Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="241588"]
Материалы на украинском языке

Запрошуємо на онлайн-конференцію про актуальні проблеми аутизму

Old date:
Current date: 2023.03.20
New date: 2020.04.01
0
Щороку 2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. У цифрову епоху існує багато способів, як м

Щороку 2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. У цифрову епоху існує багато способів, як можна допомогти людям із розладами спектру аутизму адаптуватися до викликів та проблем, пов’язаних із їхнім станом. Найголовніше завдання – допомогти навчитися жити в соціумі, спілкуватися, висловлювати свої бажання та почуття.

аутизм, проблеми аутизму в україні

Джерело: unsplash

Особливості, притаманні людям із розладами аутистичного спектру:

 • порушення мовлення (затримка говоріння або незвичне використання слів);
 • складнощі соціальної взаємодії: комунікації та взаємодії з людьми;
 • труднощі в розумінні власних емоцій та переживань інших;
 • часто надмірна або знижена чутливість до сенсорних подразників (людина може страждати від надмірного впливу звуків, запахів, дотиків або майже не відчувати їх);
 • прояви нетипової поведінки: дитина нав’язливо повторює незвичні рухи (струшує кистями рук), використовує іграшки не за призначенням (не катає машинки, а стукає ними) тощо.

Ефективне спілкування з людиною, яка має порушення мовлення, відбувається тоді, коли вона розуміє, що їй хочуть повідомити, та самостійно може висловити власні думки. Передати інформацію можна різними способами. Уже кілька десятиліть для розвитку мовлення та навичок спілкування успішно застосовують засоби альтернативної комунікації — наприклад, картинки, піктограми, жести, шрифт Брайля, пристрої, що генерують мовлення тощо. Ми зустрічаємося з засобами альтернативної комунікації чи не щодня, але не всі знають, що це таке. У супермаркетах, кінотеатрах, на вулиці ми бачимо зображення-піктограми і без додаткових пояснень розуміємо їхнє значення: знаки «Вихід», «Не шуміти», «Вимкнути телефон». 

ЗАПРОШЕННЯ НА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЮ

ТОВ «ХУАВЕЙ УКРАЇНА» спільно з соціальним підприємством «ДивоГра» та Національної спілкою журналістів України запрошують взяти участь у вебінарі «Альтернативна та додаткова комунікація у цифрову епоху для соціальної інтеграції людей із розладами спектру аутизму і порушеннями мовлення».


Ви отримаєте практичні поради, як висвітлювати проблеми людей із порушеннями аутистичного спектру.

 • ДАТА: 02.04.2020
 • ЧАС: 12:00 – 13:30

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ ЗА ПОСИЛАННЯМ

аутизм, проблеми аутизму в україні

Джерело: unsplash

ПРОГРАМА

 • Що таке альтернативна комунікація? Приклади з практики – Анна Усатенко, керівник соціального підприємства «ДивоГра».
 • Як журналістам коректно писати і говорити про людей з аутистичними розладами – Євгенія Панічевська, голова БФ «Асоціація батьків дітей з аутизмом».
 • Поняття мультимодальної комунікації. Альтернативна та додаткова комунікація: жести, картинки, піктограми – Оксана Кривоногова, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної педагогіки і психології ПНПУ імені К.Д.Ушинського, голова ГО «Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство», національний тренер з раннього втручання.
 • Актуальність висвітлення потреб людей із розладами аутистичного спектру та порушеннями мовлення – Ліна Кущ, перший секретар Національної спілки журналістів України.
 • Роль бізнесу та соціального партнерства у досягненні Цілей сталого розвитку ООН – Тетяна Сахарук, голова правління Мережі Глобального договору ООН.

Перекладач жестової мови: Альона Сінявська.

Модератор: Аліна Севастюк, менеджер зі зв’язків з громадськістю ТОВ «ХУАВЕЙ УКРАЇНА»

 

Співорганізатори вебінару:

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) – найбільша журналістська організація України, яка нараховує 19 000 членів і має регіональні організації в 24 областях України. Мета Спілки – сприяти розвитку журналістики в Україні та захищати соціальні, економічні, творчі інтереси журналістів.

Соціальне підприємство “ДивоГра” одним із перших в Україні системно використовує піктограми для адаптації книжок та посібників для розвитку мовлення у людей з РАС. З 2015 року 28 адаптованих видань побачили світ. За ними займаються кілька тисяч дітей в Україні та закордоном.

ТОВ «ХУАВЕЙ УКРАЇНА» у рамках соціального партнерства з проєктом «ДивоГра» у грудні 2019 року ініціювала серію методичних практикумів для педагогів у Мостищенській школі на Київщині. Тоді школа отримала сучасне обладнання для кухні та бібліотеку для розвитку й інновацій. А також комплект книг та посібників для дітей із порушеннями аутистичного спектру, яким складно розуміти друкований текст.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты