Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="273854"]
Фитнес и диеты

5 способів бути фізично активним під час війни

0
Кожен з українців через війну переживає сильний стрес та страх за життя близьких. Саме тому важливо турбуватися про свій психологі

Кожен з українців через війну переживає сильний стрес та страх за життя близьких. Саме тому важливо турбуватися про свій психологічний та фізичний стан. Ділимося вправами та порадами, які допоможуть швидко зняти стрес та підтримати здоров’я.

Спорт під час війни: 5 вправ для швидкого зняття стресу

Джерело: Freepik

Якщо ви знаходитеся у безпечному місці, вам точно варто відновити заняття спортом, гімнастику або більше гуляти. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, під час фізичної активності знижується рівень кортизолу — гормону стресу.  Крім того, поліпшується самопочуття та стан здоров’я в цілому.

Чим корисна фізична активність:

  • профілактує стрес і покращує настрій;
  • зміцнює серцево-судинну та дихальну системи;
  • нормалізує рівень холестерину, глюкози у крові й артеріального тиску;
  • зміцнює м’язи, кістки та зв’язки;
  • зменшує ризик травм, зміцнює опорно-руховий апарат, розвиває гнучкість і спритність;
  • поліпшує мозкову діяльність, підвищує постачання кисню до мозку;
  • покращує творчі здібності.

Очевидно, що заняттся спортом добре допомагають вивільнити негативні емоції та поліпшити самопочуття. Та як саме залишатися фізично активними в умовах війни? В МОЗ поділилися кількома корисними рекомендаціями.

1. Робіть короткі активні перерви протягом дня

Всього 5–10 хвилин достатньо для активності. Робіть прості вправи — нахили тулубу, присідання, відтискання від підлоги, рухи руками й ногами. Також підходять танці, ігри з дітьми, прибирання, вправи з м’ячем, обручем, домашні тренажери тощо.


2. Знайдіть онлайн-тренування

Знаходьте відео фізичних вправ, займайтеся з тренером по ZOOM, шукайте однодумців. Будьте обережні при виборі занять, упевніться, що вони вам підходять і ви зможете виконувати їх самостійно.

Онлайн-тренування

Джерело: Freepik

3. Більше ходіть

Навіть у квартирі є можливість прогулятися. Не відмовляйтеся від ходьби, вона допомагає тримати ваші м’язи в тонусі. «Прогулюватися» можна кімнатою за розмовою з подругою чи колегою телефоном, а також на місці, впустивши трохи свіжого повітря в кімнату. Корисною є ходьба сходами вгору.

4. Частіше вставайте

Сидячий спосіб життя підвищує ризик розвитку порушення зору, сколіозу, геморою тощо. Саме тому важливо підтримувати активність під час роботи вдома або в офісіц. Рекомендується кожні 30 хвилин вставати та витягуватися в повний зріст. Подумайте, яку частину справ ви б могли зробити стоячи? Це допоможе урізноманітнити робочий час та укріпить здоров’я.

5. Розслабляйтеся

Якщо відчуваєте, що нервуєте, зробіть глибокі вдихи та видихи, спробуйте налаштуватися на позитивні думки. Можете заспівати вголос улюблену пісню.

Порада для дорослих: рекомендовано мати 30 хв помірної фізичної активності в день. Якщо вам важко, робіть прості вправи: нахили, присідання, рухи руками та ногами, танцюйте або грайте з дітьми. Навіть звичайні хатні справи можуть стати для вас способом поліпшити своє здоров’я.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты