Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="254243"]
Материалы на украинском языке, СЕЗОН ЗАСТУД: ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини

Old date: 2016-02-25
Current date: 2021.09.18
New date: 2020.11.15
0
Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здор

Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров’ям малюка — це забезпечить йому безпроблеме та щасливе життя в майбутньому.

Джерело: [email protected]

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протягу або змочених ніг, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет ослаблений.

Причина 1. «Фонові» фактори

Деякі малюки до певного моменту радують батьків міцним здоров’ям, а потім раптом ні з того ні з сього виникає купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем в таких випадках — це «фонові» чинники, тобто супутні хвороби.

Це може бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо- або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених важких захворювань (пневмонія, справжня ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.

девочка и врач - фото

Джерело: Burda Media

Причина 2. Безконтрольний прийом ліків

Іммунітет буває вродженим та набутим. І другий превалює у дорослої людини, так як у її організму більше «досвіду в спілкуванні» з різними інфекціями. Формується імунітет тільки через контакт зі збудником, і ніяк інакше.

Тому, якщо при найменшій ознаці застуди або підвищенні температури ви готові давати дитині антибіотик, пам’ятайте: це не найкраща послуга для її майбутнього здоров’я.

Причина 3. Недотримання загальних правил профілактики хвороб

Для дитини в це поняття включені не тільки знайомство з гігієною на рівні миття рук та фруктов.

В першу чергу, важливі:

  • режим дня,
  • регулярні прогулянки,
  • здорове харчування,
  • достатня фізична активність.

Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи добу безперервно перед комп’ютером та харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають всі педіатри світу: багато бувати на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти й овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові роблять значний вплив на формування імунної відповіді у малюків — здорове тіло правильно розпізнає зовнішні небезпеки та адекватно захищає від них організм, що зростає.

Мама с дочкой проснулись утром - фото

Джерело: Burda Media

Причина 4. Надмірна стерільность

Жодній мамі не подобається, коли її малюк хворіє. Але, як не дивно це звучить, з дуже здорових дітей виростають хворі дорослі.

Основною складовою міцного імунітету є імунна пам’ять, а її тіло набуває тільки після успішного одужання. Тому кутаючи малюків, уникаючи зимових провітрювань та загартовування, батьки часто самі провокують зниження імунітету.

Причина 5. Штучне вигодовування

Ця причина важлива для дитини в перший рік життя, але і тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які в перші місяці захищають його організм, проте для дітей 1 місяця і старше цей імунітет працює тільки місцево — у кишечнику. Тобто, грудне молоко захистить малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу та ін.

Деті, що харчуються штучними сумішами, частіше схильні до всіляких захворювань шлунково-кишкового тракту, так як їх імунітет слабше. Але незалежно від типу вигодовування, до застудних захворювань та інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, всі немовлята схильні однаково.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей Мой ребенок - онлайн журнал для современных родителей
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: