Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="221267"]
Материалы на украинском языке

Які кавуни не можна купувати

Old date:
Current date: 2022.06.25
New date: 2021.08.26
0
Вибір кавуна - справа тонка. Дійсно, ну як зрозуміти, що там всередині, під зеленою шкіркою? У кожного свої прийоми і способи. А ми роз

Вибір кавуна — справа тонка. Дійсно, ну як зрозуміти, що там всередині, під зеленою шкіркою? У кожного свої прийоми і способи. А ми розповімо вам, які кавуни точно не варто купувати.

ЯК ВИБРАТИ БЕЗПЕЧНИЙ КАВУН

Джерело: instagramdobrye_sovety_ua

Солодка червона м’якоть кавуна надзвичайно корисна, причому як для дорослих, так і для дітей. Правда, педіатри не рекомендують пропонувати кавун малюкам молодше 1,5 років, але для старших діток дуже важливо вибрати безпечний плід. Звичайно, гарантувати якість на ринку складно, але знизити ризик однозначно можна, якщо знати кілька правил.
ЯК ВИБРАТИ БЕЗПЕЧНИЙ КАВУН


 • Не ризикуйте, купуючи кавуни на стихійних ринках, а тим більше, якщо їх продають біля самої дороги з активним автомобільним рухом. Незважаючи на товсту шкірку, всередину плода проникають небезпечні речовини з вихлопними газами машин. Особливо, якщо кавуни зберігаються біля дороги тривалий час.
 • Якщо кавуни продають розрізаними — це звичайно зручніше, відразу видно, що там всередині. Однак, як тільки плід був розрізаний, в  м’якоті, що незахищена шкіркою, починаються активні окислювальні процеси і активне розмноження бактерій, яким потрібен був тільки кисень і тепло. Тим більше, що ви не знаєте, наскільки чистим ножем його розрізали. З цієї ж причини не варто просити продавця надрізати куплений кавун.

  ЯК ВИБРАТИ БЕЗПЕЧНИЙ КАВУН

  Джерело: [email protected]

 • Понюхайте кавун — він повинен пахнути травою і свіжістю, а якщо відчувається не дуже приємний кислуватий запах — не беріть його. Швидше за все, всередині вже почався процес бродіння.
 • Подивіться на світлу пляму, яка утворюється на кавуновому боці. Якщо пляма біла, а не жовта, значить плід або ще не дозрів, або він отримав занадто мало сонячного світла, а значить, солодким він точно не буде. Розмір плями стиглого кавуна повинен бути не більше 10 см в діаметрі.
 • Акуратно прощупайте плід по всій поверхні, якщо відчули щось м’яке, знайте — це місце удару, яке вже почало підгнивати. Гнильні бактерії дуже швидко поширюються, не розраховуйте, що обрізавши зіпсовану ділянку все інше безпечно. Отруїтися кавуном дуже легко, а особливо дітям.
ЯК ВИБРАТИ БЕЗПЕЧНИЙ КАВУН

Джерело: pixabay.com

І ЩЕ КІЛЬКА ПОРАД


 1. Якщо ви купили, на вашу думку, правильний кавун, принісши його додому, перед тим як розрізати, вимийте шкірку під проточною водою і бажано, щіткою. Потім покладіть плід в ємність і залийте холодною водою, хай полежить мінімум 30-40 хвилин. Навіщо це потрібно? Справа в тому, що якщо кавун був оброблений хімікатами, велика частина з них залишиться в воді, та й нітратів, які у воді розчиняються, залишиться менше.
 2. Якщо ви розрізали кавун, а його м’якоть виявилася не червоною і цукристою, а світлою, глянцевою ще й з жовто-білими прожилками, знайте, цей плід перенасичений нітратами, а це дуже небезпечно, особливо для дітей.
 3. Чим ближче до серцевини кавуна, тим менше в м’якоті міститься нітратів, а значить дитині пропонуйте тільки серединку і не дозволяйте догризати до кірки.
 4. Якщо ви не впоралися з кавуном за один раз, оберніть його харчовою плівкою і поставте в холодильник, але не варто його зберігати більше 2 днів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x