Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="266128"]
Материалы на украинском языке

Як виявити та вилікувати алергію у дитини? Розповідає експерт

0
Алергія - результат імунної реакції організму на алерген. Зазвичай проявляється у вигляді чхання, сльозотечі, закладеності носа, п�

Алергія — результат імунної реакції організму на алерген. Зазвичай проявляється у вигляді чхання, сльозотечі, закладеності носа, почервоніння, висипу та свербежу шкіри. Симптоми досить неприємні і викликають дискомфорт, особливо у діток. Як виявити алергію у дитини та яке лікування краще обрати — розповідає алерголог Марія Кривопустова.

Алергія у дитини: як виявити та лікувати

Джерело: Freepik

Які фактори впливають на формування алергії у дитини?

В першу чергу це спадкова схильність. Якщо в одного з батьків є алергічне захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт), то ймовірність розвитку алергічного захворювання у дитини складає 40%. Якщо у обох батьків — 80%. Також на формування алергії впливають забруднення навколишнього середовища і спосіб життя дитини.

Є теорія, згідно з якої проживання в умовах абсолютної стерильності, коли все навколо надмірно дезінфікується, може спричинити розвиток алергічної реакції. Причина в тому, що імунна система не навчилася самостійно справлятися із зовнішніми збудниками, оскільки мало з ними контактувала.

Життя без алергії: як убезпечити себе та рідних

Чи може розвинутися алергія у дитини на продукт, яким мама зловживала під час вагітності?

Немає доказів, що чим більше продуктів мама з’їла під час вагітності, тим вище ймовірність розвитку алергії на ці продукти у дитини. Однак на першому році життя у малюків часто виникає алергія саме на харчові продукти, зокрема яйця і молоко. Взагалі сьогодні доведено, що вагітні та мами, які годують грудьми, не повинні дотримуватися спеціальних дієт. У них має бути збалансоване і різноманітне харчування.


У чому різниця між харчовою алергією і харчовою нестерпність?

Харчова алергія — стан, при якому імунна система розцінює якийсь харчовий продукт як чужорідний. Вона супроводжується кропив’янкою, висипаннями на шкірі і може навіть призвести до анафілактичного шоку. А ось харчова нестерпність — це коли травна система не справляється з переварюванням того чи іншого продукту. Найчастіше проявляється у вигляді болю та вздуття живота, загального занепокоєння у дитини. При цьому ніколи не проявляється у вигляді важких анафілактичних реакцій.

різниця між харчовою алергією і харчової непереносимістю

Джерело: Freepik

Чому тест ALEX2 найбільше підходить для діагностики алергії у дитини?

Тест ALEX2 має повну панель алергенів — 295 алергенів та їх білкових молекул. Він молекулярний, тому ми можемо перевірити не тільки наявність алергії, наприклад на молоко або яйце, а й на її компоненти. У підсумку ми розумітимемо, які рекомендації краще підійдуть мамі. Так, бувають білки, які втрачають свої алергічні властивості при нагріванні. За допомогою цього тесту ми зможемо сказати, чи можна дитині термічно оброблене яйце або взагалі не можна вживати даний продукт. Так само з молоком — чи додавати в раціон сире молоко, кип’ячене, йогурт і т.д. У випадку з інгаляційними алергенами побачимо, чому у дитини розвиваються напади бронхіальної астми, нежиті, чхання і сльозотечі і що з цим робити.

Як боротися з алергією на пилок, якщо уникнути контакту з нею не вдається?

У нас в арсеналі є три варіанти боротьби з пилком:

  1. Не перебувати на вулиці під час високих піків пилкування.
  2. Призначити антигістамінні препарати, які знімуть симптоми.
  3. Алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ). Це єдиний метод ЛІКУВАННЯ алергічного захворювання. Вона змінює перебіг хвороби, а не тільки усуває симптоми. Методика дозволяє дітям вилікуватися від алергії!

Як проходить лікування АСІТ?

ВВ організм вводяться невеликі дози алергену, який безпосередньо викликає у дитини реакцію. Таким чином, відбувається звикання до тригера і надалі організм перестає на нього різко реагувати. Є два способи лікування: сублінгвальний (шляхом розпилення алергену під язик, починаючи з 2 років) і підшкірний (з 5-ти років).

Що буде, якщо не лікувати алергію у дитини?

Зокрема, якщо не лікувати алергічний риніт він згодом може перерости в бронхіальну астму або в більш важку форму самого риніту. Також з часом може розширюватися спектр алергенів до яких дитини буде мати чутливість.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты