Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="268781"]
Материалы на украинском языке

Як ефективно подолати закрепи у малюка без ліків?

Old date:
Current date: 2022.11.28
New date: 2021.09.13
0
Інформацію у статті призначено виключно для батьків і опікунів малюків до 1 року, у яких було виявлено та підтверджено проблеми з т

Інформацію у статті призначено виключно для батьків і опікунів малюків до 1 року, у яких було виявлено та підтверджено проблеми з травленням.

Закрепи у малюка без ліків

У малюків перших місяців життя всі системи організму продовжують бурхливо розвиватися, через що у здорових немовлят іноді спостерігаються функціональні проблеми травлення, тобто труднощі із засвоєнням їжі. Одним з найчастіших видів таких проблем є функціональні закрепи, які проявляються у 15-20% немовлят.[¹]

Серед факторів ризику появи закрепів у дітей можна виділити наступні:


 • нераціональне харчування мами;
 • недостатня кількість рідини за штучного вигодовування (ШВ);
 • швидкий перехід на ШВ;
 • невірно підібрана суміш;
 • порушення мікрофлори кишечника, тощо. [²]

Зазвичай, лікар діагностує функціональний закреп, якщо протягом місяця у малюка спостерігаються не менше ніж 2 таких ознак:

два або менше випорожнення кишечника на тиждень;

 • затримка випорожнень або їх відсутність;
 • болюче спорожнення кишечника, натужування при дефекації;
 • щільні, фрагментовані випорожнення у вигляді сухих кульок або грудок («овечий кал»);
 • великий діаметр фекалій. [³]

Додаткових приводів для занепокоєння батьків через закрепи у малюка можна уникнути без використання медикаментів. На думку експертів ESPGHAN, корекція харчування (дієтотерапії) дозволяє позбутися проблеми безпечно та ефективно.[¹]

Закрепи у малюка

У випадку грудного вигодовування, основними правилами харчування мами є споживання достатньої кількості продуктів із послаблювальною дією [³]:

 • пшоняна, вівсяна, кукурудзяна, гречана каші;
 • хліб із борошна грубого помелу або з висівками;
 • свіжі або відварені овочі – буряк, гарбуз, кабачки, картопля, морква;
 • чорнослив.

А от рисову і манну кашу, грушу, гранат, молочні продукти понад 5 % жирності, жирне м’ясо й рибу вживати не варто [³]:

Для дітей на штучному вигодовуванні, після аналізу можливих причин, варто підібрати правильну дитячу суміш [5].

Спеціальну суміш Nutrilon Комфорт створено згідно з останніми європейськими рекомендаціями. Завдяки унікальному поєднанню компонентів, вона допомагає безпечно й ефективно боротися із закрепами у дітей:

 • Запатентований комплекс пребіотиків GOS/FOS – робить випорожнення більш м’якими й частими [¹];
 • Бета-пальмітинова кислота – зменшує кількість кальцієвих солей у кишечнику і частоту закрепів [¹];
 • 100% сироватковий частково гідролізований білок – пом’якшує випорожнення у порівнянні з сумішами із цільним білком [¹];
 • Знижений рівень лактози (у порівнянні з базовою сумішшю Nutrilon) – дає змогу використовувати суміш в дітей із лактазною недостатністю. [³]

Ефективність спеціальної суміші Nutrilon Комфорт у боротьбі з закрепами було доведено за результатами клінічного дослідження 2018 року, де за місяць її використання симптоми закрепів повністю зникли у 91% немовлят [¹].

Якщо малюка турбують закрепи, спробуйте дієтотерапію, яка є доведеним ефективним рішенням при наявності функціональних розладів травлення. Для малюків на грудному вигодовуванні, достатньо переглянути раціон мами. Щоб усунути закрепи у малюка на штучному харчуванні, обирайте Nutrilon Комфорт, який забезпечить повноцінний розвиток дитини у ранньому віці та створить фундамент для міцного здоров’я у майбутньому.

1. О.Г. Шадрін, В.П. Місник «Сучасні можливості дієтотерапії функціональних порушень шлунково-кишкового тракту в дітей грудного віку». Журнал «Здоровье ребенка», Том 13, №3, 2018.

2. О.Г. Шадрін, С.Л. Няньковський, Г.В. Бекетова та ін. Особливості діагностики та підходи до лікувально-профілактичного харчування дітей раннього віку з функціональними розладами травної системи : метод. рекоменд.— К.: ТОВ «ЛЮДИ В БІЛОМУ», 2016. — 28 с.

3. О.Г. Шадрін, Т.Л. Марушко, О.С. Няньковська, Н.Ю. Бондаренко «Алгоритм діагностики і лікування функціональних гастроінтестинальних розладів у дітей раннього віку». Журнал «Здоровье ребенка», Том 14, №8, 2019.

4. Безумовна перевага належить грудному вигодовуванню.

5. Щоб правильно обрати найкраще харчування для вашої дитини у випадку наявності проявів розладу ШКТ, ми радимо вам завжди консультуватися з вашим педіатром чи іншим лікарем.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты