Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="238686"]
Материалы на украинском языке

Туберкульоз: 7 ранніх симптомів, які потрібно знати

0
Туберкульоз – дуже страшна, а головне, підступна хвороба. Дуже часто її прояви можна сплутати з банальною застудою або нездужанням

Туберкульоз – дуже страшна, а головне, підступна хвороба. Дуже часто її прояви можна сплутати з банальною застудою або нездужанням. Звичайно, самий дієвий спосіб виявити це захворювання – щорічно проходити процедуру флюорографії. Але є також ряд симптомів, які допоможуть зрозуміти, що щось йде не так і виявивши які необхідно негайно звертатися до лікаря.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

Тривалий кашель

Якщо ви кашляєте вже кілька тижнів, а лікування від застуди прописане терапевтом не допомагає і не дає ніяких поліпшень, необхідне більш ретельне обстеження. Кашель – один з найбільш частих і найбільш явних симптомів туберкульозу, а тому відноситься до нього несерйозно не варто.

Дискомфортні відчуття в районі грудної клітини

Це може бути біль, здавлювання або просто неприємні відчуття під час вдиху або покашлювання. Якщо ви періодично помічаєте за собою подібні симптоми, необхідно обов’язково звернутися до фахівця. Такі симптоми найчастіше вказують на проблеми з легенями.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

Злегка підвищена температура

Таку температуру ще називають субфебрильною. Найчастіше в такому стані ви відчуваєте себе відносно нормально: жару і ломоти немає, але при це термометр показує, що температура вашого тіла знаходиться на рівні 37-37,5 градусів. Якщо такий стан триває вже кілька тижнів візит до фахівця обов’язковий.


Різка втрата ваги

Якщо ви не сидите на дієтах, ваш раціон і спосіб життя не змінилися, але при цьому кілограми тануть на очах необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Такий симптом може сигналізувати не тільки про туберкульоз, але й про низку інших не надто приємних захворювань.

Підвищена пітливість або озноб

Особливо небезпечно, якщо два цих стани періодично змінюються: то вам дуже холодно, то різко вас кидає в жар. Такий стан явний сигнал того, що з організмом щось не в порядку і йому необхідна допомога. Особливо варто насторожитися, якщо вас кидає в піт саме вночі.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

Відсутність апетиту

Відсутність або зниження апетиту – ще один симптом, який вказує на небезпечний стан. Найчастіше організм відмовляється від їжі, коли вже хвороба досягла певного масштабу, і щоб з нею боротися потрібні додаткові резерви.

Загальна слабкість організму

Звичайно, швидка стомлюваність, постійна втома і сонливість можуть бути симптомами різних захворювань, як небезпечних, так і не дуже. Якщо в останній час ви постійно лінуйтеся, буквально змушуєте себе щось зробити і готові спати цілодобово — не полінуйтеся записатися на прийом до лікаря і здати аналізи.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты