Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="258413"]
Материалы на украинском языке

У Києві інтерактивна скульптура заговорила голосами людей із раком легень

0
16 листопада 2020 року українська мультидисциплінарна художниця ANi/Анна Надуда разом із громадською організацією «Легені» створили �

16 листопада 2020 року українська мультидисциплінарна художниця ANi/Анна Надуда разом із громадською організацією «Легені» створили інтерактивну скульптуру «Легені, які говорять» до місяця обізнаності про рак легень. Легені озвучують історії людей із раком легень, щоб звернути увагу перехожих на проблему невчасної діагностики раку легень та мотивувати українців більше піклуватися про їхнє здоров’я. 

Анастасія Красноплахтич, Вікторія Штонда, Анна Надуда, Євгенія Ідоятова

Зліва направо — Анастасія Красноплахтич, Вікторія Штонда, Анна Надуда, Євгенія Ідоятова

Рак легень – найпоширеніший тип раку у чоловіків віком від 35 до 70 років у нашій країні. Кожного року у світі діагностують понад 2 мільйони нових випадків цього онкологічного захворювання. Тому, щоб звернути увагу до цього захворювання, громадська організація «Легені» запускає інформаційну кампанію «Легені, які говорять». Її мета – нагадати людям піклуватися про своє здоров’я, регулярно обстежуватись, аби вчасно діагностувати і знати про можливі способи лікування цього захворювання.

Із 16 по 30 листопада 2020 року кияни та гості столиці зможуть повзаємодіяти зі скульптурою «Легені, які говорять» у Маріїнському парку. На скульптурі розміщені датчики руху, які промовляють до перехожих, що наближаються до неї, голосами людей, які борються з раком легень. За посиланням (QR-кодом на скульптурі) ці історії можна побачити. На початку грудня скульптура буде переміщена в один із парків Києва, щоб стати частиною міста та нагадувати людям піклуватися про свої легені.

«Рак легень –  найпоширеніша причина смертності від онкологічних захворювань у всьому світі.  Люди не знають про рак легень, не проходять профілактичні обстеження, поки не стикаються із діагнозом на останніх стадіях. Ми, громадська організація «Легені», вирішили змінювати ситуацію.


Цією кампанією «Легені, які говорять» ми хочемо в усіх сенсах звернути увагу людей на ранню діагностику раку легень та можливості його лікування. Ми привертаємо увагу нашого суспільства до раку легень через мистецтво – скульптуру «Легені, які говорять», через відео історії наших співгромадян — через візуальний вплив на свідомість українців,» – розповідає голова громадської організації «Легені» Вікторія Штонда.

Вікторія Штонда

В.о. генерального директора Директорату медичного забезпечення Євгенія Ідоятова зазначає:

«Україна знаходиться серед держав із високим рівнем захворюваності на рак. Щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються про свою хворобу, із них 13 тисячам ставлять діагноз – рак легень. Проблема раку легень у тому, що його складно виявити на початкових стадіях – таких симптомів, як тривалого кашлю, мокротиння із кров’ю, задишки може і не бути.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, від 30% до 50% випадків раку можна запобігти, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. На початкових стадіях захворювання значно краще піддаються лікуванню. Тому разом із сімейним лікарем потрібно визначати групу ризику, проходити діагностику вчасно , а після виявлення онкологічного процесу – починати лікування якомога раніше».

 Євгенія Ідоятова

Своїм задумом поділилася й авторка скульптури мультидисциплінарна художниця Анна Надуда:

«Тема анатомії, будови людського організму та рослинного світу є наскрізною моєї творчості. Майже всі свої скульптури я називаю рослинами. І ця скульптура «Легені, які говорять» – схожа на рослину, як будова наших легень. Скульптура створена із гілок, які впали або були зрізані.

Бетон укріплює їх та монуметалізує, щоб нагадати людям, що важливо піклуватись про чистоту наших легень, як «Храму Повітря». Інтерактивна аудіальна частина об’єкта, ретранслюючи історії людей із раком легень, закликає перехожих зупинитися, оглянути біонічну структуру та берегти власне здоров’я».

Анна Надуда


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты