Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="255782"]
Материалы на украинском языке

Суміш на козячому молоці: як обрати кращу для дитини

Old date:
Current date: 2022.06.28
New date: 2020.10.12
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Перші місяці життя діти харчуються тільки грудним молоком мами. У цей період малята ростуть швидше за все – к шести місяцям дитина

Перші місяці життя діти харчуються тільки грудним молоком мами. У цей період малята ростуть швидше за все – к шести місяцям дитина буде важити в два рази більше, ніж при народженні. Відбувається активний розвиток травної та нервової систем, розвивається мозок. Саме тому в цей період дитині дуже важливе повноцінне збалансоване харчування. Як відзначають педіатри і фахівці виробництва дитячих молочних сумішей Kabrita, грудне молоко — це головне джерело найважливіших мікроелементів для дитини. Але іноді, по деяким причинам мамам доводиться переходити на штучне або змішане вигодовування. Як же обрати ту суміш, з якої малюк отримає все, що потрібно його активно зростаючому організму?

Sleeping baby clenches his parent’s fingers; Soft focus and blurry

Коли потрібно переходити на суміш?

Раніше питання про те — годувати грудьми чи ні — навіть не розглядалося, тому що грудне молоко мами було єдиним джерелом харчування для немовляти і способом його виживання. Сьогодні молочні суміші можуть допомогти мамі, якщо:
 • жінка перебуває на серйозному лікуванні;
 • у неї недостатньо молока, малюк не наїдається;
 • у мами є захворювання молочної залози (мастопатія, мастит, галактоцеле);

Але, звичайно, суміш не є повноцінним замінником жіночого молока. Якщо у вас виникла необхідність вводити суміші, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем з питання вибору харчування. Будьте готові, що він порадить вам звернути більш пильну увагу на суміші на козячому молоці.

У чому користь козячого молока і молочної суміші на козячому молоці?

Чому козяче молоко? У кожного з нас з дитинства стійка асоціація зі словом «молоко»: ми відразу уявляємо корову, яка пасеться на лузі. А про кіз ми згадуємо рідше. Але ж раніше малюків, які залишилися без батьків, вигодовували якраз козячим молоком. Тепер на його основі робляться поживні молочні суміші.


 • У козячому молоці багато білків альбумінів. Саме завдяки цим білкам козяче молоко, потрапляючи в шлунок малюка, перетворюється в легкі нещільні пластівці, які легше засвоюються, не викликаючи проблем з травленням. Згідно з дослідженнями, через 2 години після прийому їжі, шлунок дитини засвоює суміш на основі козячого молока на 50%, а суміш з коров’ячого тільки на 35%.
 • Козяче молоко багатше за вмістом насичених жирних кислот, а вони всмоктуються в кишечнику безпосередньо в кров.
 • Залізо і кальцій козячого молока краще засвоюються.
 • Козяче молоко багате міддю, марганцем і молібденом, елементами, які дуже корисні для організму малюка.

Козяче молоко (і суміші на основі козячого молока) зазвичай дорожче коров’ячого, і цьому є пояснення:

 • Кози набагато більш вибагливі до якості кормів, води і до умов утримання. Молоко кіз набуває характерного «козячого» запаху і смак саме в тому випадку, якщо коза не отримує належного догляду.
 • Надій кози становить близько 3,5 літрів молока в день, а корови — до 25. Звичайно, надій від кози можна збільшити і до 10-15 літрів, але це молоко вже не буде мати ті смаковими та поживні якості.

Користь козячого молока очевидна і лікарям, і мамам, але вибір, звичайно, за мамою. Незважаючи на широкий вибір сумішей з козячого молока, помилитися буде складно.


В Україні представлені кілька брендів сумішей на основі козячого молока. Всі суміші високої якості, всі адаптовані для харчування дітей від народження, і всі приблизно в одній ціновій категорії. Ми пропонуємо ближче познайомитися з брендом Kabrita (Кабріта).

Аналіз складу: суміш на козячому молоці Kabrita

Дитина отримує всі необхідні поживні речовини, завдяки складу сумішей Kabrita, розробленому фахівцями з дитячого харчування. Найголовніше в сумішах Kabrita — цінна козяча сироватка. У сумішах Кабріта 1 міститься 63% сироватки. Сироваткові білки швидко проникають зі шлунка в кишечник і добре засвоюються організмом, тому їх також називають «швидкими білками». Саме завдяки цьому механізму діти активно розвиваються і набираються сил. Kabrita — єдиний виробник сумішей, у якого сироватка і козяче молоко включені в список GRAS, як безпечне джерело козячого білка для виробництва сумішей для дітей з народження.


Але це не єдиний важливий інгредієнт для правильного розвитку організму в складі суміші.

 • Жировой комплекс Digest X (унікальний жировий комплекс, що копіює профіль грудного молока).
 • Жирні Омега-3 і Омега-6 кислоти.
 • Ненасичені жирні лінолева і альфа-ліноленова кислоти.
 • Унікальний симбіотиків — це пребіотики ГОС і ФОС плюс пробіотики (живі біфідобактерії).
 • Селен і цинк.
 • Таурин і L-карнітин.

Також, в суміші Кабріта 1 низький вміст білка, близький за змістом до грудного молока (1,3 г на 100 мл готової суміші), що дуже важливо в період перших шести місяців після народження малюка, коли організм ще не готовий до великої кількості білка в харчуванні. При цьому суміші Kabrita не містять мальтодекстрин і соєвий лецитин. Ці речовини абсолютно безпечні і нешкідливі, але чим менше зайвого включається до складу харчування дитини, тим краще.

Виробництво молочних сумішей

Kabrita виготовляється зі свіжого фермерського молока, що надходить на завод з приватних фермерських господарств, які працюють тільки з компанією-виробником сумішей. Роль маленьких приватних господарств в створенні сумішей вкрай важлива, докладніше про це можна дізнатися на сайті виробника і в інтернеті.


Молоко, яке використовують для сумішей Kabrita, отримують від кіз білої молочної зааненської породи. Самці і самки живуть окремо, що позитивно впливає на смак, запах і якість продукту. Тварин регулярно миють і щодня прибирають їх вольєри. В основі їх раціону спеціальні корми — суміші трав, сіна і силосу з додаванням кукурудзяної, картопляної і фруктової макухи. Дороге і якісне харчування — гарантія м’якого вершкового смаку сумішей і їх високої поживної цінності.


Молочна суміш для змішаного вигодовування — як обрати?

Для незрілої травної системи малюка перехід з грудного вигодовування на змішане або штучне, це завжди стрес. У дитини це виражається в підвищенні частоти і тривалості кольок, частих запорах або, навпаки, в розладах шлунка. Вона відчуває дискомфорт і часто плаче, через що істотно скорочується тривалість сну і малюка, і мами. Експерти Kabrita нагадують: чим довше ви годуєте дитину природним для нього грудним молоком, тим краще, а коли постане питання про змішане вигодовування, слід ретельно поставитися до вибору суміші і обов’язково проконсультуватися з фахівцем з дитячого харчування або педіатром. Також ви можете ознайомитися з відгуками досвідчених матусь. Тоді перехід на змішане або штучне вигодовування пройде комфортно і для мами, і для малюка!


Суміші Kabrita підходять для дітей з моменту народження до півроку (Kabrita 1) і старше (Kabrita 2, Kabrita 3). Перед введенням в раціон вашої дитини нового виду суміші необхідно проконсультуватися з фахівцем.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x