Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="258022"]
Материалы на украинском языке

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені

0
В Україні розпочався Рік обізнаності про рак легені. У всьому світі саме листопад присвячений інформуванню про рак легені. Зва�

В Україні розпочався Рік обізнаності про рак легені. У всьому світі саме листопад присвячений інформуванню про рак легені.

Рік обізнаності про рак легені

Зважаючи на поширеність цього виду раку і високу смертність від нього в Україні, було вирішено розпочати масштабний інформаційний проєкт довжиною у рік. Його мета — підвищити рівень знань українців про рак легені, його профілактику та лікування.

Для цього буде проведено низку заходів: від організації роботи сайту з освітніми матеріалами про захворювання до виставок, світлового шоу з використанням дронів та інформаційних акцій за підтримки провідних експертів.


Рак легені — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань з високою смертністю. Щороку у світі від нього помирає більше людей, ніж від раку молочної залози та колоректального раку разом. В Україні це понад 9 000 людей на рік, у світі — понад 1 700 000).

Рак легені часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70 відсотків. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% у порівнянні з 19% пацієнтів, у яких виявлено хворобу на пізніх стадіях). В Україні не прожили й одного року хворі з числа вперше виявлених у 2018 р. (58,9 %).

Статистика раку легенів в Україні

«Одним із наших ворогів у боротьбі з раком легені є незнання. Більшість ігнорує профілактику та не дотримується культури регулярних медоглядів. Мета нашого проєкту — аби більше людей знали, що являє собою ця хвороба, як їй запобігти, хто в групі ризику, як її розпізнати на ранніх стадіях та вчасно звернутися до лікаря. Ми про все це говоритимемо під час різних інформаційних заходів упродовж року»,

— розповідає Оксана Сурцева, медичний директор «Рош Україна», організатор проєкту.

В Україні є організації емоційної підтримки онкологічних пацієнтів та спеціалізовані спільноти, де пацієнти та їхні родичі діляться інформацією і своїми історіями боротьби з хворобою. Одна з найбільших спільнот, що об’єднує людей, які стикнулися з раком легені, — громадська організація «Легені», яка підтримує проєкт «Рік обізнаності про рак легені».

Засновниця організації Вікторія Штонда  переконана, що саме обізнаність — один із головних чинників, який допоможе діагностувати захворювання на ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування.

«Обізнаність і є першочерговою профілактикою. Рак легені часто не маніфестує себе до останніх стадій, тому, щоб виявити хворобу вчасно, необхідно уважно ставитися до свого здоров’я і проходити профілактичні огляди. Інноваційні ліки подовжують життя та зберігають його якість, але вони теж повинні застосовуватися вчасно.

У нас же поширені думки, що якщо я почуваюся добре, то й робити обстеження не потрібно, або якщо я не палю, то й рак легені мені не загрожує. Це хибні уявлення, для боротьби з якими і потрібні просвітницькі проєкти. Саме тому я особисто, як керівник ГО «Легені», наші пацієнти та однодумці підтримуємо Рік обізнаності про рак легені»,

— коментує Вікторія.

У рамках ініціативи «Рік обізнаності про рак легені» створений сайт — інформаційний центр, що об’єднує важливі дані про захворювання. На сайті можна дізнатися про рак легені: перші ознаки захворювання, типи хвороби, види лікування,  профілактику та дані про групи ризику. Окрім освітньої інформації, там розміщені контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.

Також на сторінці компанії «Рош Україна» у Facebook можна буде дізнатися про інформаційні та офлайнові заходи, які будуть проводитися в рамках Року обізнаності про рак легені.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты