Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="207790"]
Материалы на украинском языке
 • Скидки только для наших читателей
 • Скидки только для наших читателей

Стрітення Господнє: що можна і що не можна робити в це свято

Old date: 2019-02-12
Current date: 2021.09.22
New date: 2021.02.13
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Один з двунадесятих свят християнства Стрітення Господнє, православні та українські греко-католики відмічають 15 лютого – це 2 лют

Один з двунадесятих свят християнства Стрітення Господнє, православні та українські греко-католики відмічають 15 лютого – це 2 лютого по «старому стилю», точніше, по застарілому юліанському календарю.

Стрітення Господнє

Источник: instagram @rusdramtheatre

Як і у будь яке релігійне свято, на Стрітення Господнє існує низка заборон та рекомендацій. При цьому, вони існують як у церковних правилах, так і в народних традиціях.

Що неможна робити на Стрітення за церковними правилами

 • Традиційно, як майже на кожне велике свято, пов’язане за життям чи смертю Христа, на Стрітення забороняється виконувати важку роботу, особливо прибирати, прати, шити та працювати на городі.
 • Заборонено в день Принесення в Храм, це друга назва Стрітення, сваритись, бруднословити и взагалі лаятись будь з ким. В тому числі, карати дітей.
 • Не рекомендує церква на Стрітення митися. Проте, в наші дні ця заборона втратила сенс, а справа в тому, що нашим данім пращурам, для того, щоб вимитися в лазні, треба було добре попрацювати – наносити води, нарубати дрова, розпалити піч та інше.
 • Неможна пропускати церковну службу, бо на Стрітення обов’язково освячують церковні свічки, які після служби роздають парафіянам. Вважається, що стрітенські свічки мають особливу силу, їх зберігають цілий рік і запалюють в особливих випадках.
 • В день Стрітення Господнєго 15 лютого в церквах не благословляють весілля і не проводять вінчання.
Стрітення Господнє

Источник: instagram @pravoslavie_segodnya

Що неможна робити на Стрітення – народні заборони

За народними традиціями суворої заборони працювати на Стрітення немає, але все ж таки наші пращури намагались в день зустрічі зими з весною працювати менше. Тим більше, саме 15 лютого здавна проводили фестивалі, присвячені Сонцю, під назвою Громниці.

 • В середині лютого, на свято Стрітення Господнєго, яким завершуються і Різдвяні святки, не рекомендується планувати подорожі, особливо дальні.
 • Неможна переїжджати та перевозити на нове місце свої речі, навіть у гості ходити не варто.
 • На Стрітення неможна класти гаманець та гроші на стіл — бо гроші в домі не заведуться.
Стрітення Господнє

Источник: [email protected]_oksana

Що можна і треба робити на Стрітення

 1. По-перше, звичайно, всією родиною необхідно сходити до церкви, послухати святкове богослужіння і принести додому освячені свічки та воду.
 2. Принісши додому свічки з церкви, треба запалити одну і прочитати молитву. Решта свічок, як і освячену воду, необхідно сховати і використовувати тільки за необхідністю.
 3. В народній традиції на Стрітення прийнято накривати стіл та обов’язково готувати млинці, що символізують Бога-Сонце Ярило. Церква нічого проти цього ритуалу не має, хоча обов’язковим не вважає.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: