Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="222920"]
Материалы на украинском языке

Вчені назвали продукт, який захистить зуби від карієсу

0
В ході дослідження індійські медики виявили продукт, який здатний захистити зуби дітей і дорослих від карієсу. Новий експерим

В ході дослідження індійські медики виявили продукт, який здатний захистити зуби дітей і дорослих від карієсу.

як захистити зуби від карієсу

Джерело: Instagram@dentaldeti

Новий експеримент індійських учених показав, що вживання в їжу твердого сиру запобігає розвитку карієсу у дітей і дорослих. В даному дослідженні взяли участь 75 добровольців у віці від 12-16 років. Фахівці оцінили рівень кислотності pH в порожнині рота піддослідних до і після вживання сиру, молока або йогурту без цукру.

Рівень pH нижче ніж 5,5 підвищує ризик появи ерозії зубів і руйнування зубної емалі. Якщо ж показник кислотності більше ніж 5,5, на думку вчених, то ризик розвитку карієсу помітно зменшується.

як захистити зуби від карієсу

Джерело: Instagram @__producton__

Учасників експерименту розділили на 3 групи, кожній з яких протягом трьох хвилин необхідно було вживати певну категорію продуктів. Перша група їла сир, друга — пила молоко, а третя — несолодкий йогурт. Важливим правилом після їжі було ополіскування порожнини рота водою. Вчені вимірювали рівень кислотності у кожного з добровольців через 10, 20 і 30 хвилин після їжі.


В результаті в учасників двох груп, які споживали молоко і несолодкий йогурт, не відзначалося ніяких змін рівня pH, а ось у тих піддослідних, які їли сир, було виявлено швидке підвищення показників кислотності через 10, 20 і 30 хвилин після їжі. Таким чином було встановлено, що саме твердий сир має антікаріозні властивості.

як захистити зуби від карієсу

Джерело: pixabay.com

Індійські фахівці звертають увагу, що підвищення рівня кислотності після вживання твердого сиру може бути пов’язано з підвищенням слиновиділення через пережовування їжі. І це ще не все, різні сполуки, які містяться в сирі, можуть залишатися на зубній емалі і захищати зуби від впливу кислоти.

Будьте здорові і бережіть зуби!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты