Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="238643"]
Материалы на украинском языке

Як без істерики вимити голову дитині

Old date: 2019-10-26
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.11.09
0
Вимити голову дитині і не втратити при цьому "купу нервів" для вас - справжня мрія? Ми зібрали для вас кілька порад бувалих мам і псих

Вимити голову дитині і не втратити при цьому «купу нервів» для вас — справжня мрія? Ми зібрали для вас кілька порад бувалих мам і психологів. Можливо, деякі з них стануть в нагоді і вам.

вимити голову дитині, мити голову без істерики

Джерело: [email protected]

Вимити голову дитині, яка страшенно боїться цієї процедури — завжди випробування. І вийти з нього гідно вдається далеко не всім і не завжди: іноді, вже злегка глухим від істеричного крику дитини, ну дуже хочеться дати по попі … Було таке? Завжди вдавалося стриматися? Честь вам і хвала, якщо «так». І корисні поради — якщо відповідь «ні».
Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

На першому місці в нашому рейтингу корисних порад — Світлана з Києва.

Страх перед миттям голови її дитина виявила, як тільки навчилася сидіти у ванній. До цього, пірнаючи в загальній ванні, вона, мабуть не розуміла, що хитра мама в цей час миє їй голову. Необхідність сидіти спокійно, поки з його головою виробляють якісь маніпуляції, зводила малюка (а слідом за ним і його маму) з розуму. При цьому було очевидно, що малюк боїться не води, яка ллється йому на голову (він з народження займався грудничковим плаванням), йому не подобався сам процес. Тому голову стали мити одночасно йому і татові. Тато при цьому видавав «театр одного актора» — фиркав, булькотів, пускав бульбашки, гарчав і свистів. Це так займало малюка, що про свою верхівку він геть забував. Ну, а піну змивали простим нирком під воду — це ж зовсім не страшно, не те що мити голову.
вимити голову дитині, мити голову без істерики

Джерело: [email protected]

На другому місці — Катя з Полтави з девайсом у вигляді гумового козирка.

Придбавши такий девайс, вона назавжди забула, що це таке — мити голову дитині з істерикою. До того ж фото під час цієї процедури виходять дуже барвистими!

Третє місце ми віддали Вероніці з Білої Церкви.

Щоб вимити голову дитині без істерики (судячи з її розповіді, цей термін більше стосувався її, дитина просто голосно плакала), вона влаштовує банний день для декількох іграшок малюка. І пропонує дитині самій виступити в ролі «банщика» (синові Вероніки майже два роки). Поки малюк милить голову улюбленому їжакові, мама миє голову йому самому. Змивання піни з голови відбувається в два етапи: спочатку — їжакові, потім — Олежику.


вимити голову дитині, мити голову без істерики

Джерело: Fotolia

На четвертому місці — Оля з Дніпра.

Її дочка перестала влаштовувати істерики при спробах вимити її голову після того, як мама здогадалася зіграти з нею в «ку-ку» у ванній. Дівчинці вручили товстий рушник і вона сховала в ньому своє обличчя. А мама в цей час швиденько змиває піну з голови. Вода на обличчя не потрапляє, а залишається на рушнику. І всі раді!

П’яте місце дістається Каті з Житомира.

Її синові вже більше трьох років, але він все одно боїться мити голову. Тому всю відповідальність за цю процедуру добрі батьки поклали на нього самого. Вони дали своєму синові право приймати своє чоловіче рішення: яким шампунем мити голову (процес вибору починається з магазину — там юний борець з власним страхом сам вибирає собі шампунь). Друзі по нещастю, тобто іграшки у ванну він теж вибирає собі сам. Кожен раз — інші, критерії вибору відомі тільки йому (напевно, хто більше завинив). Рушник, халатик, піжаму — все малюк вибирає сам. Ритуал настільки захоплює малюка і наповнює його таким почуттям важливості і гордості за себе, що істерика від миття голови відпадає сама собою.А що ж рекомендують мамам психологи? Як допомогти малюкові впоратися зі страхом і стресом від миття голови?

Не поспішайте

Якщо для малюка цей процес завжди джерело сліз і стресу — виділіть трохи більше часу. Нехай дитина розслабиться і трохи пограє у ванній, а потім ви зможете спокійно приступити до миття голови.

Створіть комфортні умови

Температура води не повинна бути занадто гарячою або дуже холодною, дитині повинно бути комфортно.


Часто діти плачуть, коли їм в очі потрапляє шампунь. Вибирайте тільки дитячі шампуні «без сліз» і тоді миття голови буде більш спокійним і комфортним.

Перетворіть миття голови в гру

Принесіть в ванну іграшку чи ляльку, покажіть малюкові як правильно наносити шампунь і нехай малюк помиє їй голову. Запропонуйте помити голову по черзі: ви — миєте малюку, а він — іграшці.

Збийте побільше піни і разом з дитиною наробіть з піни і волосся різних смішних фігурок, а потім просто змийте піну з волосся.


Звертайте увагу на вушка

Одне з найбільш неприємних відчуттів в процесі миття голови для малюка — коли вода потрапляє у вушка. Найчастіше саме цього діти бояться. Використовуйте під час купання ватні кульки, щоб закрити вушка дитині і тоді процес пройде безболісно.


Скоротіть частоту миття

Зовсім не обов’язково мити голову малюка при кожному купанні. Досить робити це всього один раз в тиждень.


Купіть козирок для миття голови

Багато батьків вирішили проблему купання за допомогою козирка для миття голови. Спеціальний козирок захищає очі і вуха дитини від потрапляння води під час купання, таким чином роблячи цю процедуру абсолютно комфортною для малюка.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x