Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="269601"]
Материалы на украинском языке

Як підняти імунітет восени

Old date:
Current date: 2022.06.25
New date: 2021.11.11
0
Як підняти імунітет восени? Судячи з кількості запитів в Мережі, мабуть, це найчастіше питання в сезон застуд. Але правда в тому, що

Як підняти імунітет восени? Судячи з кількості запитів в Мережі, мабуть, це найчастіше питання в сезон застуд. Але правда в тому, що імунітет підняти… неможливо! Чому? І що все-таки робити, щоб хворіти якомога рідше?

способи підняти імунітет

Джерело: Unsplash

Здатність організму протистояти хвороботворним факторам закладена при народженні. Тобто ми не можемо її якось помітно поліпшити. А можемо тільки підтримувати в нормальному стані. І найкраще з цим завданням справляються найпростіші речі: фізичні навантаження, часті прогулянки, загартовування, повноцінний сон і правильне харчування.
Що з’їсти, щоб не захворіти?

У сезон застуд люди налягають на часник, лимони, яблука та інші продукти «для імунітету». Але цього мало. Щоб «підстьобнути» захисні сили організму, їж продукти, що містять вітаміни А і D. При нестачі першого порушується імунний захист слизових оболонок, а другий відповідає за наявність макрофагів — клітин, які ловлять і переварюють хвороботворні мікроорганізми.

Джерела вітамінів А і D:


  • молочні продукти,
  • риба,
  • овочі й фрукти червоного та оранжевого кольорів.

Інші компоненти раціону — білки та жири. Білки — основа будівельного матеріалу для клітин (в тому числі й тих, які відповідають за імунітет), а жири — джерело енергії, необхідної для обмінних процесів.

як підняти імунітет

Джерело: Unsplash

Проста профілактика застуди

Намагайтеся щодня бувати на свіжому повітрі й ходити пішки не менше 30 хв. Саме стільки часу потрібно організму, щоб активізувалася імунна система. До того ж прогулянки на свіжому повітрі — найефективніший спосіб зняти стрес.


При частих стресах в організмі утворюється надлишок кортизолу, який послаблює захисні сили організму. Саме тому депресивні люди частіше хворіють.

Регулярно провітрюйте квартиру і підтримуйте в ній достатній рівень вологості (особливо важливо в опалювальний сезон). Після поїздки в громадському транспорті промивайе слизову носа, очищаючи її від бактерій і вірусів.

ВАЖЛИВО! Не призначайте собі ліки «для підняття імунітету». Безконтрольне стимулювання організму реально діючими препаратами загрожує розвитком аутоімунних захворювань.


Загартовування як спосіб підняти імунітет

Контрастні процедури допомагають привчити організм легко адаптуватися до температурних перепадів. Плюс тренують судини й покращують приплив крові до внутрішніх органів.

Як почати загартовуватись

Якщо ваш організм не відрізняється богатирським здоров’ям, почніть з малого — привчіть себе до вмивання холодною водою. Робіть це поступово — нехай спочатку вода буде кімнатної температури, потім кожен день знижуйте її приблизно на один градус. Як тільки звикните до вмивання, можна переходити до обтирання.

Обтирання: як правильно проводити

Процедура полягає в енергійному розтиранні тіла рушником, змоченим у воді. Протягом 2 хвилин послідовно розтирають мокрим рушником до почервоніння і припливу тепла шию, груди, спину, стегна і ноги. Потім тіло витирають насухо.


імунітет та загартовування

Джерело: Unsplash

Користь обливання для здоров’я

Обливання також сприяє зміцненню здоров’я. Ефективність цієї процедури зростає в міру збільшення контрасту між температурою тіла і температурою води. Кожні 10 днів знижуйте градус води на 5 градусів. Стежте, щоб температура в приміщенні була не нижче 20 градусів — так ви уникните переохолодження. А приймаючи контрастний душ, враховуйте, що збільшувати різницю між гарячою і холодною водою треба поступово.

І щоб не спровокувати безсоння, робіть такі обливання вранці.

Ще декілька способів загартуватись

Ще один перевірений спосіб: налийте в ванну холодну воду так, щоб вона покривала тільки дно. Походіть в такій воді (переступаючи з ноги на ногу) протягом 20-30 секунд. Кожен день збільшуйте рівень води приблизно на 1-2 см, поки вона не досягне щиколоток. І наберіться терпіння — результат від загартування з’являється не відразу. Загартовування також може викликати нежить, однак це не привід припиняти процедури. Винятком може стати підвищення температури.


І не забувайте про лазні та сауни — одним з найприємніших способів підвищити опірність організму інфекціям. Доведено: любителі лазні менш схильні до застуд.

Цікаві факти про імунітет

Всього 10% людей у світі можуть похвалитися сильним імунітетом. Він захищає їх практично від усіх захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Його основна ознака — часті, повторювані та важкі захворювання: пневмонії, гнійні отити, синусити, абсцеси й так далі. А у 80% людей імунітет залежить від способу життя.

Часті застуди — не показник «слабкого» імунітету. Якщо ти хворієш на ГРВІ не частіше 5 разів на рік і при цьому швидко одужуєш, то проблем з імунітетом у тебе немає. Для дітей «норма» застуд ще більше — до 8 разів на рік.


Є періоди в житті, коли імунітет працює гірше. Їх називають фізіологічним імунодефіцитом. Перший період триває від народження до 6 років (імунітет формується). Другий настає в підлітковому віці (захисні сили організму слабшають через гормони). Третій проявляється у жінок під час вагітності, а четвертий — у 65 років.


Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x