Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="271444"]
Досуг

«Виклик прийнято», або «Як я зустрів вашу маму» по-українськи

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.12.16
0
З 20 грудня на телеканалі "Дом" виходить український комедійний скетчком про сімейне життя стендап-коміка "Фіма". Дотепний погляд на

З 20 грудня на телеканалі «Дом» виходить український комедійний скетчком про сімейне життя стендап-коміка «Фіма». Дотепний погляд на родинні стосунки та побутові проблеми: виховання дітей, пошук компромісів у суперечках, спільне ведення побуту, взаємодопомога та підтримка у реалізації особистих цілей та професійних амбіцій, конфлікт поколінь та поглядів, сумісність чоловічої практичності та жіночої логіки — все це автори серіалу вмістили у (поки що) 20 серій тривалістю 25-28 хвилин.

Зйомки серіалу "Фіма".

Фото: kanaldom.tv

У чому ж полягає особливість нового серіалу? В центрі сюжету молода сім’я: Фіма — голова сім’ї, вдень — фінансист, а ввечері — стендап-комік, його вагітна дружина Настя та їхня 8-річна донька Кіра. Звісно, не обійдеться без батьків дружини, які завжди знають напевне, «як краще» робити практично все — виховувати дітей, жити, працювати, розв’язувати проблеми. Будуть і сучасні діти та їхній прогресивний погляд на життя, який ми інколи не розуміємо і не сприймаємо серйозно.
Здається, типова картина для будь-якої родини, але формат розповіді подумки повертає нас до американських сіткомів, де ми протягом кількох років переживаємо цілий калейдоскоп емоцій — від нерозуміння «як взагалі так можна себе поводити» завдяки гіперболізованому комізму та абсурдності деяких ситуацій до щирого співпереживання героям серіалу.


Мимоволі пригадується улюблений ситком «Як я зустрів вашу маму»: флешбеки, спогади, різні бачення одних і тих самих ситуацій різними учасниками подій. Але люди, котрі йдуть пліч-о-пліч з гумором по життю, мають альтернативний спосіб розв’язання сімейних та побутових проблем та суперечок, які неминуче виникають на шляху будь-якої родини. Втім чи дійсно гумор та іронія допомагають «розв’язувати» проблеми та негаразди?

Серіал "Фіма"

Зйомки серіалу «Фіма». Фото: kanaldom.tv

Актори стендапу взагалі дивні люди ― іноді слухаєш їхні історії про дружин, дітей, батьків і думаєш: а тебе після цього до хати взагалі пустять чи тепер кілька днів житимеш у гаражі?


«Я людина, яка дуже любить американський гумор, — ділиться з нами виконавець головної ролі Єфим Константиновський. — Мені хотілося б навіть трохи жорсткіше, трохи з більшою ймовірністю образити людину. Але в Америці люди не ображаються. Звісно, вони можуть ображатися… Але вони навряд про це комусь скажуть чи подадуть на когось до суду за надміру гострий жарт».

Єфим Константиновський на зйомках серіалу "Фіма"

Фото: kanaldom.tv

«Я стежу з великим інтересом і великою надією, як розвивається стендап, оскільки щиро сподіваюся, що епоха КВК, коротких реприз та точкових гігів таки відійде і повернеться більш драматургійний, структурний, витончений гумор. І замість різних «Дядь Жор» у нас з’являтимуться нові Жванецькі. Оскільки stand-up ― це все-таки тривала оповідь, і у нього є вихідна подія, розвиток, фабула, логіка», — говорить режисер серіалу «Фіма» Кирило Бін.

Можливо, саме тому події нового серіалу вирішили розповідати у форматі коротких скетчів і історій з точки зору на них стендап-коміка: це щось нове, незвичне й цікаве. «Фіма» стає альтернативою напівзрозумілих американських ситкомів, на зміну яким свого часу прийшли пародії на життя мешканців українського села. Але чим далі, тим більше жарти про кумів та «крокодила-тещу» стають нам так само далекі, як і про брудне метро Нью-Йорку.


Режисери нового кіно сприймають це, як можливість привернути увагу глядачів до іншого, досі веселого, але вже більш інтелігентного формату гумору, який поєднує шарм американських комедій і всім нам близькі по духу та зрозумілі ситуації. Звісно, не доведено, що іронічний погляд на себе, на виховання, стереотипи мислення та поведінки, традиції та культурний досвід допомагає вирішувати будь-які незрозумілі ситуації. Зате вже стає очевидним: вся родина посміється з доброї, близької за духом комедії, у якій розгортається історія одразу трьох поколінь ― Фіми з дружиною, їхньої доньки Кіри, батьків Насті ― Наталії Василівни та Костянтина Івановича.

«Серіал дуже цікавий, чистий, добрий, веселий, — ділиться своїми враженнями актор Олександр Суворов, виконавець ролі Костянтина Івановича ― батька Насті. — Усі ситуації, які знайшли зображення у сценарії, справді життєві. Так, можливо, трохи загострені, але від цього й веселі».

«Це все — іронія з приводу класичних та найпоширеніших ситуацій, які відбуваються в сім‘ях. У когось більшою мірою, в когось ― меншою. Але ми всі з цим зіштовхуємось в житті, — говорить Дарʼя Легейда, виконавиця ролі Насті ― дружини Фіми. — Це добрий гумор над усіма нами. Гіперболізований, звичайно. Адже це трохи фантазія ― наші персонажі нібито створені в голові у нашого Фіми. А він ― хлопець з гумором. Думаю, тон усьому цьому задають запропоновані нам умови: він розповідає жарти про своїх рідних на стендапі. І ти вже не можеш сприймати все серйозно і реально, ніби в житті. В цьому весь клас».


Дар'я Легейда на зйомках серіалу "Фіма"

Фото: kanaldom.tv

«Фіма» використовує прийоми з американських сіткомів, але з тематикою, близькою українському глядачеві. В кожній серії міститься, як казали «Кролики», «два-три кілограми легкозасвоюваного життєвого досвіду». Суть кожної серії зводиться до простої моралі: навіть якщо все піде не так, як планувалося, важливо бачити хороше. Адже саме з позитивних моментів складається наше життя, щастя і найсолодші спогади — незалежно від того, скільки тобі років.

«Я хотів би, щоби завдяки «Фімі» люди стали трішки добрішими, щоб їм було веселіше жити на цьому світі у цей складний час, — зазначає Олександр Суворов. — Я вважаю цей серіал гарним продуктом. А будь-яка якісна справа гарно виглядає як в Україні, так і в Америці. І найголовніше ― що всі ситуації, які відбуваються у самому серіалі, життєві та людяні».

Комедія ― настільки успішний в Україні жанр, що ми готові їх дивитися і сміятися, навіть частково не розуміючи. Про що свідчить популярність зарубіжних скетчкомів. Очевидно, що серіал, повністю побудований на зрозумілих нам ситуаціях, більше припаде до душі українському глядачеві. Тим більше, що кожна серія подається як стендап-виступ, популярність яких зараз активно набирає обертів. Актори фільму говорять, що ситуації, про які йтиме мова, до того універсальні, а розповіді Фіми ― легкі та невимушені, що цього разу цілком може відбутися навпаки ― український серіал завоює популярність за кордоном.


«Це нам здається інколи, що в кожній країні свій гумор, — зазначає Ольга Сумська, виконавиця ролі Наталії Василівни ― мами Насті. — Але є комедії, з яких сміється не одне покоління прихильників. Це гумор для всіх. Писати репризи, смішні тексти та знімати кумедні сюжетні повороти ― це найвищий пілотаж! Сподіваємось, герої нашої комедії прийдуться до душі глядачеві. Тому що це про нас із вами!»

Олександр Суворов та Ольга Сумська на зйомках серіалу "Фіма"

Фото: kanaldom.tv

Говорять, що найбільший критик для себе — це ти сам, а для творця, який точно знає, на що він здатний, немає межі досконалості.

«Найголовнішою вимогою у нас, найімовірніше, було особисте сприйняття, — стверджує Кирило Бін. — Це мало сподобатися нам. Ми повинні були самі сміятися з написаних жартів, щоб нам вдалося показати найголовніше в цьому серіалі — чесність, що, можливо і залучить увагу глядачів. Тому цей серіал зроблено від щирого серця. Ми навіть часом жертвували якимись жартами, які активно просилися і напевно б спрацювали, але вони б спростили наш серіал. І ми готові були поступитися такими жартами, усвідомлюючи, що тут максимум на посмішку. Ну і грець — хай буде посмішка, але щира. Це цінніше і дорожче».


Зйомки серіалу "Фіма"

Фото: kanaldom.tv

«Ми сміялися дуже багато, — ділиться своїми враженнями від знімального процесу виконавиця ролі Кіри — доньки Фіми та Насті — юна акторка Марія Мархай. — Наприкінці сцен після команди «Стоп» прямо від душі сміялися. Жарти не тестували. Може, я, звичайно, чогось не знаю, але, на мою думку, ми просто грали в домашні ситуації з гумором. Вийшла така собі комедійна школа «Як поводитися з ситуаціями».


Єфим Константиновський, Дар'я Легейда та Марія Мархай на зйомках серіалу "Фіма"

Фото: kanaldom.tv

Ну що ж, виклик прийнято. А от наскільки команді вдалося зробити душевний, пізнавальний і дійсно смішний продукт, глядачі телеканалу «Дом» зможуть оцінити з 20 грудня в ефірі або на Youtube-каналі «Отдыхай ДОМа».


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x