Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278379"]
Досуг

День матері. Історія свята: присвячується всім мамам

0
Добре і зворушливе свято, яке не має жодного політичного підтексту, на відміну від 8 березня. День матері має довгу та непросту істо�

Добре і зворушливе свято, яке не має жодного політичного підтексту, на відміну від 8 березня. День матері має довгу та непросту історію, особливо у нашій країні.

мама

Джерело: Freepik

Щороку в другу неділю травня ми дружно вітаємо наших мам, діти малюють листівки, чоловіки несуть бузок та півонії. Цього року День матері ми святкуємо 14 травня, а тому не забудьте зателефонувати мамі, а краще подарувати їй квіти і згадати, як ви її любите.

ЯК ВИНИК МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ

Свято, яке ми відзначаємо 14 травня, прийшло до нас через океан, а якщо точніше, вперше його відзначили в США в 1910 році. Для того, щоб узаконити День матері американці Енн Джарвіс із Графтона в західній Віржинії (США) знадобилося три роки ​​роботи та наполегливість, яка дивує, захоплює та мотивує не зупинятися на шляху до поставленої мети.

Після того як Енн втратила маму, яка померла від тяжкої хвороби, її скорбота вимагала активних дій, хотілося якось зафіксувати пам’ять про маму. Тоді і прийшла Енн Джарвіс ідея — потрібен хоча б один день на рік, який був би присвячений усім без винятку мамам. Жінка не просто виступила з пропозицією виділити такий день, вона почала писати звернення та петиції до всіх керівних органів Америки. На якісь вона отримувала відповіді-відписки, частина взагалі залишилася без відповіді, але Енн не здавалася, у неї з’явилися однодумці, попри те, що в ті роки ще не було інтернету, а тим більше соціальних мереж.


У 1910 році наполегливість Енн призвела до того, що влада рідного штату нарешті почула її і вперше День матері відзначила у західній Віржинії, узаконивши свято на регіональному рівні. У 1912 році стараннями Енн Джарвіс навіть була створена Міжнародна Асоціація Дня матері з метою поширення свідомого святкування цього дня.

Через 4 роки, в 1914 діючий президент США Вудро Вільсон підписав закон про святкування Дня матері по всій країні, визначивши його національним святом. Тоді ж і вибрали день – другу неділю травня.

Слідом за американцями День матері стали відзначати і в інших країнах. Хоча, якщо бути зовсім точними, вшанування матері це традиція, що сягає корінням у давню історію – ще з 1600 року Материнську неділю відзначали в Англії. У четверту неділю Великого посту обов’язково треба було завітати до батьків, а працювати було заборонено.

новонародженний

Джерело: Freepik

ДЕНЬ МАТЕРІ В УКРАЇНІ

У нашій країні офіційно визнали День матері лише в 1999 році — саме тоді президентом був підписаний указ, в якому друга неділя травня присвячується всім мамам.

Проте, так само як сталося з американським святом, в Україні це вже друга парафія Дня матері. Ще 1928 року Спілка українок Канади вперше офіційно відзначила це свято, а за рік День матері святкували й у Львові. У 1939 році представники радянської влади вважали святкування буржуазним пережитком і заборонили його в Україні, і лише у 1990 році завдяки спільним старанням громадських організацій, таких як Союз українок, Свято матері повернулося до України.

________________________________________

♥♥♥

Бути мамою — це одне з найважливіших та найвідповідальніших завдань у житті жінки. Вона стає наставницею та джерелом натхнення для своїх дітей. Материнська безумовна любов здатна переносити будь-які труднощі та перешкоди. Ця любов робить материнство таким неперевершеним і унікальним. Бути мамою — це вміти творити тепло та затишок у домі, забезпечувати рівновагу та гармонію серед усіх членів сім’ї.

Чудовим способом спілкування  та підтримки емоційної зв’язку з дитиною — є співання колискових пісень. Колискова — це не просто пісня, яку мама співає, щоб дитина заснула. Це магічний момент, коли мама знаходиться поруч зі своєю дитиною та виражає свою любов та турботу через спів.

♥♥♥

Незважаючи на появу у сім’ї дитини і нових зобов’язань, знаходьте час на себе. Це допоможе Вам розслабитися і дещо підняти дух. Спробуйте завчасно будувати плани на дозвілля. Використовуйте цей час по максимуму: відновіть зв’язок із собою і робіть те, що Вам подобається.

Пам’ятайте, що Ваше емоційне здоров’я важливе і для всієї родини. Турбота про себе, дотримання принципів здорового харчування, емоційна рівновага та прийом добавки ПреМама Дуо — основа здорового, щасливого материнства та високоякісного грудного молока.

________________________________________

♥♥♥

ЯК СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ МАТЕРІ У РІЗНИХ КРАЇНАХ

Окрім США та України друга неділя травня присвячена мамам у Німеччині, Австрії, Бельгії, Данії, Італії, на Мальті, Туреччині, Фінляндії, Естонії, Японії. Майже всюди цей день відзначають однаково – дарують мамам квіти та душевні подарунки. Діти всіх країн вчать вірші та пісні, присвячені мамам, малюють картини та майструють усілякі вироби.

У наші дні, коли Інтернет став невід’ємною частиною життя, у соціальних мережах ми згадуємо наших мам, пишемо слова подяки та кохання, публікуємо зворушливі дитячі фото. Це, до речі, вже стало новою традицією свята.

Цікаво: У США та Австралії існує традиція носити цього дня на одязі квітку гвоздики. Білу квітку приколюють в пам’ять про маму, а червону або рожеву гвоздику, присвячують мамі живій.

Вітаємо з цим чудовим святом усіх матусь!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты