[artlabel id="183797"]
Материалы на украинском языке висип, висип у дитини, висип у дітей, висипання у дітей, вітрянка, лишай, кір, краснуха, скарлатина, атопічний дерматит, себорейний дерматит, пітниця, кропивниця, акне

Різновиди висипань у дітей: як розпізнати. Фото-шпаргалка для батьків

Old date:
Current date: 2019.04.25
New date: 2018.05.22
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Якщо дитину обсипало, треба негайно викликати лікаря. Проте, ще до його приїзду простежте за характером висипань і зробіть кілька н

Якщо дитину обсипало, треба негайно викликати лікаря. Проте, ще до його приїзду простежте за характером висипань і зробіть кілька нотаток для медиків.

висипання у дітей - різновиди

Джерело: pixabay

Висип на шкірі у малюків з’являється досить часто, і у батьків завжди виникає багато питань з цього приводу. Що це? Реакція на цитрусові або симптом скарлатини? А може пітниця? Або кір? Точний діагноз може поставити тільки лікар. Але вберегти себе і дитину від надмірної безпеки або, навпаки, від підвищеної тривоги можна, озброївшись хоча б мінімальними знаннями про мінливий характер висипу.

 

Різновиди висипу у малюків:

 

АКНЕ (ДИТЯЧІ ПРИЩІ)

Це висипання, в більшості випадків, схоже на всім відомі юнацькі вугрі. Червоні, з гнійною білою верхівкою, прищі можуть з’являтися у новонароджених, в період першого місяця. Найчастіше поширені на лобі, щоках, голові, носі, але не виключена можливість появи на шиї, спині або у вухах.

АКНЕ (дитячі прищі) - фото

Джерело: instagram @detskiydermatolog

Повернутися до вибору висипу

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ

Атопічний дерматит — червоні плями, частіше на обличчі, на щоках і на лобі у дитини. Страждають й інші частини тіла (сідниці, гомілки, волохата частина голови). Ураженні місця намокають, на них утворюються скориночки. При загостренні дерматиту у немовлят опухлі і почервонілі ділянки в основному з’являються на обличчі, в шкірних складках, за вухами, а у старшому віці — на поверхні ліктьових або колінних суглобів, на кистях і пальцях рук. Шкіра стає сухою і починає лущитися. Перемогти захворювання тільки наявними зовнішніми засобами не можна, проблема виникає через внутрішні причини і часто — генетичні.

Повернутися до вибору висипу

ВІТРЯНКА

Якщо малюк контактував з дитиною, яка хворіє на вітрянку, зараження неминуче. Зазвичай перші ознаки хвороби з’являються на 12-14-й день після контакту. Починається хвороба підвищенням температури, через добу з’являється висипання. Висип при вітрянці — це дрібні бульбашки з прозорим вмістом, які незабаром лопаються і утворюється скоринка. Обробляйте вітряночні бульбашки зеленкою 1-2 рази на день, поки не відпаде скориночка.

Загоєння супроводжується нестерпним свербіжем. Якщо дозволити дитині розчісувати висип, на шкірі назавжди залишаться непривабливі виїмки.

Висипання з’явилися і у ротику малюка? Таке буває при ускладненому перебігу хвороби. Пильний контроль лікаря за станом дитини в цьому випадку необхідний. Висипання при вітрянці з’являються періодично. На 5-й день після появи останніх бульбашок малюк перестає бути заразним.

вітрянка у дівчинки - фото

Джерело : instagram @lenochka_amralieva

Повернутися до вибору висипу

ІМПЕТИГО

Інфекційне захворювання, яке притаманне дітям від двох до шести років. Супроводжується появою, біля рота, носа і на кінцівках, хворобливих червоних плям. Останні з часом перетворюються в гнійні пухирці, які можуть лопатися і утворювати скоринку. При наявності даного захворювання, у дитини з’являється жар, і збільшуються лімфатичні вузли.

як виглядає висип імпетиго - фото

Джерело: instagram @dashkus

Повернутися до вибору висипу

ІНФЕКЦІЙНА ЕРИТЕМА (ПАРВОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ)

Слово «еритема» означає почервоніння якоїсь ділянки шкіри. Виникає  парвовірусом В19, який поширений в усьому світі. Передається повітряно-крапельним шляхом, і проявляється в середньому через два тижні після зараження. Хворіють частіше діти дошкільного та молодшого шкільного віку, багато переносять цю інфекцію без симптомів або з мінімальними проявами, тому більше 80% дорослих мають до неї імунітет.

На початку хвороби малюк може скаржитися на болі в м’язах і суглобах, підвищується температура, іноді виникає кашель, нежить, кон’юнктивіт, головний біль. Через 2-3 дні з’являється характерне висипання: щоки набувають яскраво-рожевого або червоного забарвлення (симптом «налясканих щік»), можливі висипання на кінцівках і тілі у вигляді химерних візерунків («мережевий висип»). З появою висипу дитина перестає бути заразною, та відчуває себе набагато краще. Таке «бойове розфарбування» може зберігатися 1-4 тижні, періодично то стихаючи, то знову стаючи яскравим. Рідше зустрічається висип у вигляді «рукавичок» і «шкарпеток», тобто червоніють зап’ястя і стопи.

Іноді цю хворобу не так просто відрізнити від алергії, особливо якщо не було підвищення температури, тому лікар може призначити аналіз крові загальний, а також аналіз на наявність антитіл до парвовірусу. Протікає інфекційна еритема сприятливо, і лікування не вимагає. Протиалергічні препарати іноді призначають для полегшення сверблячки, але якщо висип не свербить, то ніякі ліки не потрібні.

інфекційна еритема на тілі дітей - фотографія

Джерело: instagram @dr.elizavetaredko

Повернутися до вибору висипу

Кліщовий бореліоз (хвороба Лайма)

Збудник борелліоза — група патогенних бактерій, об’єднаних назвою Borrelia, які відносяться до сімейства спірохет. Носіями мікробів є теплокровні тварини: гризуни, велика рогата худоба, хижаки, в тому числі собаки і навіть птахи.

Перші ознаки бореліозу можуть проявитися вже через кілька днів після укусу, проте частіше прояви відстрочені на тривалий термін — від двох тижнів до місяця. В момент укусу кліщ випускає в кров жертви слину, в якій міститься невелика кількість боррелий, які починають активно розмножуватися, при великій концентрації з потоком крові можуть проникати в різні органи, включаючи центральну нервову систему, серце, суглоби, печінку та інші. Борелії здатні утворювати спори, а при загибелі виділяють небезпечний ендотоксин, який викликає загальну інтоксикацію організму.

При зараженні бореліозом, почервоніння може з’явитися через кілька днів після укусу кліща — кругла пляма, яка поступово розширюється і змінює обриси. Поступово пляма набуває вигляду блідого кільця в центрі якого червоне піднесене над рівнем шкіри утворення. При появі мігруючої еритеми (так називається ця пляма), необхідно терміново звернутися до лікаря — чим раніше розпочати лікування, тим більше шансів на одужання без наслідків.

КОНТАГІОЗНИЙ МОЛЮСК

Супроводжується появою рожевих або перлинно-білих горбиків, діаметром в декілька міліметрів, в центрі яких знаходиться невелике заглиблення. Висипання можуть з’являтися на різних частинах тіла, окрім ступні і долонь, в цих місцях буває дуже рідко. За своєю суттю — це вірусна інфекція, з якою легко впорається імунна система. Педіатри рекомендують зробити аналіз на вітамін D, оскільки його дефіцит першочергово дає збій в роботі імунної системи.

висип контагіозний молюск - як виглядає

Джерело: instagram @drkorotkova_natalya

Повернутися до вибору висипу

КІР

Коревий висип має яскраво виражені особливості. Перші висипання у вигляді сіро-білих цяток завбільшки з макове зерно, оточені червоним віночком, з’являються на слизовій губ і піднебіння. Це абсолютна ознака кору, який, на жаль, часто залишається непоміченим. Незабаром у дитини підвищується температура (до 39-40 °С), з’являються невеликі, завбільшки з гречане або просяне зернятко, вузлики (лікарі називають їх папулами) рожевого кольору без рідкого вмісту. Перші висипання з’являються за вухами і на спинці носа. До кінця першої доби висип покриває все обличчя, шию, поширюється на груди і верхню частину спини. На другу добу висип повністю вкриває тіло і на третю — кінцівки.

При неускладненому перебігу хвороби на 4-й день після появи перших елементів висипу починається період одужання: температура нормалізується, папули стають більш плоскими, червоні плями перетворюються в світло-коричневі. Час, протягом якого зникає висип, називається періодом пігментації.

Коревий висип не потрібно змащувати зеленкою, як це робиться, наприклад, при вітрянці. Під час кору, якщо немає температури, дитину можна купати. Очі малюка промивають теплою кип’яченою водою або розчином соди кілька разів протягом дня. У період гострого перебігу хвороби малюк повинен дотримуватися постільного режиму, доступ здорових членів сім’ї, які не хворіли на кір і не отримували вакцину від цієї хвороби, потрібно обмежити. Але це ненадовго: на п’ятий день від початку висипань малюк вже незаразний.

кір у дитини - фото як виглядає висип

Джерело: instagram @homeopat_nesterenko

Повернутися до вибору висипу

КРОПИВНИЦЯ

Різновид алергії, яка проявляється через високу чутливість організму дитини. Супроводжується набряком певних ділянок тіла, червоними пухирями, сверблячкою. Ці симптоми можуть тривати як кілька годин, так і кілька днів. Одні дітки реагують на полуницю, цитрусові, червону ікру, а інші — на зміни температури. Буває, вийшли в холодну пору року на вулицю — і раптом на обличчі, руках, стегнах малюка з’явилися червоні сверблячі плями. Кропивниця!

Такі цятки або проходять самі, або напухають, перетворюючись в пухирі. Дитинка при цьому стає неспокійною, втрачає сон і апетит, адже шкіра нестерпно свербить! Якщо малюк відреагував кропивницею на їжу, дайте йому дитячий засіб від алергії відповідно до вікової дози і занесіть небезпечний продукт у заборонений список. Якщо ж на холод — одразу зігрійте малюка!

Крім холодової кропивниці існує ще і теплова. Проведіть по дитячій шкірі ручкою ложки, злегка натискаючи (але так, щоб не заподіяти дискомфорту, а тим більше болю!). Якщо на тільці дитини залишається червоний припухлий слід, схильність до кропивниці очевидна! Обов’язково обговоріть цю ситуацію з лікарем!

Повернутися до вибору висипу

КРАСНУХА (ЧЕРВОНА ВИСИПКА)

Висип при краснусі зазвичай дуже дрібний, у вигляді рожевих цяток круглої або овальної форми розміром з головку шпильки. Червоний висип з’являється спочатку на обличчі і шиї. Потім, протягом кількох годин, він поширюється по всьому тілу, локалізуючись переважно на згинах ручок і ніжок, сідницях, спині. На інших ділянках тіла краснуха незначна.

Цятки і папули при краснусі тримаються зовсім недовго: при легкому перебігу хвороби до моменту появи висипу на ніжках обличчя від неї вже очищається. Висип зазвичай не завдає малюкові серйозного занепокоєння і повністю зникає через 2-3 дні після початку хвороби, не залишаючи слідів. Обробляти висипання мазями або спиртовими настоянками не потрібно.

Купати дитину під час хвороби можна кожен день. Якщо у малюка температура, можна обтерти його губкою, змоченою в теплому настої дезінфікуючих лікувальних трав. Залийте 1 ст. ложку збору (рівні частини череди, ромашки, кори дуба, листя подорожника) 2 склянками окропу на годину, процідіть, остудіть до 37 °С і обережно обробіть дитячу шкіру.

Температура у дитини нормальна? Приготуйте їй ванну з цих же трав у розрахунку 1 ст. ложка збору на 1 л води. Купайте дитину в такій настоянці щодня.

краснуха або червона висипка - фото

Джерело: instagram @doctor_guseynova

Повернутися до вибору висипу

ПІТНИЦЯ

У спекотні літні дні або у жаркому приміщенні в холодну пору року малюки легко перегріваються. Це пов’язано з недосконалістю терморегуляції організму дитини. Через це на дитячій шкірі можуть з’явитися дрібні бульбашки з прозорою рідиною всередині. Це пітниця!

Пітниця найчастіше групується там, де «парниковий ефект» сильніше, тобто в шкірних складочках. Поява висипу при пітниці зазвичай супроводжується поколюванням, яке переростає в свербіж. Майте на увазі, що пітниця може виникати і при інфекціях, що супроводжуються високою температурою і підвищеним потовиділенням.

Викупайте малюка у відварі череди. Зазвичай цього достатньо для зникнення висипу. Намагайтеся не перегрівати малюка і стежте за тим, щоб повітря в кімнаті, де він знаходиться, завжди було свіжим і прохолодним.

Повернутися до вибору висипу

РОЗЕОЛА

Також її називають раптова екзантема. Цією інфекцією хворіють практично всі діти до п’ятирічного віку, найчастіше між 9 місяцями і двома рочками. Виникає внаслідок вірусів герпесу 6 і 7 типів, які мирно живуть в організмі у дорослих і періодично виділяються в навколишнє середовище зі слиною і слизом з верхніх дихальних шляхів. Новонароджений малюк перші місяці свого життя захищений від цього лиха антитілами, які мама передала йому ще під час вагітності. Але антитіла витрачаються, і приходить час виробляти свої. Джерело інфекції зазвичай встановити важко, адже будь-яка доросла людина, що виглядає здоровою ззовні, може виділяти цей вірус. Але не так важливо, хто винен, важливіше правильно встановити діагноз і адекватно діяти!

Отже, через 5-15 днів після зараження, виникають перші ознаки. Зазвичай у малюка підвищується температура, яка тримається 3-5 діб без будь-яких інших симптомів. Найчастіше термометр показує 38-39 градусів С, але іноді цифри досягають 40 і вище. Лихоманка при Розеолі погано піддається звичайним протигарячковим засобам, і цим викликає паніку у батьків. При цьому загальне самопочуття маленького пацієнта залишається більш-менш задовільним. Дитина може стати примхливою, але не лежить, вона проявляє інтерес до своїх улюблених ігор і повністю не втрачає апетит.

На 4-5 день температура різко падає, а через кілька годин після цього з’являється висип у вигляді рожевих точок і дрібних плям на тілі, обличчі, за вухами. Ці висипання НЕ сверблять, ніяк не турбують дитину, і пропадають безслідно за 2-4 дня. Дуже часто цей симптом розцінюють як алергію на ліки, якими за ті кілька днів, що трималася висока температура, встигли нашпигувати дитину. Іноді розеолу плутають з краснухою, адже при обох цих інфекціях збільшуються потиличні лімфовузли. Головна відмінність полягає в тому, що при краснусі висип з’являється першої доби, а при раптовій  екзантемі — на 3-5 день.

Повернутися до вибору висипу

РОЖЕВИЙ ЛИШАЙ ЖИБЕРА

Незважаючи на страшну назву «лишай», ця хвороба не має відношення до грибкових уражень, що передаються від безпритульних тварин. Це вірусна інфекція, але про неї вченим відомо поки не так багато. Вона може початися зі шмарклів, кашлю, легкого нездужання, а може відразу початися з появи висипу, без порушення загального самопочуття.

Висип починається з одної більш-менш великої рожевої плями, до декількох сантиметрів у діаметрі, через кілька днів з’являються більш дрібні елементи, в основному, на тілі, рідше — на кінцівках і обличчі.

Висип може супроводжуватися помірним свербіжем, а може ніяк не турбувати пацієнта. Періодично то блідніючи, то посилюючись, висипання тримається до 4-8 тижнів, після чого поступово самостійно зникає.

рожевий лишай жибера - фото висипання

Джерело: instagram @dr.marina.kaspiysk

Повернутися до вибору висипу

СКАРЛАТИНА

Висип при скарлатині з’являється спочатку на вологих ділянках шкіри: в паху, в пахових западинах, на спині. Потім він поширюються по всьому тілу. Основним елементом висипу є точкова розеола розміром 1-2 мм рожевого кольору, при тяжкому перебігу хвороби — з синюшним відтінком.

Висип при скарлатині завжди густіший і яскравіший у пахвових западинах, ліктьових, пахових і підколінних згинах, внизу живота і на внутрішніх поверхнях стегон. Носогубний трикутник залишається блідим. Якщо у дитини немає температури, купайте його у ванні з відваром ромашки, листям евкаліпта або морською сіллю, вода — 38 ° С.

СЕБОРЕЙНИЙ ДЕРМАТИТ

Себорейний дерматит — це запальне захворювання шкіри, що виникає через підвищене виділення шкірного сала зі зміненою структурою і впливу певних мікроскопічних грибків. Себорейний дерматит виглядає як ділянка запаленої шкіри, покрита сальними лусочками, частіше на волохатій частині голови (молочні скоринки немовлят), на лобі, носі, на щічних і завушних складках, грудях, спині.

Повернутися до вибору висипу

СТРИГУЧИЙ ЛИШАЙ

Округлий блідо-рожевий висип, діаметр якого може збільшуватися до трьох сантиметрів. Викликає лущення шкірних покривів, свербіж, зрідіння волосся. У деяких випадках, можливе розростання зони ураження, виділення гною, при натисканні, і неприємного солодкуватого запаху.

КОРОСТА

Коросту іноді плутають з пітницею, оскільки інтенсивність висипу і супроводжуючий її свербіж посилюються в нічний час. Винуватцем виникнення висипу є коростяний кліщ, тому хвороба ніколи не проходить сама собою. Висип при корості виникає в складочках між пальчиками ручок, на внутрішній стороні зап’ястя, в ліктьових згинах і під пахвами, навколо пупка, на сідницях, на стегнах і під носочками. Тобто в тих місцях, де кліщу найбільш «затишно».

Типове висипання при корості — це червоні вузлики, які з часом можуть розкриватися утворюючи кров’яні або гнійні скоринки. Це відбувається у разі приєднання вторинної бактеріальної інфекції. Іноді короста ускладнюється дерматитом або піодермією.

Щоб дитина одужала, необхідно знищити кліща. Зробити це за допомогою відвару трав неможливо, потрібні сучасні фармакологічні препарати. Їх повинен призначити лікар залежно від віку малюка і тяжкості перебігання хвороби.

Повернутися до вибору висипу

ЕКЗЕМА

Алергічне захворювання, для якого характерні: почервоніння, набряклість, сухе або вологе висипання, яке характеризується маленькими бульбашками. Уражатися можуть щоки, спина, лікті, груди, коліна, підборіддя. У більшості випадків, з’являється у дітей, схильних до астми і алергії.

екзема на обличчі - фото

Джерело: instagram @artem_vladimirovich_doctor

Різновиди висипання

⇓⇓⇓

Щиро сподіваємося, що ця стаття вам не знадобиться. Бажаємо міцного здоров’я всій вашій родині! )

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Редактор:
Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: