[artlabel id="205857"]
Досуг Рождество

Канун Різдва: що можна, що заборонено робити на Святвечір

Old date:
Current date: 2019.07.19
New date: 2019.01.05
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
6 січня – Святвечір, день, що передує Різдву, яке православні та и греко-католики святкують 7 січня кожного року. Напередодні Різдва

6 січня – Святвечір, день, що передує Різдву, яке православні та и греко-католики святкують 7 січня кожного року. Напередодні Різдва потрібна особлива підготовка до цього важливого церковного свята.

Святвечір – останній день Великого посту, а в ніч з 6 на 7 января, віряне святкують день народження головної діючої особи християнства – Іїсуса Христа. Про народження мессії сповістила перша вечірня зірка, що зійшла на небі, і вона стала одним із символів Різдва Христова. Як буд яке релігійние свято, Святвечір, канун Різдва, має свої традиції, правила і заборони.

Що не можна робити на Святвечір

 • Як у більшість релігійних свят, на Святвечір неможна працювати, особливо ввечері – що правда, коли саме наступає вечір не уточнюється. Таким чином, основне приготування святкової вечері, прибирання в домі та їнші важливі справі треба зробити напередодні. Особлива заборона стосується прання та шиття.
 • В народі споконвіку вважалось, що в Святвечір, неможна митися. Але ця заборона, схоже, має рекомендаційний характер, а з’явилася тому, що наші предки і так милися доволі рідко, і для цього необхідно було не аби як попрацювати, щоб натопити лазню.
 • Як за по церковними, так і зо народними правилами, в Святвечір не можна сваритися, ображаті будь кого, карати дітей. Голова і серце мають бути сповнеі світлом і добром, якщо ви вірите, що ось-ось народиться Іїсус.
 • В Святвечір и на Різдво заборонено будь яке ворожіння, проте, церков взагалі проти подібних експериментів.
 • Напередодні Різдва не прийнято ходити на кладовище, а про померлих згадувати треба тільки добре.
 • За правилам церкви в Святвечір піст особливо суворий – не можна їсти взагалі нічого до появи першої зірки, але і після цього тільки пістну їжу. А алкоголь в Святвечір и та Різдво взагалі заборонений.

Источник: instagram @lenchyak_eremjna

Що можна робити на Святвечір перед Різдвом

 • По-перше, очистити думки и душу від усього похмурого, позбутися злоби і простити недругів та тих, хто вас образив, подумки чи вголос попросити пробачення у тих, кого образили ви.
 • На протязі дня В течение дня відвідати родичів, особливо батьків, бабусь та дідусів, близьких та друзів.
 • Сходити до церкви на вечірню службу, в Святвечір у всіх православних та греко-католицьких соборах проводять Різдвяну Літургію.
 • Вважаєтся, що до півдня в Святвечір можно готувати – тому зранку приготуйтете кутю, якщо не зробили цього раніше, і оббов’язково зваріть узвар.
 • Підготутесь до зустрічі Різдва – вдягніть самі і одягніть дітей у ве світле, чисте, та, бажано нове.
 • На столі до Різвяної вечері мають стояти 12 пісних блюд, головним з яких буде кутя. Але їсти можна буде тільки післе сходу першої зірки, або після приходу з церкви с Різвяної Літургії.

Різдво і Святвечір напередодні – давні традиції, що об’єднують сім’и і нагадують про доброту і любов. Взагалі, не так вже важливо, релігійна ви людина чи ні, відвідуєте церкву, або добро просто тихо живе в вашому серці.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Редактор:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: