Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261846"]
Материалы на украинском языке

Професор назвав 5 лікарських помилок у боротьбі з COVID-19

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.02.03
0
29 січня на освітній лікарській платформі accemedin.com відбувся вебінар «COVID-19. Помилки року». Спікером-експертом вебінару став відомий л

29 січня на освітній лікарській платформі accemedin.com відбувся вебінар «COVID-19. Помилки року». Спікером-експертом вебінару став відомий лікар-анестезіолог Сергій Дубров – професор, доктор медичних наук та Президент Асоціації анестезіологів України. Протягом вебінару професор Дубров розповів, яких помилок найчастіше припускались лікарі в Україні та світі під час роботи із пацієнтами, хворими на COVID-19.

5 лікарських помилок у боротьбі з COVID-19

Джерело: unsplash

Сергій Дубров
Сергій Дубров
Лікар-анестезіолог, професор, доктор медичних наук та Президент Асоціації анестезіологів України.

Антибіотики

Багато лікарів і досі назначають прийом антибіотиків після підтвердження діагнозу COVID-19 та під час вірусного ураження легень. Однак насправді антибіотики необхідно призначати лише за умови виявлення бактеріальної інфекції або у разі підозри на неї. Інфільтративні зміни на рентгенограмі не є прямою ознакою бактеріальної інфекції. А 95% пацієнтів виліковуються і без антибіотиків.

Гормональні препарати

Ще однією розповсюдженою помилкою лікарів є призначення кортикостероїдів (гормонів) пацієнтам із легким перебігом хвороби. Наприклад, дексаметазон показаний для лікування кисневозалежних пацієнтів із сатурацією менше 92%. Тому гормональні препарати показані далеко не усім пацієнтам, адже їхнє неправильне використання може призвести до тяжких наслідків і навіть інвалідності.

5 лікарських помилок у боротьбі з COVID-19

Джерело: freepik

Комп’ютерна томографія (КТ)

Професор Сергій Дубров також зосередив увагу на проблемі гіпердіагностики, зокрема – на безпідставному скеруванні пацієнтів на комп’ютерну томографію. Справа в тому, що результати КТ не впливають на лікувальну тактику, а здійснювати це дослідження варто не для діагностики відсотка ураження легень, а в тих випадках, коли лікар підозрює деструкцію. Для діагностики стану легень значно ефективнішим методом дослідження є УЗД.


 Лікування вдома

Тоді як деякі лікарі мають проблеми із гіпердіагностикою, інші з них навпаки – проводять діагностування недостатньо пильно. Лікарі первинної ланки й досі часто скеровують пацієнтів із симптомами захворювання «лікуватись вдома» замість того, аби направити їх на здачу ПЛР-тесту. На сьогоднішні функціонує достатня кількість лабораторій, у яких можна пройти такий тест.

5 лікарських помилок у боротьбі з COVID-19

Джерело: pexels

Протоколи лікування

Експерт розповів і про проблеми, пов’язані з протоколами лікування. Справа в тому, що від початку пандемії протоколи лікування пацієнтів із COVID-19 неодноразово змінювались та доповнювались, відповідно до нових результатів досліджень. На жаль, деякі лікарі не стежать за оновленнями протоколів, або ж просто ігнорують їх. А ця помилка може загрожувати лікарю і кримінальною відповідальністю, і погіршенням стану пацієнта.

Багатьох глядачів вебінару також хвилювала думка професора Дуброва щодо вакцинації. Експерт заявив, що переконаний у необхідності вакцинації, особливо тій частині населення, яка ще не хворіла на COVID-19. Однак проводити вакцинацію потрібно лише тоді, коли в безпеці та якості вакцини не буде жодних сумнівів.

———————————————————————————————————————————

Про «Аксемедін»

«Аксемедін» – це освітньо-інформаційна онлайн-платформа для лікарів. Головна мета платформи – забезпечити економію часу та зусиль понад 100 тисячам лікарів України в отриманні якісного, етичного, безперервного професійного розвитку. Тисячі лікарів щодня відвідують цікаві вебінари, проходять спеціалізовані курси, читають актуальні матеріали зі сфери медицини на accemedin.com. На платформі зареєстровано вже 90 000 фахівців, що становить близько 80% лікарів з усієї України.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты