не місце!

Лякати дітей лікарями, медичними процедурами, вживанням медикаментів категорично заборонено. Не менш шкідливо свідомо вводити дитину в оману. Наприклад, говорити, що неприємна на смак мікстура смачна чи укол не спричинить болю. Діти беззаперечно вірять своїм батькам і коли виявляють, що ті їх обманювали, втрачають довіру до найближчих людей.

Що допоможе малюку охоче виконувати лікарські настанови: перевірені прийоми

Розкажіть сину чи доньці, наскільки корисні вітаміни для дітей та дорослих. До речі, часто варіант для малюків має приємний смак та різноманітні форми (ведмедики, рибки тощо) та сприймається, як ласощі. Що стосується лікувально-діагностичних процедур, що виконуються дома, на допомогу поспішають яскраві дитячі термометри, небулайзери в формі машинок та звірят. Вони очевидно зацікавлять малюка та викличуть бажання погратися. Тож у такій компанії виміряти температуру чи зробити інгаляцію наврядчи буде проблемою.

Треба вживати ліки? Спільно з малюком можна вигадати історію, що його улюблена лялька чи м’яке звірятко теж захворіли та потребують аналогічного лікування. Можна піднести ложечку з мікстурою чи пігулку до голови іграшки та вдати, що вона проковтнула засіб. Лікуватися в компанії лялькового друга буде не так сумно, як на самоті.

Щоб посилити мотивацію дитини виконувати настанови лікаря, можна запропонувати їй погратися в лікарню. У ході гри малюк має виконувати роль медичного працівника та лікувати іграшки від різноманітних травм та захворювань. Психологи вважають, що якщо він приміряє соціальну роль лікаря, то у майбутньому менше боятиметься лікувальних процедур.

А що ще може зарадити?

Фахівці не раз наголошували, що усвідомленість малюка дуже важлива. Розтлумачуйте йому простими словами, навіщо потрібен укол, чому слід вживати пігулки чи полоскати горло. Наприклад, можна пояснити, що щеплення допоможе бути здоровим, від інгаляції припиниться нежить, пігулки знизять високу температуру. Коли дитина розуміє причину якихось дій, вона реагує значно спокійніше.

Також можна зацікавити сина чи дочку медициною. Сьогодні існує багато чудових книжок, де головні герої медики, дитячі медичні енциклопедії, де в доступній та захопливій формі розповідається про людське тіло, хвороби, мікроорганізми, патогенні чинники. Формування обізнаності та зацікавленості мотивуватиме дитину виконувати настанови лікаря, зменшить страх перед лікуванням.

І насамкінець — коротка, але дієва порада: щоб дитина менше боялась лікувальних маніпуляцій та процедур, використовуйте метод заохочення. Нагорода за відважність у вигляді невеличкої іграшки, смаколика, походу в цирк чи кінотеатр гарантовано порадують малечу.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UA

Статьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты