Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="263096"]
Материалы на украинском языке

Українські школярі стануть супергероями та рятуватимуть життя

Old date:
Current date: 2022.08.17
New date: 2021.03.03
0
У березні 2021 р. в українських школах розпочнеться освітня програма "Супергерої FAST", мета якої – навчити дітей розпізнавати перші оз

У березні 2021 р. в українських школах розпочнеться освітня програма «Супергерої FAST», мета якої – навчити дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою. Оволодівши такими важливими знаннями та навичками, діти стануть справжніми Супергероями FAST, адже зможуть рятувати життя їхніх дідусів та бабусь, а також донести ці важливі знання до дорослих у своїх родинах.  
Освітня програма «Супергерої FAST»  ̶  міжнародна кампанія, яка проводиться у понад 20 країнах світу. Це інтерактивна навчальна програма для дітей 5 – 9 років, яка за допомогою персонажів-супергероїв, а також цікавих ігор, конкурсів, поробок та мультфільмів вчить дітей впізнавати перші ознаки інсульту та викликати невідкладну медичну допомогу.

Ян Ван дер Мерве, керівник Ініціативи Angels в Європі та лідер проєкту «Супергерої FAST»: «Програма «Супергерої FAST» розроблена саме для дітей початкової школи, оскільки це той вік, коли діти багато часу проводять зі своїми дідусями та бабусями. Діти цього віку також відкриті та охоче діляться своїми новими знаннями зі своїми рідними. Навчальні матеріали яскраві та цікаві дітям. Їх можна опановувати в школі чи вдома з батьками. Результати навчання досить переконливі: в Греції завдяки програмі «Супергерої FAST» рівень знання про симптоми інсульту зріс з 38% до 85%».


Програма розроблена Факультетом освітньої та соціальної політики Університету Македонії (Греція) за підтримки Ініціативи Angels та схвалена Всесвітньою організацією інсульту. В Україні програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України та в партнерстві з ГС «Освіторія».


Віктор Сальков, державний експерт Міністерства освіти і науки України: «Концепція Нової Української Школи, яку ми зараз впроваджуємо, має на меті навчання дітей життєво необхідним навичкам та компетенціям у природний для них спосіб: через гру, співпрацю, спілкування. Запропонована програма є саме тим гарним прикладом компетентністного підходу до навчання та надає дітям важливі знання про основи здоров’я та як звернутися до невідкладної медичної допомоги. Тому Міністерство освіти і науки України радо підтримує проведення освітньої програми «Супергерої FAST».

Інсульт є серйозною проблемою для суспільства. В Україні щороку стається близько 130 000 випадків інсульту. Прогноз для пацієнта напряму залежить від того, як швидко йому буде надана кваліфікована медична допомога, адже за кожну хвилину від початку інсульту в мозку відмирає 2 млн нервових клітин.

Дмитро Лебединець, керівник Інсультного центру клінічної лікарні «Феофанія» ДУС, м. Київ, член робочих груп МОЗ та НСЗУ з питань інсульту: «Як лікар-невролог, чия робота полягає в порятунку людей з інсультом, я дуже вдячний організаторам за навчальну програму «Супергерої FAST». Складно переоцінити значення цих знань і вміння дітей розпізнати перші ознаки інсульту та викликати екстрену медичну допомогу. Під час інсульту важлива кожна хвилина. Я щиро вболіваю, щоб кожна школа долучилася до програми і ми разом змогли допомагати людям, у яких стався інсульт, отримувати вчасну та кваліфіковану медичну допомогу».


Приєднатися до програми «Супергерої FAST» може кожна школа в Україні. Для цього потрібно лише зареєструватися на сайті⇒

Після реєстрації вчитель отримує безкоштовний доступ до усіх навчальних та методичних матеріалів для проведення тематичних уроків. Програма передбачає 5 інтерактивних занять, після яких діти отримують звання Супергероя FAST та відповідний сертифікат.


Глобальна мета програми – навчити 1 млн дітей в усьому світі розпізнавати симптоми інсульту. На підтвердження успішного проходження програми організатори пропонують всім Супергероям FAST фотографуватися в масках Героїв та завантажувати фотографії для встановлення рекорду Гіннеса – найбільшого в інтернеті фотоальбому Супергероїв. Долучитися до рекорду можна за посиланням. Маску можна роздрукувати прямо на сайті, або ж виготовити її з кольорового паперу.

Програма «Супергерої FAST» побудована навколо чотирьох анімаційних супергероїв: бабусі, двох дідусів та їхнього онука. Вони використовують номер виклику екстреної медичної допомоги 103 як асоціацію, що допомагає легко згадати симптоми інсульту:


1 – одну сторону обличчя раптово перекосило (асиметрія обличчя)

0 – якщо нуль сили у руці або нозі

3 – дві губи та один язик не можуть вимовити ані слова

Кожна четверта людина може зустрітися з інсультом протягом життя. Це друга найпоширеніша причина смерті, третя причина інвалідності та одна з основних причин, чому діти втрачають своїх супер-бабусь і супер-дідусів. Інсульт ефективно лікується, якщо допомога була надана максимально швидко та вчасно, тому кожна хвилина має значення.

Дослідження показують, що люди часто не розпізнають основних симптомів інсульту і не відразу звертаються за медичною допомогою. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі BMC Emergency Medicine, показало, що лише 23% пацієнтів з інсультом усвідомлювали, що у них інсульт. А тільки 11% з них негайно звернулися за допомогою.

Проєкт «Супергерої FAST» покликаний змінити цю сумну статистику та поширити знання щодо ознак інсульту через обізнаність дітей. Дізнатися більше про програму і долучитись до супергероїв можна на сайті.

 ___________________________________________________________________________________________

Про Ініціативу Angels


Ініціатива Angels – унікальна ініціатива в сфері охорони здоров’я, яка допомагає лікарням по всьому світу стати максимально готовими до лікування інсульту, аби люди з цим захворюванням отримали швидку та якісну медичну допомогу. Задля цього Ініціатива Angels допомагає створювати нові лікарні, що готові приймати  пацієнтів з інсультом, а також підвищує якість медичної допомоги для таких пацієнтів в існуючих закладах охорони здоров’я.  Велика мета ініціативи – кожен пацієнт з інсультом повинен отримати своєчасно якісну кваліфіковану допомогу у «правильній» лікарні.


Проєкт Супергерої FAST проходить за підтримки Всесвітньої організації інсульту – неприбуткової медичної асоціації, яка підвищує обізнаність щодо профілактики та лікування інсульту.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x