Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274734"]
Мама

В Україні спростили процедуру усиновлення: подробиці

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2022.06.08
0
Через військову агресію росії вже понад 17 тисяч українських дітей потребують усиновлення. Нова система допоможе бажаючим подати з

Через військову агресію росії вже понад 17 тисяч українських дітей потребують усиновлення. Нова система допоможе бажаючим подати заявку на консультацію щодо усиновлення онлайн.

Як подати заявку на усиновлення через Дію

Джерело: Freepik

За даними Мінсоцполітики, одна з причин, чому сьогодні мало кандидатів на усиновлення дітей, — важка процедура усиновлення. Саме тому в Україні вирішили спростити систему. Першим кроком стало запровадження цифрового процесу.

«Кількість дітей, які потребують усиновелння, вже понад 17 тисяч. Кількість кандидатів у рази менше. Одна з причин — важка процедура усиновлення. Ми це змінюємо і впроваджуємо швидкий та цифровий процес»,

— про це під час брифінгу заявив заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку Костянтин Кошеленко.


Відтепер записатися на консультацію щодо усиновлення можна через портал Дія. Водночас Служба у справах дітей, зокрема з питань усиновлення, продовжуватиме працювати. Кожен зможе проходити усі процедури особисто.

Як подати заявку на первинну консультацію онлайн

Вам знадобиться не більше 5 хвилин, щоб подати заявку через портал Дія.

  1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся через електронний підпис на порталі Дія
  2. Перейдіть в розділ «Сім’я» в пункт «Консультація з усиновлення дитини»
  3. Заповніть заяву у вигляді онлайн-форми, підпишіть її електронним ключем та відправте

Усі дані підтягуються автоматично, тому довідки не знадобляться. Запит буде відправлено у відповідні органи. в межах 15 діб інформація буде перевірена і відправник отримає відповідь, зокрема дату, час та форму консультації.

Також в Мінцифри обіцяють до кінця літа запустити можливість подавати заяву онлайн на усиновлення дитини або опікунство.

Усиновлення дитини в Україні

Джерело: Freepik

Що чекає на консультації з усиновлення дитини

Зустріч з представником органу опіки допоможе зрозуміти, чи дійсно ви готові до такого відповідального рішення як прийняти дитину у свою родину. Вам розкажуть про деталі усиновлення, можна поставити спеціалістам хвилюючі та важливі для себе питання.

Також на первинній консультації обговорюють форму сімейного піклування. В Україні існує кілька видів:

  1. Усиновлення. Це повне прийняття дитини у родину на підставі рішення суду.
  2. Опіка. Встановлення опіки проходить над дітьми, молодше 14 років. Опікун як законний представник дитини зобов’язаний піклуватися про її физичний, психічний розвиток, стан здоров’я та освіту.
  3. Піклування. Встановлюється над неповнолітніми дітьми від 14 до 18 років. Зобов’язання у піклувальника ідентичні опікуну.
  4. Прийомна сім’я. Родина або одна особа може взяти за оплату на виховання і спільне проживання дітей-сиріт або дітей, які позбавлені батьківського піклування. Прийомні батькі є законними представниками дітей та зобов’язані займатися їхнім вихованням та розвитком.
  5. Дитячий будинок сімейного типу. Це прийомна родина, яка бере на виховання більше 5 дітей за фінансової підтримки від держави. Однак загальна кількість дітей у такому дитячому будинку не повинна перевищувати 10 з урахуванням власних дітлахів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты