Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="210292"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

В Києві триває виставка «12 місячних»

Old date:
Current date: 2020.07.09
New date: 2019.03.25
0
Провідна компанія у сфері охорони здоров’я Санофі в Україні відкрила в Києві першу соціальну арт-виставку про менструацію «12 міся

Провідна компанія у сфері охорони здоров’я Санофі в Україні відкрила в Києві першу соціальну арт-виставку про менструацію «12 місячних». Її мета – зняти в суспільстві табу з цієї теми.

выставка 12 месячных, менструация

Источник: PR

Неготовність називати речі своїми іменами, зокрема, вільно говорити про менструацію, призводить до почуття сорому за прояви жіночності, особливо серед підлітків. Згідно з дослідженням, проведеним U-Report в Україні в 2018 році, менструація дійсно є табуйованою для багатьох підлітків темою. Так, 10,5% опитаних дівчат сказали, що їх дражнили чи цькували через менструацію, а 30% хлопців відповіли, що були свідками подібного ставлення до дівчат через менструацію. 25% дівчат відповіли, що їм незручно купувати засоби особистої гігієни в присутності сторонніх людей.

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

Саме для того, щоб показати – про менструацію можна і треба говорити вільно, відомі українські ілюстратори Ліліт Саркісян, Марічка Рубан, Лєра Схемка, Надія Кушнір, візуалізували 12 евфемізмів, якими дівчата маскують «ці дні». «Червоний Феррарі», «печальки», «монстри» і ще багато дивакуватих назв та образів ожили на смартфонах відвідувачів завдяки технології доповненої реальності.

выставка 12 месячных, менструация

Источник: PR

За словами Ізабели Гузяк, генерального менеджера безрецептурного напряму Санофі в Україні, на жаль, далеко не всі можуть відкрито говорити про менструацію, а арт-виставка «12 місячних» доносить, що вільно ділитися переживаннями та усувати менструальний біль, аби жити здоровим та повноцінним життям, – це цілком природно.

Наталія Сіліна, лікар-гінеколог, доктор медичних наук так прокоментувала захід:

«Слід спростовувати міфи й пояснювати, що менструація є критерієм здоров’я жінки, а не «критичними днями», і якщо вона знижує якість життя, то це привід звернутися до фахівця. Такі проекти, як арт-виставка «12 місячних», сприяють формуванню здорового ставлення до фізіології у підлітків обох статей».

Вона закликала батьків та вчителів запрошувати до шкіл фахівців: гінекологів, урологів та психологів для проведення лекцій на тему фізіології пубертатного періоду.

выставка 12 месячных, менструация

Источник: PR

Основну ідею проекту озвучила Ліліт Саркісян – називати речі своїми іменами і бути вільними у прийнятті себе.

«Я як художниця іронічно та візуально переосмислила табуйовану навіть сьогодні тему менструації. Художники відображають у своєму мистецтві болючі проблеми суспільства, і я сподіваюся, що такі проекти рухають суспільство вперед. Як матір я розумію, наскільки важливо вчасно розказати донькам і синам про менструацію як прояв жіночого здоров’я. Це допоможе запобігти психологічному насильству, насмішкам у школі й дорослому житті».

Відвідати арт-виставку «12 місячних» можна до 31 березня 2019 року – на першому поверсі ТРЦ «Гулівер» (м. Києв).

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Телеграм канал


Статьи по теме:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: