Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="273081"]
Мама

Як захистити себе від ракетного обстрілу. Поради Комаровського

0
Ми вже знаємо, що після сигналу про повітряну тривогу потрібно прямувати до укриття. Найбезпечнішими місцями вважаються метро та б

Ми вже знаємо, що після сигналу про повітряну тривогу потрібно прямувати до укриття. Найбезпечнішими місцями вважаються метро та бомбосховища. Та що робити, коли немає змоги дістатися до цих місць? 

Як захистити себе від ракетного обстрілу

Джерело: Freepik

Після сигналу тривоги потрібно не просто якомога швидше йти в укриття, а чітко слідувати інструкціям безпеки. Про це розповів доктор Євген Комаровський в інстаграм.

Захисний простір потрібно обирати, враховуючи вашу здатність дістатися до нього за доступний час. Серед найбезпечніших та пріорітетних варіантів при ракетному обстрілі віділяють наступні:

  • бомбосховище,
  • метро,
  • внутрішні під’їзди без вікон,
  • внутрішні приміщення, в яких мінімум вікон, зовнішніх стін та вікон.

Завчасно сплануйте шлях до захищенного простору. Перевірте, чи немає перепон, які можуть сповільнити ваше пересування або призвести до травмувань. Не стійте біля входу у будівлю, бо так ви ризикуєте отримати поранення від уламків або віддачі. Важливо залишити вхідні двері в будівлю відчиненими для тих, хто знаходиться зовні!


Як захиститися від ракетних обстрілів вдома

Хоча з початку нападу Росії з’явилося багато інформації щодо хованок у ванній кімнаті, це не найліпший варіант. Не обирайте душ або туалет як укриття, особливо якщо там є плитка. Тримайтеся подалі від кераміки, фарфору та скла.

Якщо обстріл ракетами застав у будинку, йдіть у внутрішню кімнату з мінімальною кількістю зовнішніх стін та вікон. Сядьте у внутрішній кут, який нижче за рівень вікон і не навпроти дверей.

Як захистися від уламків вдома — дивіться ілюстрації, якиими поділився психолог Роман Свечкоренко в інстаграм.

Поради щодо безпеки вдома

Джерело: instagram.com/svechkorenko.r

Ще одним безпечним місцем Комаровський назвав внутрішній сходовий майданчик без вікон та зовнішніх стін. Сядьте на сходи і не стійте на прольоті. У багатоповерховому будинку рекомендується спуститися на два поверхи нижче за дах. Якщо у домі три поверхи, то найбезпечнішим буде середній поверх.

Пам’ятайте про правило двух стін. Від вулиці вас повинні розділяти дві стіни. Одна прийме удар на себе, а друга захистить від уламків.

Як підготувати житловий модуль

Джерело: instagram.com/svechkorenko.r

Як захиститися від обстрілів на вулиці

Зайдіть у метро чи у найближчу будівлю. При цьому не залишайтесь в лобі. Обирайте для захисту описані вище варіанти.  Якщо дістатися до укриття неможливо, потрібно лягти на землю і закрити голову руками. При попаданні ракети найменш вразливе місце — якомога ближче до землі.

Як захиститися від ракетного удару, якщо ви в автомобілі

Зупиніться на узбіччі, вийдіть з авто і зайдіть в найближче метро, сховище чи будівлю. Якщо у вас немає вдосталь часу, щоб дістатися до укриття, покиньте машину і віддаліться від неї на безпечну відстань. Не можна залишатися на узбіччі! Ляжте на землю та прикрийте голову руками.

У випадку, коли нема можливості покинути автомобіль, потрібно зупинитися на узбіччі та пригнутися нижче рівня скла. Пам’ятайте, що автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів!

Якщо ви в громадьскому транспорті, водій також повинен зупинитися на узбіччі та відкрити двері, щоб пасажири змогли дістатися до укриття. Якщо захищеного приміщення поруч не виявлено, пригніться нижче рівня вікон та прикрийте голову руками.

Повітряна тривога

Джерело: instagram.com/svechkorenko.r

Відбій повітряної тривоги

Джерело: instagram.com/svechkorenko.r

Додаткові рекомендації, які врятують життя

Якщо ви знаходитесь у легкій будові і немає можливості потрапити до захищеного простору, вийдіть на вулицю, ляжте на землю і закрийте голову руками.

Не можна збиратися групами у районі падіння або перехоплення ракети: скупчення народу небезпечне через ризик ураження уламками перехоплених ракет чи повторного залпу.

Якщо ви побачили ракету на землі, слід, не підпускаючи до неї зацікавлених осіб, повідомити про її падіння службам безпеки. Коли будете направлятися в укриття, не забудьте взяти з собою усі необхідні документи, воду, ковдри та їжу.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты