Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="244010"]
Материалы на украинском языке

Як подолати карантин з користю для здоров’я дитини: поради дитячих лікарів

0
Карантинні заходи, ізоляція, стрес через поширення вірусу змінили звичне життя кожного з нас. Хоч і десь глибоко в душі ми не хочемо

Карантинні заходи, ізоляція, стрес через поширення вірусу змінили звичне життя кожного з нас. Хоч і десь глибоко в душі ми не хочемо миритись з такими обмеженнями, кожен з нас усвідомлює їх критичну важливість та необхідність адаптуватись, аби карантин минув безпечно для нашого здоров’я та здоров’я наших дітей.

здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: instagram@funkidssochi

Ми поспілкувались з дитячими лікарями медичної мережі “Добробут” про те, як забезпечити дитині корисне та комфортне перебування на карантині. Яким має бути харчування дитини? Як компенсувати рухову активність? Яким чином підтримувати настрій дітей вдома? На ці та інші питання відповідають лікар-дитинолог (педіатр), дитячий реабілітолог та дитячий психолог.

Збалансоване харчування, вітаміни й домашня аптечка

Анастасія Бабляк
Анастасія Бабляк
Лікар-дитинолог мережі “Добробут”

Анастасія Бабляк, лікар-дитинолог мережі “Добробут” наголошує на тому, що батькам варто приділити особливу увагу харчуванню дітей на карантині. Аби малюк міг добре переносити цей період, рости та розвиватись, в організм має надходити достатня кількість калорій та вітамінів разом з їжею.

Харчування має бути збалансованим, а умовна тарілка дитини складатись з п’ятьох компонентів: обов’язково мають бути фрукти, овочі, зернові, білкові та молочні продукти.


Фрукти та овочі можна вживати у будь-якому вигляді. Вони можуть бути свіжими, консервованими, замороженими чи сушеними. Щодо консервованих овочів та фруктів є одна важлива умова — вони мають бути консервовані у власному соку з мінімальним використанням цукру чи інших добавок. Якщо ви любите вдома пити соки, звертайте увагу на те, аби вони були 100%-ми без додавання зайвих консервантів.

здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: instagram @bella.perm

Усі необхідні вітаміни мають надходити в організм дитини разом з харчуванням. Саме тому важливо слідкувати, аби воно було повноцінним. Виключення — вітамін D, який виробляється в нас в шкірі під дією сонячних променів. Зараз через обмеження в прогулянках дорослі та діти можуть недоотримувати саме його, тому Анастасія рекомендує всій родині на час карантину регулярно приймати вітамін D відповідно до віку, аби компенсувати нестачу.

Ще одне важливе правило карантину — домашня аптечка.

Вона має налічувати не тільки засоби для надання першої допомоги, а й інші препарати, які можуть знадобитись дитині. Обов’язково подбайте, щоб в аптечці був жарознижувальний засіб. Для дитячого віку це може бути або препарат з діючою речовиною ібупрофеном, або ліки з парацетамолом. Для дозування краще враховувати не тільки вік, а й вагу дитини для кращого розрахунку. Якщо ми говоримо про ібупрофен, то це 10 мг препарату на 1 кілограм маси тіла. Парацетамол — 15 мг на 1 кілограм маси тіла.

Для дітей, старших 2 років, в аптечці має бути спрей для горла. В цьому віці дитина вже може скаржитись на біль в горлі, тому має бути засіб, який допоможе його подолати. Також обов’язково мають бути сольові розчини для промивання носа та судинозвужувальні краплі. Кашель самостійно лікувати ні в якому разі не можна — для цього варто проконсультуватись з лікарем. Також в аптечці мають бути протиалергічні засоби на випадок, якщо у дитини виникне якась харчова або контактна алергія.

 здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: Shutterstock

Фізична активність всієї сім’ї кожні 2-3 години

Денис Попов
Денис Попов
Дитячий реабілітолог мережі “Добробут”

Можна сказати, що реалії сьогодення екстремально обмежують нашу рухову активність, а особливо — активність дітей, які не можуть зараз проводити час на ігрових майданчиках, навчальних закладах чи спортивних секціях. Денис Попов, дитячий реабілітолог мережі “Добробут” ділиться порадами щодо того, яким чином зберегти та покращити гарне фізичне самопочуття дітей.

Батьки повинні потурбуватись про регулярні фізичні навантаження, які активізують м’язи та покращать кровообіг в організмі дитини. Це доволі зручно робити за допомогою чіткого розпорядку дня, де кожні 2-3 години присутні певні фізичні вправи по 10-20 хвилин. Якщо день буде організовано таким чином, він буде проходити швидше та продуктивніше. Але дітям самостійно важко зорієнтуватись та організувати схожі активності, тому без підтримки та допомоги батьків тут не обійтись.

Складіть невелику руханку у зручному для вас та дітей форматі, яка буде активізувати основні частини тіла — шию, руки, тулуб, ноги — та виконуйте їх разом з дитиною регулярно. Таким чином ви покажете особистий гарний приклад дитині й самі будете більш активними протягом дня.

 здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: Fotolia

Аби зробити щоденні вправи цікавішими та ефективнішими, можна використовувати допоміжні матеріали, наприклад, гімнастичні м’ячі або палиці. З тією ж гімнастичною палицею можна робити багато різноманітних вправ, як дорослим, так і дітям: нахили тулубу, присідання, повороти корпусу. Такі вправи добре активізують м’язи живота, спини та рук.

Ігри та медитація для підтримки гарного настрою дитини на карантині

Ольга Чеберяк
Ольга Чеберяк
Дитячий психолог мережі “Добробут”

Для дітей карантинний режим особливо незвичний: обмежені прогулянки, відсутність регулярної взаємодії з однолітками та постійне перебування вдома можуть відображатись на настрої та емоційному самопочутті. Крім чіткого графіку дня, аби дитина не почувалась розгубленою, та регулярних і безпечних коротких прогулянок на вулиці, Ольга Чеберяк, дитячий психолог мережі “Добробут” поділилась цікавими вправами, які варто додати у щоденну карантинну рутину. Це допоможе і дітям, і батькам зняти напругу та підтримувати гарний настрій.

Ігри з батьками та однолітками

Візьміть за звичку робити щодня ігрові паузи всією родиною, бажано їх влаштовувати зранку та ввечері. Це можуть бути короткі перерви на 15-30 хвилин, в яких ви зможете дати волю своїм емоціям, фантазії, а головне — сміху. Можна битись подушками, лоскотати один одного, танцювати чи грати в інші веселі ігри. Сміх активізує імунітет та розряджає емоційну напругу. А регулярні ігри з батьками підтримають настрій дитини.

Також дітям зараз дуже важливо зберігати постійну взаємодію одне з одним. Якщо ваш навчальний заклад ще не організував такої можливості, візьміть ініціативу в свої руки — запропонуйте робити щоденні невеликі відеоконференції з однокласниками чи дітками з садочка. Аби такі зустрічі були цікавими, зробіть їх у форматі конкурсу. Наприклад, кожна дитина по черзі може назвати предмети, що є в неї в кімнаті, назви яких починаються на літеру “А”. Або ж це можуть бути спільні руханки у форматі вікторини. Таким чином можна призначати щодня когось з дітей черговим по конкурсу — діти включаться в процес та будуть пропонувати цікаві ідеї, які придумають разом з батьками.

 здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: Fotolia

Медитативні вправи

Після робочого та навчального дня приділяйте увагу медитативним вправам. Для дітей класична медитація буде складною та навіть трохи нудною, тому тут дуже вдалим буде рішення увімкнути свою фантазію. Наприклад, лежачи на підлозі всією родиною, можна заплющити очі та почати мріяти про море. Уявіть, що ви на пляжі та запитайте дитину, що вона чує, які запахи вона відчуває: шум хвиль, запах морського бризу. Батькам варто першими почати розповідати про свої враження, аби дитині було легше включитись. Такі вправи заспокоюють та активізують сенсорну систему. Навіть на карантині ви можете разом з дитиною побувати на морі, в лісі чи в літаку.

Дихальні й окорухові вправи та тренування здатності розслаблятись

Такі вправи сприяють розслабленню, зміцненню нервової системи та активізують адаптивні механізми психіки. Для їх виконання краще додавати певний ігровий компонент, щоб дитині було комфортніше та цікавіше ними займатись.

здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: instagram@ameliahannah

Для дихальних вправ ігровою складовою може стати тренування водолазів чи плавців.

  • Вправа 1: вдих-видих. Вдих носом (рот закритий), видих — через рот (шумно). Спершу можна робити у довільному темпі. Потім — на рахунок 2-2, 3-3, 2-3. Батьки рахують, дитина дихає, а тоді навпаки.
  • Вправа 2: вдих-затримати-видих-затримати. Спочатку у вільному темпі, потім на рахунок.

Проводити такі вправи можна в будь-якому зручному положенні: лежачи на спині, сидячи рівненько або стоячи.

Для окорухових вправ теж можна підібрати свою ігрову легенду. Наприклад, маленьким дітям можна запропонувати уявити себе жабками, які слідкують за комариком. Для старших — відчути себе шпигунами, аби “об’єкт” вас не помітив, зате ви побачили все.

Під час виконання цих вправ не можна рухатись — тіло та голова залишаються на місці. Рухайте поглядом вправо-вліво, вверх-вниз до крайніх положень з короткою затримкою в цих точках. Погляд прямо перед собою — відправна точка вашої вправи.

 здоров’я дитини, карантин, коронавірус

Джерело: Shutterstock

Тренування здатності розслаблятися має багато цінних завдань. Зрозумілими та цікавими для дитини можуть бути такі вправи:

  • Вправа «Калюжа». Вночі калюжка замерзла від холоду й стала твердою — дитина напружує тіло, а тато з мамою перевіряють, чи добре вона замерзла. Вранці сонечко зігріло і калюжа розтанула — дитина має повністю розслабити м’язи всього тіла.
  • Вправа «Робот-котик». Спочатку потрібно напружитися та ходити, вдаючи роботів. Потім натиснути кнопку, аби робот перетворився на пухнастого котика — лягти на підлогу, максимально розслабитись та помасажувати тіло.

Карантин — це випробування для кожного з нас. Але, не дивлячись на всі можливі негативні прояви ізоляції та обмежень, спробуйте переоцінити цей час з користю для всієї родини: радійте, що ви разом, даруйте свою підтримку та любов рідним. А поради наших експертів не тільки зроблять ваш карантин безпечнішим, більш активним та цікавим, а й допоможуть і у щоденному житті. Бережіть себе та своїх рідних.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты