Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="269561"]
Материалы на украинском языке

Я вакцинувався від коронавірусу: що далі? Коментує експерт

0
З початком вакцинації в Україні з’явилося багато недостовірної інформації стосовно дії щеплення проти COVID-19. Ми вирішили знайти в�

З початком вакцинації в Україні з’явилося багато недостовірної інформації стосовно дії щеплення проти COVID-19. Ми вирішили знайти відповіді у експерта. Юрій Леонов, генетик відділу молекулярно-біологічних досліджень клініки «ЄВРОЛАБ», відповів на 8 гострих питань стосовно вакцинації.

Що робити після вакцинації

Джерело: freepik

Вакцинованих та тих, кто планує зробити щеплення, турбує багато питань. Як саме діє вакцинація, чи потрібно продовжувати носити захисну маску, чи можна зробити лише одне щеплення тощо — всі відповіді ми зібрали у матеріалі.

1. Чи можу я захворіти COVID-19 після вакцинації?

Так, імовірність того, що людина може захворіти після двох доз вакцини є. Це особливості імунітету кожної окремої людини. Але! У 90% хвороба буде протікати легко чи безсимптомно. Вакцини дають 98% захист від важкого перебігу.

2. Чи буду я заразний для оточуючих після щеплення від COVID-19?

Ні. Людина після вакцинації не виділяє вірус! Вона не заразна!


Як діє вакцинація від COVID-19

Джерело: freepik

3. Чи потрібно носити маску та дотримуватися протиепідемічних заходів?

Так, носити маску і дотримуватися протиепідемічних заходів варто. По-перше, як було зазначено раніше, є вірогідність того, що людина може захворіти. У неї буде безсимптомне протікання, та при цьому вона може інфікувати інших. По-друге, зараз ми входимо в класичний епідемічний період ГРЗ-ГРВІ. Щеплення від коронавірусу не захищає від грипу та інших застудних захворювань. Тому маска і протиепідемічні заходи сприятимуть тому, що ми будемо краще захищенні і від цих хвороб.

4. Що буде, якщо не отримати другу дозу вакцини від COVID-19?

Сформований імунітет буде набагато слабшим. І ризики, про які ми говорили вище, зростуть у 2-2,5 рази.

5. Якщо я отримав дві дози вакцини, я одразу захищений від коронавірусу?

Ні. Остаточна імунна відповідь буде сформована приблизно на 14-17 день після другої дози вакцини.

Вакцинація від COVID-19

Джерело: freepik

6. Чи потрібно робити аналіз на антитіла до коронавірусу після щеплення?

Аналіз на антитіла після вакцинації варто робити тим людям, що мають проблеми з імунітетом (хронічні захворювання, аутоімунні захворювання тощо). Робити його краще на 20-й день після другої дози.

7. Чи може вакцина зашкодити моєму здоров’ю?

Серйозні побічні ефекти від вакцинації дуже рідкісні. Менше 0,1%. Та якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, такі як хронічні захворювання, онкологія, системні захворювання, обов’язково треба проконсультуватись з лікарем і після вакцинації бути під наглядом добу чи дві.

8. Як довго діятиме вакцина? Чи потрібна буде ревакцинація?

Згідно останніх даних захист, що дають вакцини, триває не менше 6 місяців. Потім його ефективність знижується. Хоча, за даними деяких авторів, якщо людина перехворіла, а потім вакцинувалась, то захист є більш стійким і тривалим. Щодо ревакцинації, на сьогодні єдиної думки немає. Але більша частина дослідників схиляється до того, що ситуація буде така сама, як з грипом — вакцинація раз на рік перед епідсезоном.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты