Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="248654"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Підступна хвороба: 5 симптомів раку хребта

Old date:
Current date: 2021.06.16
New date: 2020.06.10
0
Рак хребта (пухлина в спинному мозку) - один із найпідступніших видів онкологічних захворювань. За статистикою, чоловіки та жі

Рак хребта (пухлина в спинному мозку) — один із найпідступніших видів онкологічних захворювань.

рак позвоночника

Джерело: Unsplash

За статистикою, чоловіки та жінки мають однаковий ризик цього виду раку, проте з віком небезпека захворіти на рак хребта збільшується в рази. Підступність полягає в тому, що на перших етапах розвитку рак хребта практично ніяк себе не проявляє, що призводить до зростання пухлини, складної діагностики й небезпечних для життя наслідків.

Втім, існують певні симптоми, які дозволять якнайшвидше розпізнати пухлину в спинному мозку.

рак позвоночника

Джерело: Unsplash

БІЛЬ У СПИНІ

Як правило, найбільш ранньою ознакою раку хребта стає біль в спині. Зокрема, ключовими симптомами цього виду раку є хворобливі відчуття в області спини та зовнішні припухлості. При цьому спочатку біль виражений слабо та носить ниючий характер, але з часом болить так сильно, що не реагує на знеболюючі препарати та призводить до безсоння, посилюючись в нічний час.

М’ЯЗОВІ СПАЗМИ ТА ЗМІНА ПОСТАВИ

Ще одним симптомом раку хребта є м’язові спазми. Вони виникають без причин та приносять дискомфорт, посилюючись з перебігом хвороби. Досить часто пацієнти відзначають мимовільні посмикування м’язів та фасцикуляціі.

Крім того, у пацієнтів з раком хребта змінюється постава. Зовнішні зміни постави настільки виражені, що їх відзначають друзі та родичі.

рак позвоночника

Джерело: Unsplash

ХОЛОД У НОГАХ

Відчуття холоду в нижніх кінцівках — ще один симптом, що насторожує. Для раку хребта характерна часткова втрата чутливості. Наприклад, хворий може скаржитися на те, що не відчуває кінчиків пальців на ногах або зазначає настільки сильне оніміння кінцівок, що не може повноцінно рухатися.

НЕТРИМАННЯ

Пухлина може стати причиною нетримання сечі та калу. Якщо ви помітили, що пронос для вас увійшов в норму, і ви ледве встигаєте добігти до туалету — терміново зверніться до лікаря. Насторожити повинні й схожі проблеми з сечовипусканням.

ЛИПКА ШКІРА

Холодна липка шкіра — ознака, яка також може свідчити про рак хребта. Вкрай рідко цей симптом пов’язують з пухлиною в спинному мозку, проте медики акцентують увагу на тому, що при цьому виді раку нерідко спостерігається холодна та липка від поту шкіра, а також втрата чутливості шкірного покриву в області, що уражена раковою пухлиною.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: